Pronajímatele nijak nedotujete ze svých daní. Nebo mi to nějak uniklo
Tak jestli nevíte jak funguje příspěvěk na bydlení, tak byste si měl zjistit jak tento příspěvek funguje, přesně na nenažrazené pronajímatele a investiční fondy a obchodníky s chudobou. Jestli Vám přijde ekonomické, že ČR se zbaví veškerého bytového fondu, který nyní dotujeme ve formě příspvěvku na bydlení z peněz daňových popolatníků tak si nemohu pomoct, ale jako poplatník daní, nechápu, proč mám podporovat něčí business a toto platí i lidé, kteří bydlí v pronájmech a na příspěvěk na bydlení nedosáhnout. A jsme u té nenažranosti o ničem jiném to není.
Před rokem 2015 fungoval tak, že se nové byty pouze prodávaly, nikoliv pronajímaly. Protože by je nikdo nekupoval, aby pronajímal za regulované nájemné. Bylo mraky prázdných bytů, do kterých si nikdo nechtěl dát nájemníka. Nenažranost? Pokud ušetříte peníze a chcete je zhodnotit pro své děti, tak je dáte do banky, akcií, měn atd. Tady nikomu úroky a zisk nevadí. Ale jakmile chcete aspoň 2% zisku ročně z pronájmu, jste nenažraný, nechápu. Tak kupte byt a pronajímejte jen za náklady fondu oprav. To je moje doporučení.
Nechápu, jak jste přišel na to, že nevlastním žádné byty? Pokud nemáte na to vlastnit byt aniž byste ždímal peníze z nájemců, tak si byt nekupujte a zvláště pokud musím ze svých daní takové lidi sponzorovat ve formě příspěvku na bydlení. Nevím jestli víte jaký je standartně fond oprav, ale pohybuje se od 1500 CZK do 3500 CZK, takže to co mi zde píšete je holý nesmysl. Bohužel na nenažranost majitelů bude fungovat jen regulace nájemného nic jiného.
Naopak pokřivený a nerovný trh fungoval do konce regulací. Moc dobře si tu dobu pamatuji. Přišel jsem akorát po škole do Prahy. Platil jsem tržní nájem a vedle mě bydleli v regulovaném. Fakt férovka. Navíc blokovali velký byt za který platili míň, než naše parta
Tak to mi je líto, nicméně regulace byla nastavena z důvodu inflace po roce 1990 a fungovala poměrně dlouho. Tak co si budeme povídat, teď asi není férové, že někteří bydlí v privatizovaných bytech za pár tisíc a jiný platí nenažraným majitelům nebo investičním fondům velké peníze a část ještě z toho platí daňový poplatníci. Zajímalo by mě, jak by se daný trh regulací zničil? Jestli myslíte ochlazení v oblasti stavebnictví atd? Nechápu tedy, jak mohl sektor stavebnictví fungovat do nějakého roku 2015 než se nemovitostní trh vydal směrem, kam nikdy směřovat neměl. A lidé, kteří mají příjmy a budou chtít vždy vlastnit byty si ten byt koupí akorát z toho nebudu, už takový business na který jsme si zvykli. A opět jsme u té nenažranosti.
Ale tady nejde o opravy. Pokud investujte, rozumějte, koupíte byt za 10mio. Očekáváte alespoň takové zhodnocení, které vám dá banka a to je dnes cca 4-5%. Tedy 400-500T ročně. To z nájmu 10T měsíčně prostě nevytěžíte. Pokud ty nemovitosti vlastníte, tak otázka, za kolik ho tedy pronajímáte vy? Regulace je komunismus. To už můžete bankám nařídit, za kolik mají půjčovat, co a za kolik má kdo vyrábět a prodávat.. to už tady bylo a vůbec to nefungovalo!!!!!!!!!!!!! Zkuste Kubu nebo Severní Koreu, prý je to tam pěkné a daří se jim
Kdyby si města nechala bytový fond, který je v současné době v majetku investičních fondů či jiných vlastníků, kteří bydlení nepotřebuji a mají to jen pro své příjmy, tak neřešíme tady výdaje na příspěvky na bydlení, pokud se podíváte na Vídeň, tak tam se tato strategie vyplatila. Ať si někdo skupuje novostavby, ale nevidím důvod proč mám sponzorovat soukromé subjekty ze svých daní a jejich nenažranost. Co se týče regulace, fungovala tu docela dlouho po roce 1990 a to z důvodu obrovské inflace a myslím, že jsme to všichni zvládli a rozhodně jsme tu nepodporovali trh s chudobou a já jako daňový poplatník jsem nemusela sponzorovat každého, kdo se zrovna rozhodne koupit byt za 10 mil a nemá jak ho splácet a nebo je tak nenažraný, že potřebuje z toho vytřískat co nejvíc. Stále nevím proč mám podporovat majitelé nemovitostí a jestli holt na to nemají, tak ať si to nepořizují. Jedná se jen o nenažranost a podporování ochodu s chudobou.
