Tak ať už nepřidávají těm co mají důchody nad 20 000 korun, ale dají víc přidáno těm co jim důchody nepřekračují 10 000 korun, aby mohli ve stáří žít stejně tak důstojně jako je tomu u bohatých důchodců. Proč jedni mají mít toho a druzí nemají nic a jsou odkázáni na další sociální dávky jako příspěvek na bydlení nebo na mobilitu. Proč nemůže mezi důchodci být jistá rovnoprávnost ve vyplácení důchodů? Když uvážím skutečnost, že potom přechází ke svému důchodu na další sociální dávky které jsem již zmínila, tak stát na tomhle vyplácení beztak skoro nic neušetří, protože musí ohledně toho platit další administrativní sílu a tam jde o další tok peněz daňových poplatníků. Takže kde a na čem potom ušetří? Zde tak vzniká nový začarovaný kruh. Takže lepší by bylo veškeré slabé důchody dorovnat tak, aby všichni měli stejný důchod a tím by odpadly další náklady jako jsou sociální dávky typů příspěvky na bydlení plus mobilita a administrativní pracovníci. Myslím, že právě tady jak vláda tak ústavní soud který ve věcech rozhoduje by se měl nad tímto zamyslet pokud se chce opravdu někde něco ušetřit.
Neumím si představit, že by lidé měli pracovat téměř až do 70ti let. Já
z hlediska počtu svých odchovaných dětí jsem už od šedesáti let v důchodu a už když mi bylo 58, tak jsem na sobě cítila kolik dělám chyb a jak jsem nepoužitelná. A pokud se tohle bude dít i více jiným lidem, tak jak asi ta jejich práce potom bude vypadat.. Tohle co si naše na lidi vymyslela nikam nepovede, protože spousta bude beztak končit v invalidních důchodech, protože už nebudou na nic stačit a vyvolávat takzvaně umělou práci pro odvod daní nikam nevede když tito již staří lidé budou věčně na neschopenkách, tak co asi tak tomuto státu odvedou. Nad tím a vůbec touto otázkou by se vláda měla nejvíc zabývat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Rozhodně nesouhlasím aby se zvyšoval věk pro odchod do důchodu. Sama vím jaké začla chyby ve 58 letech a jak jsem se cítila unavená a těžko jsem si dokázala zapamatovat to co si pamatovali mladší kolegové. Bylo mnohdy z toho trapně. Bohužel s přibývajícím věkem tělo degeneruje i když u každého z nás jinak. Navíc si všímám, že z mé generace naopak lidé začínají nějak víc umírat. Rozhodně naše ročníky už nepatří mezi ty silné jakými byly dvacáté a třicáté ročníky. Myslím, že by vláda měla na tohle pamatovat. Jasně, že mnoho mladých lidí ani nechce mít rodinu když vidí co se tady děje