Mně by zajímala jedna věc. Myslíte, že jako rodič můžete ovlivnit, jaký budou mít vaše děti v dospělosti vztah? Samozřejmě za předpokladu, že obě/všechny děti nerozdílně milujete a snažíte se být k nim spravedliví, trávíte s nimi čas spolu i odděleně atd.
S bráchou jsme se v pubertě nesnášeli, teď jsme nejlepší kamarádi.
Mamka se s bráchou v pubertě nesnášela, teď se skoro nebaví.
Naše děti jsou v pubertě a nesnáší se. Myslíte, že rodiče můžou ovlivnit, jak to nakonec dopadne, nebo je to čistě mezi nimi?
Myšlenka zajímavá, ale nemyslím, že autor trefil hřebík na hlavičku.
Jednak, za posledních 10 let Česku ubylo cca 600 000 ekonomicky aktivních obyvatel, převážně v důsledku stárnutí populace (do důchodu odešlo více lidí, než kolik dětí dorostlo do ekonomicky aktivního věku). Ale počet obyvatel republiky se zachoval, takže poptávka po produktech a službách zůstává podobná.
Druhak, Česko je montovnou Evropy. Někteří lidi, kteří by za jiných okolností pracovali třeba jako řemeslníci, upřednostní jistotu a pravidelnost a jsou zaměstnáni v těchto montovnách.
Omyl, vy jste se nevzdala kariéry kvůli dětem, ale kvůli dělání dětem taxikáře. Děti ten čas stejně tráví na kroužcích bez vás nebo s vámi v autě a úkoly dělají až v 7 večer, což se většinou neděje ani ženám, které mají kariéru ve smyslu perspektivní, zajímavé práce. Nic proti tomu, ale jde o dvě úplně rozdílné věci.
Smutné čtení a určitě pravdivé. Přesto myslím, že nad některými příležitostmi paní zlomila hůl předčasně - např. počítačový grafik je spíš středoškolský obor, základy práce na pc vzhledem k věku a vzdělání určitě má, nemuselo být špatné kurz zkusit když měla možnost. A sociální práce mohou být i lehčího charakteru, např. pochůzky po osaměle žijících seniorech (dávkování léků, kontrola zda se najedli/napili), nemusí jít vždy o obracení ležáků.
"Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele.“ — Sókratés
Zdroj: Odkaz
Pisatelka je úplně mimo. Postupné navyšování důchodového věku na 65 let je již dávno schválené a postupně nabíhá. V roce 2018 bylo navyšování zastropováno 65 lety a v současné době probíhá jednání, zda bude tento věk prolomen a zastropován ještě později, v 68 nebo dokonce 70 letech.
Takže otázka teď není 60 nebo 65, ale 65 nebo později?
Je dobře, že autor to bere tak optimisticky, nic jiného nám (mileniálům a husákovým dětem) nezbývá, postupný posun odchodu do důchodu na 65 je schválený už cca 10 let.
Ale plánované prolomení stropu 65 let, které schválila vláda a v těchto dnech projednává sněmovna, to už je jiná liga. Dělat do 68 zvládne jen pár procent lidí.
Bohužel, tak to teď u pediatrů chodí skoro všude.
Lékaři mají od pojišťoven nastaveny "limity péče" a za jejich překročení dostávají od pojišťoven pokuty. Nejčastěji za předepisování léků nebo laboratorních vyšetření.
Poslední roky je populace víc zamořená bacilama, takže nároky na péči jsou vyšší, a doktoři jsou v odmítání předepisování léků a vyšetření mnohem ostřejší.
Je to nanic, nejzodpovědnější lékaři mají nejvíc pokut.
V článku se píše o "středních školách", alr z kontextu vyplývá, že jde souhrnně o všechny instituce zajišťující středoškolské vzdělávání - gymnázia, střední školy a střední odborná učiliště.
To je významný rozdíl!
Znamená to, že těchto 6000 dětí musí uspět v druhém kole přijímaček, jinak musí jít pracovat s ukončeným pouze ZŠ vzděláním (nebo na úřad práce).
Ekonomika s vyšší přidanou hodnotou bohužel není založena na absolventech základní školy.
Je tu ještě jeden faktor, který má největší vliv: dostupnost antikoncepce.
Předpoklad, že všechny narozené děti byly plánované, je celkem mimo, až 40% dětí se dřív narodilo neplánovaně. Až do konce 60. let bylo hlavní antikoncepcí udržet nohy u sebe, pak se sice objevila hormonální antikoncepce a nitroděložní tělísko, ale dostupná byla jen na základě schválení žádosti.
Ono vůbec předpoklad, že děti se mají plánovat, je celkem novinka - úkolem bylo vdát se a založit rodinu a nikoho ani nenapadlo uvažovat jinak.
Když mají lidi možnost o tom přemýšlet a rozhodovat, porodnost klesá všude na světě.
Všichni odsuzují umělé úpravy, pokud tedy o nich vědí, protože na to někdo upozornil.
V anketě teď vyhrává dívka, která má upravený minimálně nos a rty - takže lze říct, že úpravy se opravdu preferují, jen se o nich nesmí mluvit.
Vím o holkách, které vypadly v předkolech, pak si nechaly pár věcí vylepšit, a o pár let později byly v celorepublikovém.
Škoda, ale tak to prostě je.
Obrat "tuzemští obchodníci" vyvolává mylný dojem, že jde o české obchodníky. Z 90% jde přitom o dceřiné společnosti zahraničních vlastníků! Čemuž odpovídá i to, že zde zdražují více než doma. Jak říká Švihlíková - kapitál má domov. V mateřských zemích budou vždy myslet na své občany a pumpnou raději vedle.
Zdanit tyhle nehorázné úniky je jediná možnost, jak se vymanit z krize.
A proto je potřeba přestat je schovávat za "tuzemské obchodníky" a pojmenovávat je transparentněji, např. "obchodníci působící na českém trhu" nebo "obchodní řetězce se sídlem tam a tam". Ať je realitu vidět na první pohled, v každém článku o praktikách nadnárodních korporací!
Oujeeeee.
Dala jsem si práci a proklikala se k datům Eurostatu.
Oč v dotazníku šlo? Cituji a překládám: Obecný průzkum spokojenosti uživatelů byl navržen tak, aby zvýšil znalosti o uživatelů, jejich potřeb a spokojenosti se službami Eurostatu. Čili se jednalo o všeobecnou spokojenost se službami Eurostatu!!!!
Kdo se dotazování zúčastnil? 1486 osob. Polovina z nich jsou studenti nebo pracují v akademické sféře. Čtvrtina pracuje pro vládní organizace.
Achjo. Interpretace tohoto článku je úplně zavádějící. Moc prosím redakci, aby průzkumu dat věnovala aspoň těch 20 minut, kolik to zabralo mně.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Překvapilo mne, jak snadné je najít to na mapě: Odkaz
2 odpovědi