Tak si byt kupte a pronajímejte ho. Musíte si uvědomit, že dotyčný pronajímatel, má v tom bytě uloženo třeba 10mio. Proč by pronajímal za 10T? To ten byt raději prodá a ty peníze uloží na termíňák a má ročně 400T…to nemluvím o fondu oprav a dalších nákladech, co s opravou souvisí. Jednou za čas ať chcete nebo ne, opravit musíte.
A z čeho soudite, že nevlastním žádné byty a nemám zkušenosti s pronájmem? A že bych ročně do bytu investovala 100 tis, to se mi opravdu nestalo. Nevidim důvod proč bych měla ze svých daní platit nenazranost majitelů a podporovat tak obchod s chudobou. A pokud vlastníte být za 10 mil a nemáte na to ho provozovat jen za cenu vysokého nájmu, tak si ho neporizujte, ale rozhodně nechápu proč bych Vám měla nebo Vám podobným něco takového sponzorovat ze svých daní. Regulace nájemného je bohužel jediná cesta jak tady narovnat pokrivenost a nedostupnost bydlení a nenazranost majitelů.
Regulované nájemné jako v 90. letech, které ani nepokrylo cenu údržby a nutných oprav? Tak by byty zůstali prázdné.
Jediné řešení je zrušit příspěvky na bydlení, a ať každý žije tam kde na to má. A pokud pronajímatelé neseženou nájemníky za vysoké ceny, tak budou muset zlevnit.
No já jsem ještě v Praze neviděla, že by nájemné za 25 tis. měsíčně + poplatky bylo každý měsíc investováno do fondu oprav, fond oprav představuje standartně od 1500 - 3200 měsíčně. Nevím kde žijete, ale jelikož potřebuji, aby mě někdo ošetřil v nemocnici a to za sesterský plat, nebo učitelka učila děti a v krámě mě obsloužila prodavačka, tak opravdu argument, ať si každý byldí tam kde na to má. Pokud ano, tak je potřeba začít platit vzdělání svých detě, aby učitelky měly na nájmy, zdravotnictví soukromé, pak sestry nebudou mít problém platit drahé nájmy. V tom případě jsem pro drahé byldení, ale nevidím jediný důvod, pročá mám ze svých daní sponzorovat soukromé subjekty. A ještě jedna věc, pokud lidé půjdou z velkých měst opět to povede k nárůstu nájmů v příměstských lokalitách.
Ano, skoupit většinu bytu, které byly privatizovany po roce 1990 a začít pěkně z nájemců triskat peníze a nedejbože, aby jim zbylo ještě něco z výplaty. A když, uz na to, prostě nemají, vše zadotuje stát doplatkem na bydlení, takže od daňových poplatníků. Místo, aby se udělalo regulované nájemné jako po roce 1990 a díky tomu bylo dostupné bydlení, tak stát nedělá nic, jen tahá peníze od daňových poplatníků na doplatky na bydleni podporuje obchod s chudobou a peníze daňových poplatníků jdou právě do nenazranosti investičních fondu jim podobným....krásná ukázka hospodaření s veřejnými financemi.
Ale houby... Privatizace (státního resp.obecního) bytového fondu výrazným způsobem obohatila JEJICH vlastní REGULOVANÉ NÁJEMCE.... Ti dostali obrovskou příležitost ke zbohatnutí, jaká nebyla NIKDE a NIKDY nabídnuta žádnému západoevropskému nájemci..! ! Výjimkou mohou být jen OKD-byty, kde si naivní nájemci mysleli, že za směšných 50 tisíc jim bude prodán byt, na který si předtím mohli 10x našetřit sami...! Tím neomlouvám ani vych*anost Bakaly ani hloupost Zemana....
Dobrý den, tak v současné době např. na Žižkově, firmy skupují byty (které byly právě součástí bytového fondu) a není to jen lokalita Žižkov, kde dochází k masivnímu výkupu. A ty se nyní pronajímají. Takže pokud jste byla rodina a privatizoval jste byt a měl dvě děti, tak ty dvě děti nyní buď bydlí v drahých nájmech nebo si museli koupit drahé byty a tak to půjde dál.
Rozeviraji se nůžky především nákladům za bydlení, kdy stát zprivatizoval většinu svého bytové fondu a během pár let je skoupili společnosti. To co mělo být pro lidi je ve vlastnictví soukromých společnosti a stát přispívá doplatkem na bydlení např. Ostrava. Takže opět nás dohnala 90 léta a naivní představy o kapitalismu. Nyní většinu prijmu padá na bydlení což je špatně. A stát to co zprivatizoval ještě dotuje.
