V minulých volbách kandidovala pětikoalice? Nejprve si nastudujte zákony: Zákon č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky Paragraf 8. Volební komise: c) určuje losem číslo, kterým budou označeny hlasovací lístky politických stran, politických hnutí a KOALIC pro volby do Poslanecké sněmovny. Například voleb v roce 2002 se zúčastnila Čtyřkoalice (KDU-ČSL + Unie svobody + ODA + Demokratická unie). Navíc úpravu zákonů musí schválit obě komory Parlamentu ČR. A byla schválena před volbami původním Parlamentem. Dne 29. dubna 2021 „Jsem rád, že se obě komory Parlamentu ve velmi krátkém čase dokázaly dohodnout na kompromisu. Výsledky hlasování tak bude možné převést na mandáty podle jasného postupu. Chci všem zákonodárcům poděkovat za konstruktivní přístup,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Nový zákon upravil hranici potřebnou pro vstup do sněmovny (5 % pro jednotlivé strany, resp. 8 % pro dvoučlenné koalice a 11 % pro vícečetné koalice). Koalice by se dostaly do Sněmovny ČR i podle starého volebního zákona, trojkoalice SPOLU měla více jak 15% a dvojkoalice Piráti+STAN více jako 10%. Ve volbách díky novému přepočtu získalo ANO více mandátů, i když SPOLU dostalo více hlasů.
Pane Zámorský, napsal jste to úplně přesně. Stejně to, bohužel, lidem typu pana Martínka nevysvětlíte. Pořád budou mlít dokola něco o podvodu. A víte, co mě baví nejvíc? Nikdo z těch křiklounů se nezmíní (záměrně?) o tom, že kromě dvou vládních koalic kandidovala ještě třetí - TSS (Trikolora+Svobodní+Soukromníci). Pravda, nezískala ani 3%, takže se do Parlamentu nedostala.
Abolice jak vidite v tomto pripade je dobre . Je potreba kontrasignace. Horsi je amnestie, tu bych vyrazne omezil a zprisnil podminky, vcetne kontrasignace
U amnestie, tj. hromadné milosti, je kontrasignace nutná. Jediné, kde není potřeba, je individuální milost. Tu může prezident udělit bez souhlasu či podpisu premiéra.
No a proto ji propustili. Upřímně slepá učitelka je učitelka na h... polovina néli většina si v hodině dělá, co chce i když je vidíte natož když vidí prd.
By jste pedagog? Asi ne, že? Víte, celou svou profesní kariéru jsem učila na střední škole. V posledních letech jsme měli několik silně hendikepovanych žáků - autisty, žáky s Aspergerovým syndromem, slabozraké i sluchově postižené. Všichni byli průměrně až nadprůměrně inteligentní. Řekla bych, že byli chytřejší než Vy. Měli jsme je také vyloučit? Paní učitelku neznáte, jak si dovolujete ji soudit?
Zatím podle volebního zákona pro koalice tří a více stran je hranice zvolení 11 %. Takže i koalice Lidovci, STAN a TOP 09 to akorát splňuje 😉 No a pokud by zůstaly původní předvolební koalice "pětikolky", bez problémů by volební hranicí prošly. Sice tu zas budete ječet něco o "podvodu" na voličích, ale ten zákon o předvolebních koalicích platí od r. 2000 a dokud nešlápl na paty Babišovi a jeho koblihovým soukmenovcům, nikdy nikomu nevadil. Pokud budete vytahovat Rychetského, tak jeho úprava kupodivu víc prospěla Babišovi než "pětikolce" (ANO o 1 mandát víc, což stejně bylo houby platné), která měla dost hlasů, aby překročila hranice i ve výši před rozhodnutím ÚS.. Ovšem diskutéři, kteří jen papouškují různé protivládní blogy a weby, si pořád budou mlátit svou prázdnou slámu
Pane Hartmane, v podstatě s Vámi souhlasím. Jen Vás mírně opravím. Volební zákon umožňující kandidovat v koalici platí už od roku 1995. Jedná se o zákon 247/1995. A ještě doplním, zvláštní je, že některým lidem vadí vládní koalice. To, že mj. kandidovala ještě další -T,SS -(Trikolora+Svobodní+Soukromníci), to jim nevadí. Ani to, že jim nepomohlo dostat se do sněmovny.
Vy znalče, je mi to celkem fuk o co Vám jde, ale pokud jde o češtinu, Vy tupče, tak je to psáno naprosto správně. Pokud to nevíte tak cizí jmena se v naší mateřštině neskloňují. Třeba malý příklad ze sportu - set vyhrála Martina Hingis ap.
Pokud jste lingvista, vraťte diplom! Cizí jména se v češtině skloňují, navíc tady mluvíme o slovanském příjmení, které se samozřejmě skloňuje i v ruštině. Příklad s Martinou Hinggis je o něčem jiném, a sice o přechylování. I tady se čeština řídí tím, že v našem jazyce přechylujeme cizí ženská příjmení (bez ohledu na to, jestli se nám to líbí nebo ne. I já bych v tomto případě dala přednost jménu v původním tvaru).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co třeba tady? Stránky úřadu vlády?
Odkaz
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ani tady se nic nepíše o tom, že je v příhraničí němčina jako oficiální úřední jazyk. Zkuste si znovu ten text přečíst! Takže stále trvám na svém, že jste lhářka.