Ale dárky se mohou dávat i bez předvánočního shonu. My dáváme dárky jen vnoučatům (máme jich 9) - a ty objednávám v klidu přes internet. A dospělé děti od nás dostávají jen doma vyrobené jedlé dárky (džemy, koření, bylinkové čaje, domácí paštiky apod) - takže žádné nakupování a jsou rádi, že mají domácí potraviny v bio kvalitě. A oni nám dávají zážitkové dárky - lístky do divadla, na koncert, víkendový pobyt apod. - opět kupované přes internet.
Myslím, že nedávat si o Vánocích dárky je špatné. I když nejsou zrovna peníze, dá se třeba dát limit - do 100 korun apod. - ale jde o to, že na ty druhé myslíme a uděláme jim třeba i drobnou radost.
Víte, děti zareagovaly jenom tak, jak jste si je vychoval... kdyby jste doma o homosexualuitě (ne té vaší, obecně) mluvili a všichni ji brali jako něco běžného, tak by tato situaci asi nenastala.
Jinak pro pozvednutí nálady (a možná i nějakou "raduL) doporučuji seirál na Netflixu Grace a Frankie - začíná tak, že dva sedmdesátníci pozvou své manželky do restautace s tím, že jim chtějí něco říct. Ony si mylsí, že chtějí konečně odejít do důchodu - jenže oni jim sdělí, že se už řadu let milují a chtějí od teď žít spolu.
Ženy i muži čelí násilí víceméně stejně. A proč to vypadá, že ženy víc?
za prvé - muži se daleko častějí stydí říct o násilí páchané ženou, nebo se stydí, že si to nechali líbit.
Za druhé - ženy daleko častěji používají násilí psychická. A v tom je problém - modřina je vidět na první pohled, psychické násilí, i když má často daleko horší následky, vidět není. Takže jednak to veřejnost mužům nevěří, jednak je to hůř prokazatelné a nakonec nemalá část společnosti nepovažuje psychické násilí za vážné.
ALe houby, hroutí se kvůli tlaku rodičů. Ale hlavně - proč měnit dobrou věc kvůli několika jendotlivcům, co to nedají? Dcera chodila na osmileté gymnázium, její bývalí spolupžáci na totéž, ale čtyřleté - a rozdíl mezi u maturit nimi konstatovali i profesoři, stejně tak ti z osmiletého měli o dost vyšší úspěšnost při pijímání na VŠ.
Myslím, že byste si měl vylepšít matematiku ohledně bydlení )nebo zjistit relevantní data). Protože jsem prožila v socíku 30 let, tak si pamatuj,u že nájem v panelákovém 3+1, ve kterém byla i platba za vodu a dálkové vytápení, byly necelé tři stovky. Dnes se stejný byt v našem městě, ve kterém jsou tyté položky také zahrnuté, pronajímá v průměru za 15 000-17 000 - podle vašeho výpočtu by to muselo být za 30 000 a více. Asi máte pravdu u bytů v Praze - ale uvědomte si, že v Praze žije pouze desetina lidí.
Normální žena se zasměje jakémukoliv vtipu, který je ksutečně vtipný . a je úplně jedno, jeslti je o policajtech, blondýnách, politicích, židech nebo ten tzv. lechtivý. Pouze žena, která má sama se sebou či se svým pohlavím nějaký problém, z toho začne dělat vědu a své kolegy udávat.
Proč by se neměli kvůli vtipu cítit "uražení a ponížení" třeba policisté nebo politici - a jen ap ouze ženy ano?
58
Sledujících
0
Sleduje
58
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Že je to špatné, o tom svědčí věta z článku : "Odpadlo to nejtěžší, vymýšlení dárků". Tedy to, proč si lidé dárky dávají - že tím vyjadřují zájem o druhého, že jim není zatěžko nějakou dobu popřemýšlet nad tím, co by jeho milovaným udělalo radost - a to bez ohledu na cenu. Jenže ono se těžko přiznává, že je líný se tomu věnovat, nebo že mu na blízkých zas tak moc nezáleží, aby tomu věnovali nějaký čas, případně že o nich vůbec neví, co by jim udělalo radost. - tak to "nedávání dárků" vydává za přednost.