Asi si neporozumíme. Zkreslený pohled na minulost cítím z Vašeho příspěvku! Ke každému odstavci Vašeho textu je spousta odpovědí, ale mnohdy si protiřečíte, tak nevím, ...
Nicméně - když investor nechce vynaložit náklady na sanace bývalých areálů - nedejme mu (zatím) zdravou půdu k další likvidaci!. To už tu zůstane opravdu jen "měsíční krajina", k tomu s nebezpečnými odpady. Ovšem - cílí se na Ostravsko a tohle již jaksi odepsáno bylo a tak se tam požene další maras!
No rozhondě nepíšu, jak všechno bylo pro lidi, protože to není pravda:) Porovnálala jsem celkový rozmah např. dálnice atd. užíváme dosud (jinak dřívě to byly pole v soukromém vlastnictví, ale jak předopkládám, sama je užíváte, tady Vám to nevadí). Takže, bychom neměli nic:) Víte kolik stojí sanace? Kdyby nebyly zákony na ekoligii v té úrovni ve které jsou, tak je ráda udělá, ale bohužel se ji vyplatí stavět na zelené louce, díky legislativě. Průmysl jako jsou čipy a jiné technologie ČR potřebuje, stejně jako kdysy potřevovala dálnice, nebo byla masivní výstavba paneláku mimochodem na polích, které rodiny vlastnili po generace, stejně jako areál na zelené louce. Nevidím v tom žádný rozdíl. Kdyby se na polích nestavilo, tak jezdíme po prašných cestách:) kde na vesnicích běží výstavba...pole, zdravá půda slouží na výstavbu domů pro soukormou osobu a mohla by se zde pěstovat pro všechny...Pokud mají strategickou lokalitu, bude na to návázána další logistika. A jelikož máme veřejné zdravotnictví, školství, důchody...bohužel všechny tyto srandy musí někdo zaplatit. Až si je budeme platit sami, můžeme se 100 lidí rozhodnout, že nic takového nepotřebuje mít za domem:)
Hm, pokud sem berete komunisty - stavěli všude a stavěli tak, že republika dokázala z těchto staveb žít a profitovat. Stavby a výroba v nich - ta nás všechny živila.
Dnes nám zde nic nepatří, průmysl utlumen - až zničen. Nově stavíme průmyslové zóny, ve kterých "vydělávají" majitelé zahraniční a tam - do zahraničí - také odchází daně.
Hovořím o tom, že už tak dosti zdevastované Ostravsko má k dispozici spoustu nevyužívaných průmyslových hal či území, ale ne - lépe se staví na zatím nepoškozené "zelené louce". Dokonce louce, sousedící s novými rodinnými domky, kdy nebylo jejich majitelům předem řečeno, že se tam v budoucnu bude budovat další "hnus".
Jo - a o nezaměstnanosti mi v této souvislosti, prosím, neoponujte.
Tak myslim, ze za komunistu se bourali celé vesnice, takže tohle je ještě dobrá varianta..a nevím jak všichni profitovali, všichni měli všechno a nikdo neměl nic. Zkreslený pohled na minulost....a víte kolik stojí výstavba průmyslového areálu? A kdo by to stavil a provozoval...stát..který neumí efektivně nakládat s penězi?
Můžete taky postavit výrobní plant a být v balíku jako ti zahraniční investoři...nikdo Vám v tom přeci nebrání....
A proč se nestaví v bývalých průmyslových areálech, protože naklady na sanace a ekologie jsou tak finančně náročné, že to nikdo jentak nezaplatí..s povolovacimi procesy tady. Takže nemate sebemenší přehled co to obnáší.
Ano nikdo z nás nechce, aby mu stal areál za domem, ale bohužel kvůli 30 domům, je investice, která přinese do HDP peníze např. na školství a zdravotnictví prioritnejsi. Protože když nebudou, tak nebude z čeho tento systém financovat a CR se průmyslové ani technologicky nebude rozvíjet. A za chvíli budeme mávat rudými vlajkami:)
Projekt v průmyslové oblasti? Pokud máte na mysli průmyslové ostravsko - pak je zde spousta nevyužívaných bývalých průmyslových objektů. Ale nyní se jedná o další zábor "čisté" zeleně!
Tak to asi chápeme všichni...ze je to v zeleni předpokládám, že to, že to nemůžou stavět v průmyslové oblasti ma své opodstatnění....za komunistů se taky nikdo neptal, a ať se Vam to líbí nebo ne, rozvoj byl obrovský a to se stavělo všude. Bohuzel, opet nulove vysvetleni proc prave potrebuji tuto lokalitu.
