Suroviny si sami netěžíme, pořádně už ani nezpracováváme a Indické platy taky rozhodně nechceme. To všechno se na ceně významně podepíše.
V Indii je průměrná měsíční mzda 3500Kč, u nás 45000Kč (medián cca 40000kč). Když budu vycházet jen z hrubé mzdy (bez zdanění, nákladů na stravu, bydlení, energie...), tak by u nás auto mohlo stát klidně 10x tolik a šetřili bychom na něj stejně dlouho, jako průměrní Indové.
Takový trest je zločin. Nehumánní. Jsem rád že je v Evropě zakázán. Kradla, ale nikoho nezabila. Je to šílené. Když čtu tady ty recenze, plné přání smrti někomu, koho ani neznají, tak mám pocit, že naše společnost je opravdu zvrácená. Lidský život pro mnoho lidí nemá žádnou hodnotu. Když vidím reakce na můj příspěvek dodávám, že trest smrti není nic jiného než legalizovaná vražda a to vědomě páchaná. Soudce, který někoho odsoudí k tomuto trestu je sám psychopat. Navíc je zde vždy možné riziko justičního omylu. Víme, jak funguji justice. Neoprávněně odsouzených jsou mraky. V dnešním světě je úplně běžné schvalovat zabíjení. Ve válkách se to už jen počítá na přibližná čísla, spousta pisálků z gauče teplého obýváku hodnotí, kdo má koho zabít. I když někdo spáchá zločin, nemá nikdo právo ho pak popravit, protože naše společnost prochází evolucí a je třeba ctít jakýkoliv život. Společnost i Justice musí ukazovat tu lepší stránku lidství. Když někdo zabije zločince při sebeobraně nebo pro záchranu jiných osob, je to něco jiného, ale ve chvíli, kdy je zločinec pod dozorem ve vězení, je bezbranný a nikoho v tu chvíli neohrožuje, pak je to vražda. Jsem rád, že se Václav havel zasadil o zrušení tohoto zrůdného trestu smrti, který je odporný a není hoden vyspělé společnosti. Zločinci bere i právo na odpykávání trestu a přemýšlení o tom, co neměl dělat. Když je někdo nemocný a někoho zabije, je zproštěn viny a dán na psychiatrii k léčení. Já tvrdím, že každý, kdo někomu fyzicky ubližuje je nemocný psychopat a patří na léčení. A jen psychopat může zde zabíjení považovat za normální
Nikoho nezabila? A co když někdo z těch, ke kterým se peníze nedostaly, přišel o majetek a zemřel na hlad, nebo na nemoc jejíž léčbu si nemohl dovolit hradit? (Není to z mé hlavy, jen beru myšlenku, která už byla vyřčena) Mohla pokazit stovky lidských životů za vlastním obohacením.
Standardní požadavek na THP. A je to i zahrnuté v jejich měsíčním ohodnocení...
Mohu potvrdit, že na pozicích THP jsou hovor o víkendu, nebo třeba v 8 večer dost běžné. Naneštěstí ignorování hovoru přináší akorát problémy, protože může znemožnit nebo omezit práce na začátku pracovního týdne... prac. doba od 7 do 15:30 - reálně do 17:00 a někdy i déle.
Sice na duchy také nevěřím, ale na druhou stranu přisuzovat jejich vidění nemoci a vyčerpání není úplně správné. Jednak jsem někde četl, že to může být způsobeno schopností našeho mozku doplňovat scházející detaily a vysvětlovat si co vidíme, aby to souhlasilo s přesvědčením. Jinak připusťme že víme x krát více o fungování našeho světa než před 300 lety, včetně neviditelných energií (radioaktivita) a budeme v tom pokračovat, protože rozhodně nevíme všechno ani o fungování našeho těla a mysli. Někde jsem slyšel hlášku, že správný vědec se pozná podle toho, že dokáže říci: „Já zatím nevím proč to tak je.“
Bohužel při vyřčení vědce, že neví, proč to tak je, devalvuje svoji osobu v očích lajků, protože spousta lidí hledá jasná a jednoduchá vysvětlení na složité otázky. Proto taky spousta lidí pořád věří na duchy, chodí za kartáři a podobně. Věda jim totiž nepřináší to, co chtějí slyšet. Takže souhlasím, že vědec by měl být co nejvíce objektivní, ale v očích nevědce je to dvojsečná zbraň.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Čím víc jich padne, tím větší bude HDP na hlavu, to dá rozum!