Klidně můžeme odchod do důchodu posunout na 80 let věku, ale je to řešení? Jsou profese, kde věk i na 65 let je problém a pro stání kasu je nepodstatné jestli jdou lidi do starobního důchodu nebo skončí v 65 v invalidním důchodu, pobírají invalidní důchod + nějaké dávky typu příspěvky na bydlení apod. Pořád to bude pro stát zátěž.
Souhlasím s tím, aby bylo studium zpětně uhrazeno po odpracování 20 let, ale jinak nevidím důvod, proč to plošně platit. Chceš na vysokou? Tak si to zaplať! Podporoval bych půjčky na studia, to ano, ale nezdá se vám to až drzé, chtít po nás všech, aby každá tlama co nechce makat, šla za naše prachy na VŠ?
Úplně jsem článek, lépe řečeno důvod k napsání moc nepochopil. To, že Moneta nabízí úrok od 3,99 nic neznamená. Je důležitá konečná a platná nabídka, a ta se může lišit. Navíc, kolik lidí má vlastních 45% peněz? Pojištění je taky leckdy nesmyslné, obzvlášť když se podíváte na pojistné podmínky. Suma sumárum, článek o ničem. Sorry.
Je hrozně naivní si myslet, že úkolová mzda udělá z pouhého zaměstnance něco víc. Zaměstnanec se bude vždy chovat jako zaměstnanec ať už má úkolovou mzdu nebo hodinovou. Zaměstnavatel si musí nastavit pravidla kontrol apod. Jsou to jeho peníze, jeho podnikání. Jestli si někdo myslel, že zaměstnanec bude uvažovat jako podnikatel, tak je opravdu hodně naivní.
Investovat přímo do akcií nebo etf s poplatkem třeba jen 0,07% je velká výhoda, nicméně se obávám, že praxe přinese opět vyčůránky, co budou nabízet fondy s klasickými manažerskými poplatky 2% + další vstupní poplatky, takže dlouhodobě investovat touto formou opět nepřinese nic zajímavého. Hlavně to daňové zvýhodnění je takové hodně skryté. Jednou ročně vám přijde 7 tis., ale to většina lidí prošustruje a zapomene, že něco dostala.
Možná je DIP zajímavý především pro akčnější lidi, kteří jsou schopni si zajistit, že jejich peníze půjdou do nízkonákladového ETF, do kterého by stejně investovali, a navíc získají 7 tis ročně v podobě slevy na daních, ale zase tím ztratím tu 100% svobodu kterou mají dnes. Popravdě, nevím co s tím, je to takové chcíplé.
Co se mě týče, tak rozhodně nesouhlasím, aby se měnila pravidla pro stávající smlouvy. Nechat doběhnout, nebo ukončit, ale bez sankce. Na druhou stranu souhlasím s tím, že:
1) výplata v důchodovém věku ve formě měsíční renty. Nevidím důvod, proč by mělo být DPS vypláceno jednorázově.
2) Vstup pouze pro pracující lidi, u důchodců postrádám důvod podpory. Jestliže je někdo v důchodu, tak podporovat ho tímto produktem nedává smysl.
3) vyšší podpora jak v rámci přímé státního příspěvku, tak odpisů. 340 Kč je pořád málo. Pokud si lidi nebudou dávat víc, stejně jim to nic nevyřeší.
Problém je v tom, že se realitka běžně tváří jako profík a odborník co všechno zařídí a garantuje, nechá si za vše dobře zaplatit a když se něco podělá, tak od všeho dává ruce pryč s klasickým žvejkem, že za vše může klient. Jestliže navštívím odborníka, tak ten by měl garantovat, že vše proběhne, jak jsem požadoval. Měl by existovat nějaký zápis, ve kterém bych laicky popsal o co mi jde a realitka nebo i advokát za to ručil. Však za to dostávají odměnu.
Upřímně, i když se mi líbí myšlenka edokladů, určitě bych počkal na sjednocený program v rámci EU, aby veškeré doklady, jak občanka, řidičák, techničák, kartička pojištěnce a já nevím co ještě bylo v jedné appce a vše platilo i v zahraničí. (v EU) Jestli to bude za tři roky nebo za pět už není podstatné.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tohle snad ani vyřešit nedá. Jen si nemyslím, že je řešení ve zvýšení věku. Tak nebudou pobírat starobní důchod, ale bude jim přiznán invalidní. Pořád to půjde ze stejné kasy.