Určitě je to strategicky projekt, které CR potrebuje. Nicméně úroveň komunikace státu vůči obcim a lidem naprosto otresna, stejně jako na Cinovci, nebo Rakušan-zrušení post. To jak komunikuje tato vláda je něco otresneho. Naše společnost rozvíjí strategický projekt a to v průmyslové oblasti poměrně daleko od měst a obcí a kdybychom takto komunikovali s obcemi a lidmi, tak nic nepostavíme. Opět jde vidět jak stát neumí rozvíjet CR a očekává že všichni budou akademicky přemýšlet....neviděla jsem žádnou pořádnou prezentaci na daný projekt.
Mam osobní zkušenost se spolecnosti renta 365, byt po 2 letech a poplatku specnosti 1600 Kč měsíčně. Žaluzie všechny zdevastovane, díra v plovoucí podlaze, omlacene vstupní dveře tak, že je někdo zatmelil, zničené vestavěné skrine,omlacena lednička, zničené úplně nové nastukovame, parapety zničené, dřevěné desky z dubu zdevastovane, koupelna vše zanesení totálním bordelem. Oblozky a dveře omlacene. Většinu věcí zničili děti. Dle vyjádření správce se jednalo o slušnou rodinu a byla slušná tak, že ke konci nájmu se jí už nechtělo ani platit. To co se nám podařilo zachovat 12 let dokázala tato rodina zničit do dvou let. Takže pokud můžu doporučit, kontroly v byte provádět sám, nevěřit nikomu cizímu a zbytečně neplatit peníze a radši si nechat pro právníka.
Většina světových metropoli pochopila, že je nutnost stavět do výšky. Tím se zvýší kapacita bytu a nebude docházet k tomu, že bytu je v Praze nedostatek a nájem obyčejného paneláku na kterém opravdu nevidím nic architektinicky úžasného stoji 25 tis. A soudruzi je také vystaveli. Proč protože nebyly byty a když někdo přijde konečně s něčím pěkným co navýší kapacitu bytu, tak to zavrhnene. Horší než za socace. Viz. David Černý a Tesco. A řešit, že měním raz starého Zizkova, no on pokrok bohužel něco obnáší.
Moje máma byla samozivitelka a vedoucí masny. Byl jsem naprosto zvyklý se celý den starat sám o sebe a jsem taky bez traumatu.
Moje máma také a mám hezké vzpomínky, jak se o nás starala a co všechno zvládla a díky ní víme, že život není zadarmo k tomu náš učila a jako vzor mám matku, která tvrdě dřela, abychom s bratrem vystudovali VŠ. A opravdu pitvat se v tom, že jsem neměla milující a pečující plnou rodinu. Neměla o to víc jsem samostatná a rozhodně si s rodinou nežijeme špatně, protože oba dva s manželem víme, že život není zadarmo.
A na co si ty děti tedy děláte, když je ráno vzbudíte, zavedete do školky, v šest vyzvednete a dáte spát? Opravdu si myslíte, že ty děti chrochtají blahem, že celý den nevidí mámu s tátou? Nemají na vybranou. Děti si zvyknou na vše, i na koncentrák.
Plácáte tady bagatelizující a zjednodušující nesmysly.
Ano, jsou tam děti, které nemusejí takto trávit svůj čas, ale to jsou děti bohatých rodičů. Ve Francii je mateřská 3 měsíce, Španělsko něco kolem 9 měsíců a Kanada 8 měsíců a Amerika tuším 2 a Google a další nadnárodní korporace dávají 1/5 roku. V tom případě jsou všichni narušení kromě dětí z ČR. Což si nějak neumím v poslední době vysvětlit, když vidím, jak se děti nudí napadají ostatní, jsou závislé na mobilech a ve 12 letech dělají to, co nedělá člověk ani ve 20 letech. Takže opravu to je o zkušenostech i z jiných zemí, kde i když dítě není nasáté na matku 3 roky dokáže fungovat, aniž by bylo labilní.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano ptám. + energie samozřejmě. Mluvíte o nenažranosti, tak se ptám, za kolik tedy pronajímáte vy
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak pronajímeme za cenu, která odpovídá charakteru nájemců, takže pokud máme v bytě ještě důchodce, kteří tam bydlí od nepaměti, tak je cena taková, aby ji byli schopni zaplatit. Pokud tam máme rodinu a paní na mateřské a víme kolik odhadem manžel vydělává, tak nemáme potřebu dávat cenu takovou, aby jim zbylo z výplaty 10 tis. CZK a pak žádali o příspvěvky na bydlení. Jak říkám, je to jen o nenažranosti majitelů.
1 odpověď