Např. Telč nikdy nebyla prodána, ale v případě vymření po meči ji zdědila přeslice - až do r. 1945, kdy odešli poslední majitelé do Rakouska.
Do šlechtického stavu panovníci povyšovali všechny své poddané za zásluhy - hlavně v armádě, ale povýšen byl i např. Smetana a Dvořák, jenže se to neslučovalo s jejich "vlasteneckým duchem" a tak si listiny ani nevyzvedli - měli právo zasedat v Panské sněmovně.
Např. baron Rinhofer si svého povýšení velice vážil.
Doporučuji knihu "Nová šlechta Rakouského císařství" od Jana Županiče.
Takže paní chce žít ekologicky a létá přes celou planetu a ostaní nabádá k témuž.
Asi zapomněla, že nejekologičtější by bylo dojít pěšky do nějaké české vísky, koupit si tam kousek lesa, porazit pár stromů, nasbírat něco málo kamení, postavit domeček s šindelovou střechou, pálením zbytků dřeva ze stavby v pícce ohřívat obydlí a zároveň i vařit, na střechu hodit soláry, aby měla elektřinu na mobil a počítač, a sprchu si udělat na zahradě z na černo natřeného sudu.
Kolem domu zasadit pár ovocných stromů, zasadit brambory...v chlívku mít pár koz a v kurníku několik slepic, něco málo králíků a vepříka...
Podle Wikipedie je populus lid prostý a jeho protikladem je elita.
Má-li lid své vladnoucí elity dost, svrhne ji a nastolí elitu novou.
Na tom není nic dobrého ani špatného, tak to je od úsvitu dějin a bude to tak i nadále, že se elita snaží dobu své nadvlády prodlužovat je zcela logické.
Zatím co za minulého režimu se elita dokázala u moci udržet v dlouhých cyklech - 1948 - +-1966, 1967 - 1970 - období "interregnum" ´= mezivládí a nakonec 1970-1990, tudíž měla větší časový úsek pro obohacování se a budování existence pro svoje potomky. Přitom její cesta ke korytu byla jednodušší, stačilo vstoupit do jediné strany.
Dnes je boj o koryta tvrdší , výběr strany a následné přeběhnutí do jiné náročnější, čas na obohacení se kratší. O to větší je touha udržet si koryto co nejdéle.
Srovnání s Mnichovem nesedí.
Aglie a Francie před Mnichovem neposlaly do Československa svoje zbraně a Československo nebojovalo s Německem. Mnichovská dohoda nebyla uzavřena po, ze strany Anglie a Francie, neúspěšném boji.
Spíš se hodí srovnání s válkou ve Vietnamu, kdy nejdříve Francie a posléze USA nedokázaly zvitězit nad Severním Vietnamem.
Sedí i srovnání Ukrajiny a Jižního Vietnamu co se týče míry korupce a ochoty obyvatel za zkorumpovaný režim bojovat.
Pan poslanec Kolář by měl navštívit očního lékaře /tím nechci říct, že nutně musí do Moskvy za Asadem/, aby viděl, že lid Středoevropský vidí kolem sebe absolutní beznaděj.
Orgány EU pod taktovkou Uršuly žijící ve virtuální realitě, Která končí na vrátnici budov EU.
Lid prostý, zápasící s poklesem své životní úrovně a usilovně přemýšlející, jak před celkovým úpadkem ochránit své vlastní potomky.
Rodiče posílají děti do škol s důvěrou k učitelům.
Ve 3. třídě dceři změnili učitelku, již na třídní schůzce mi bylo divné, že se paní vyhýbá očnímu kontaktu.
Podle vyprávění dětí učitelka se na ně během hodin nedívala, ve třídě měla rozestavěné plyšáky a dívala se na ně.
Potom dcera začala nosit nic neříkající poznámky typu "Ve třídě je hluk". Na konkrétní dotaz, zdali hluk způsobuje moje dítě, učitelka odpovědět neuměla.
Vybavila jsem dítě diktafonem a oznámila jsem to ředitelce školy. Magnetofonový pásek jsem nedostala s odůvodněním, že metoda výuky je "duševním vlastnictvím" učitelky.
Od záři následujícího roku dcera nastoupila na jinou školu - ale žili jsme v centru Prahy, v našem okolí byla spousta škol.
Dobrá lekce pro představitele NATO.
Ať jednání o míru dopadnou jakkoli, Ukrajina bude potřebovat živé obyvatelstvo.
Problém je, jak Ukrajince vrátit na Ukrajinu?
Mladí by měli být v 1. linii mezi navrátilci, aby nachystali obyvatelné domy pro ostatní.
Takže teď by země, které přijaly uprchlíky, měly pro ně pořádat kursy pro pokrývače, instalatéry, elektrikáře, stavaře.... tak, aby hned po uzavření příměří byli tito lidé nachystáni a mohli být co nejdříve deportováni domů.
Každý umělec hledá svého mecenáše. Leonardo da Vinci jej našel u Medicejských a jeho dílo obdivujeme dodnes.
Nohavica je umělec, který lidem, kterým se jeho hudba líbí, rozdává radost - nikdo na koncerty nechodí na politická školení.
Charakter mne zajímá u lidí, se kterými se stýkám osobně mimo zaměstnání, kteří mi jsou blízcí a pouštím si je do soukromí, a to není ani jeden z pánů.
Písničky pana Nohavici se mi líbí. Jejich text mne oslovuje, a takových je nás víc - proto má a bude mít Nohavica plné sály a tomu odpovídající honoráře - a mám pocit, že zrovna o to Hutkovi jde.
Co s tím má společného jakýkoli z minulých režimů?
Máme nejhustší železniční síť, před stavbou ty pozemky někomu patřily a dráhy si trasu dokázaly vytyčit a na pozemcích postavit.
Nebo v Sudetech, jak jsou ošetřeny břehy horských bystřin - drží i po 100 letech .
Na vině jsou spekulanti a státní šlendrián, nic jiného.
Z článku vyplývá jediné, že prostor Polska, Uher, Rakouska a Českého království je přirozeným historickým politickým celkem, když se sečte počet obyvatel,je nás cca 80 000 000. to je jako Německo.
Co nám chybí je schopnost domluvit se a společně prosazovat naše zájmy.
S Německem je nás jen o něco méně, než Itálie, Francie a Španělsko - ale jestli rozdělíme Itálii a sever a jih, tak to vyjde stejně.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kde se snoubí ekologie s cenou není co řešit.
Válka na ukrajině stejně brzy zkončí.