Kdo z nás se jako malé dítě staral o to, co měl na sobě. Klasické dětské punčocháče mi vůbec nevadily. Světe div se, ale tenkrát se prodávala věc, které se říkalo prádelní guma. Když punčocháče nebo tepláčky padaly, buď nám to maminka zapošila nebo navlíkla novou. A vytahaná kolena jsem neřešila a prostě jsem to dětství přežila. Co se nosilo před padesáti lety vím. Já jen čekám, jestli tady bude někdo takový frajer, že nám sem hodí článek o tom, co se nosilo třeba v 19. století nebo 15. století. Z jakého materiálu, jestli to kousalo. Do čeho se oblékaly děti. Nebo jestli děti v době lovců mamutů měly raději vlčí nebo bobří kožich. Do dneška obdivuji všechny ženské, které na sobě měly od pasu nahoru utažený korzet a od pasu dolu konstrukci zvanou krinolína.
No.... ruční šlehač ETA, ten oranžový v boxu, mám po mamince dodnes. Už jsme párkrát měnili šlehací metly, používám jej často, je mu 50 let a funguje naprosto perfektně. Kam se na něj hrabou dnešní výrobky. Ve druhém bytě mám ruční šlehač Bosch a proti staré dobré Etě je to šustítko. Používám jej párkrát do roka, protože do této domácnosti jezdíme jednou za měsíc, tak zatím jede. Bohužel dnešní výrobky mají krátkou životnost.
Já mám ten ruční šlehač ETA 36 let a pořád funkční. Já ho dostala jako svatební dar.
Moje zkušenost je jiná. Srazy z gymplu téměř nula, ale se základkou v téměř plném složení. Letos znovu.
Mám stejnou zkušenost. Srazy ZŠ každých 5 let super, účast hojná a vždy je plno legrace i když už nám táhne na 60. Ze střední srazy občas, účast poloviční. Ti co se sejdou se celkem baví. Je to škoda, některé spolužáky bych ráda viděla.
Čtěte článek pes byl v uzavřeném prostoru a uvázaný ! Děti si mají hlídat rodiče stejně jako psa majitel .
S tím, že nezodpovědní pejskaři nechávají po psech bordel s pánem souhlasim. Jenže za to také nemůže pes. No a článek nečetl, to je tady naprosto normální, že se čtou jen nadpisy a už se odsuzuje aniž by dotyčný věděl o co jde.
Správně. Být Rus je prostě diagnóza. Mě osobně loni v Mariánských Lázních vadili jejich nadřazené manýry celou lázeňskou léčbu. Koukali na Čechy jak na své podřízené.
To jako chcete říct, že Mariánky jsou úplně normálně plně Rusů a jedna 85 letá babka žijící 25 let v Británii sem nesmí. No jo bábina čiperka jedna sem přijela vyhodit do luftu muničák a oni jí na tom letišti prokoukli.
A jak víte od koho to kupuji? Do jednoho pytle tu házíte jen vy, já nic takového nedělala... Ale co čekat, když neumíte ani počítat a myslíte si, že pečením doma něco ušetříte. 😄 A já toho určitě dělám daleko více než člověk, který ztratí celý měsíc pečením, nemyslíte? 😄 😄 😄
A já s vámi souhlasím. Také si pamatuji z dětstsví, bedny cukroví. Mám dvě dospělé dcery, které už mají své rodiny. Každá z nás upeče 2 druhy cukroví, které si mezi sebou rozdělíme. Vánočku si objednám u nás v pekárně, kde mimichodem mají dobrou. Jinak tady máme malou cukrárničku, kde dělají výborné cukroví. Také bych neztrácela pečením cukroví celý měsíc. To si ten čas opravdu užiji jinak, ale určitě ne nicneděláním.
Český vdolek je kulatý potřený marmeládou ( povidlem ) a navrch šlehačka nebo smetana. Bavorský vdolek se trošku natáhne, zdobičkou se obkrouží tvarohem, střed se obkrouží povidlem a uprostřed se udělá takzvaný tvarohový kvíteček ( prostě zdobičkou tam uděláte ťupku ). Takhle se to dělá v pekárně. Jinak vdolky se dělají po celé Evropě už tak dlouho, že jejich původ už dnes nikdo nezná. Český nebo bavorský je to jen druh vdolečku. A když si ho uděláte doma, ozdobíte si ho podle sebe. Já ho mám nejraději s jahodovou marmeládou a šlehačkou
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já mám nejraději Nalevo od výtahu a Robinson Crusoe.