Mně se líbí že o tomto hnutí téměř nikdo před pár lety nevěděl. Potom někdo z toho hnutí tlápne jednou kravinu, což samozřejmě levicoví novináři nemohou rozdýchat, začnou o nich psát jako by kvůli nim měl přijít konec světa. Výsledkem je reklama zadarmo jako kráva. Ale pozor tím to nekončí. Někteří lidé si mohou říct co je to za bandu náboženských fanatiků a začnou se o ně zajímat. Mohou však zjistit že kromě těch pár kravin argumentují někdy i rozumně. Z občana se stává příznivec a pohádky je konec. ;D
K oběma zdrojům by se našli ještě nějaké vícenáklady. U jaderných elektráren mu tam chybí uložení případně opakované využití jaderného paliva.
U solárních elektráren pak rozložení výroby přes rok. Do takové energetiky se musí započítat baterie (ne ty co počítal ale mnohem větší), elektrolyzéry, skladování vodíku, posílení elektrických sítí, plynové elektrárny, které ten vodík budou spalovat a energetickou ztrátu při celém cyklu.
Mně se hrozně líbí, jak nějaká teoretička říká "transformace zemědělství bude mít nutně své vítěze i poražené".
A taky je zajímavé naše "zpravodajství" např. o tom, jak to vypadalo v Bruselu při protestech zemědělců. Seznam to podle mne cíleně cenzuruje.
Zkuste Echo24, Info, popřípadě CNN prima.
Seznam necenzuruje pro ně to prostě není v jejich pojetí světa tak důležitá informace aby o ní psali.
Teď o tom píšou jenom proto, že pravice sbírá hlasy farmářů.
Co říkáte na návrh regulace umělé inteligence, který schválil Evropský parlament?
Že utlumíme výzkum v EU a až ostatní firmy v Evropě zjistí, že jsou v konkurenční nevýhodě začnou to používat tak jako tak. Výsledkem bude to že my nebudeme mít nic, budeme za UI platit jiným a ještě dostaneme UI s maximálním rizikem. Evropský parlament by si měl dát pauzu.
Jaký je váš názor?
Srovnávat média se zdravotními sestrami či doly je nesmysl. Média formují veřejné mínění a určují, která témata jsou relevantní a zaslouží si pozornost. Pokud médiím dominuje jedna skupina (jakákoli), standardně to znamená disproporční pozornost tématům, jež zajímají tuto skupinu, a naopak ignoranci témat, jež tato skupina tolik neřeší. Proto mám za to, že v médiích - na rozdíl třeba od těch dolů - je různorodost hodnotou sama o sobě. A to nejen podle pohlaví. Představme si třeba, že by novináři byli skoro všichni Pražáci, na rozhovory by zvali zas skoro jen samé Pražáky apod.
Kromě poboček ČT v Brně a Ostravě sídlí, které významější médium mimo Prahu? Nepředpokládám že je u novinářů běžnou praxí dojíždění z Ústí nad Labem, Českých Budějovic nebo Jihlavy ale drtivá většina bude bydlet v Praze nebo blízkém satelitním městečku. Obdobně se dá předpokládat že podobná praxe bude s hosty :D
jdete z extrému do extrému
anoz vyky jiných kultůr nemáte zesměšňovat či urážet
ovšem vy přecházíte na zvyky které jsou již v našem právu zločin páchaný na třetí osobě
a ano pokud jsou v kataru symboly spojené s homosexualy. pride a podobně pak to mají fotbalisté respektovat jako hosté v kataru podléhají na dobu pobytu jejich právnímu systému
své názory či podporu smíte vyjádřit vždy jen v mezích zákona země kde zrvovna jste jste
kdyby vám zde někdo z kogna mával nacistickou vlajkou ( tam to nelegální není) .... nebo kolumbíjec rozdával na ulici heroin tak to snad dle vás není odsouzení hodný zločin ?
K těm extrémům ve společnosti dochází. Nelze je ignorovat jen proto že se nám nelíbí.
Zvyky je možné zesměšňovat, kolik vtipů by nevzniklo o Rusech, Američanech nebo
blondýnách atd. Chudáci komici by neměli práci 😉.
Náš trestní řád jistě tyto zvyky postihuje. To ale neznamená, že přestali existovat naopak se například v Evropě vyskytují v čím dál větších počtech. Logicky jsem z těchto skutků pohoršen a budu komunity které tyto praktiky schvalují nebo tolerují kritizovat. Tím se samozřejmě dopustím v jejich očích znevažování nebo urážky jejich kultury a zvyků.
S fotbalisty s vámi souhlasím avšak s jednou významnou výhradou. Respektoval bych jejich zvyky jako host z dobrého vychování ne proto že mi to přikládá nějaký zákon. Tím se dostáváme k dalšímu odstavci.
Chcete tím říct, že pokud by zákon ukládal že například pravda je v této zemi zakázaná zákonem (protože pravda často uráží) vy by jste dodržoval tento zákon?
Ano byl bych velice pohoršen, minimálně bych dal veřejně najevo jak jím a jeho názory opovrhuji. Možná by došlo i na rvačku. Každopádně je toto hrubiánské lepší variantou než se to snažit vyřešit zákonem, který může při špatném výkladu být pro společnost výrazně nebezpečnější. K poslednímu pouze odkaz: Odkaz 1
vaše svoboda slova končí tam kde začíná svoboda jiných
svoboda slova neznamená že můžete napadat lidi , jejich víru,rasu .. cokoliv
To je zajímavá formulace. V případě že to vaše "napadat" lze přeložit i jako urazit nebo zesměšnit a nejedná se pouze o fyzickou agresi, lze usuzovat že svoboda slova končí tam, kde někoho urazím svým názorem nebo přesvědčením.
Podle toho co jste napsal bychom měli v případě nucených sňatků nebo ženské obřízky mlčet abychom se nedopustily napadení nebo uražení víry jiných kultur. Podobně musíme odsoudit konání např. německých fotbalistů na MS v Kataru na podporu homosexuálů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Škoda že v tom "článku" není zmíněná žádná konkrétní dotace, jen se píše, že v některých státech se nějak dotují nákupy firemních aut. Pro mě dost abstraktní.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já si tu zprávu zhruba prošel. V podstatě tam píšou že lidé používají firemní auta k soukromým účelům. Protože firmy mají různé odpisy a snížení daní třeba DPH nebo spotřební daně vybere se méně na daních za provoz aut. Tento rozdíl je potom brán jako dotace.
2 odpovědi