Nejpřirozenější se jeví, aby o své seniory pečovala rodina. Bohužel, tento trend současná společnost nepropaguje a podporuje jen okrajově. Postupně se model vícegenerační rodiny "opomněl". Už jsem dlouho nenahlédla do Rodinné politiky státu, každopádně - ve starším vydání nebyla generace seniorů do rodiny ani začleněna. A vzhledem k současnému vývoji, kdy v rodině budeme brzy hledat pojmy jako matka , otec, dcera , syn, či děti, mám obavy, že vykreslování seniorů jako "společenské zátěže", bude k mojí nelibosti asi pokračovat.
Konečná jen připomněla, že tato paní prezidentová vlasti sloužila za totality a vlasti slouží i nyní, možná už nějakou výsluhu má, tedy není potřeba dalších požitků, které neměly žádné z předešlých prvních dam. To bych chtěla vidět, co by se dělo, kdyby byla první dámou Monika Babišová a chtěla plat. To by byla plná Letenská pláň a chvilkaři by drželi pohotovost...
Tak mám pocit, že spojení SOCDEM s KSČM by více ublížilo paní Konečné ve spojení STAČILO, než paní bývalé ministrini Maláčové. Ještě dnes mám v paměti její představy o štědré sociální politice, nebo její návštěvy vyloučených lokalit, vysílané v TV zpravodajstvích. Jestlipak se této problematice vyloučených lokalit věnovala i v době mimoparlamentní?
No je to začarovaný kruh, venkovský "buran", jak napsal písálek kousek níže, má např. vlastní les. O ten se musí (měl by) řádně starat, což mu nařizuje zákon, tzn. likviduje např. kůrovcové dřevo, které po vyschnutí použije jako topení ve svém domě. Suché dřevo je při spalování bez zápachu a nekouří. Ale co s ním Takže předpokládám, že ten chytrý pán by doporučil, ať místo lokálního zužitkování dřeva v místě raději dřevo prodá nebo zlikviduje a nakoupí peletky, nebo topí elektřinou či plynem, bez ohledu na energetický a ekologický řetězec (výměna kotle, likvidace a odvoz dřeva Bůh ví kam, výroba a doprava peletek či distribuce a výroba elektřiny, plynu - té energie, PHM atd., co je s tím spojeno). Prostě, některá nařízení hlava nepobere.
Nemocnost se zvýšila především po zrušení prvních tří neplacených dnů (tzv.karenční doby), nebo alespoň u nás ve firmě. Sleduji, jak často marodí naši zaměstnanci, tím myslím mladé české dělníky ve stavebnictví. Často neudrží tempo svých o generaci starších kolegů. Také těžko nesou výtky, hned se ze všeho sesypou, jdou marodit. Dříve si vzali den dva dovolené, nyní jdou raději na neschopenku. Většinou se stihnou uzdravit během čtrnácti dnů, kdy jim toto platí firma. Tak se to opakuje během roku i několikrát. Firmu to stojí peníze, bohužel, ve stavebnictví je dělníků nedostatek. Kvalita pracovního kádru šla hodně dolů. Lidé přicházejí ze škol nepřipraveni na práci, ale mají představy, co by měli za ni požadovat. A tak nám "státe' klidně nařiď další povinné výdaje...
Neustále mě překvapuje, kam se vytrácí demokratické principy a jaká v lidech roste nevraživost či nenávist. Asi se už naše společnost dělí na ty jedny "lepší" lidi a ostatní jsou prostě "koblihy". Je to dost smutný výhled pro budoucnost Česka. Ale pravda je, že Češi si nikdy neuměli dlouho vládnout sami, ani táhnout za jeden provaz. Vždy nad sebou potřebovali nějakou nadvládu jiných, ať už to byli Sověti nebo dnes třeba Brusel. Náš národ umí sjednotit možná jen významné sportovní vítězství (ale to vždy jen na chvíli), což o národní hrdosti či vlastenectví moc nevypovídá.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Co to pro nás znamená? Že snad už konečně Novinky.cz "probudí" a začnou přinášet objektivní zprávy a informace, ne jen své představy a tužby.