Putin chce kus Ukrajiny. A podle mnohých diskutujících je prezident Ukrajiny největší světový vyvrhel, protože na takové "mírové" podmínky nechce přistoupit. A proto je jeho vina, že válka pokračuje a není už konečně klid. Tudíž je správná cesta přistoupit na požadavky agresora a doufat, že tím to skončí. Sorry, ale to snad ne. To si může myslet jen naprosto primitivní negramot bez špetky morálky.
Školy pracují především s tím, co jim pošlou rodiče. Nevybírají si. To bude asi prvopočátek problému. Ředitel školy podle všeho pochybil, ale zdemolovat záchody je ve škole určitě neučí. Rodiče nemůžou spoléhat na to, že škola všechno spasí. Šikanu je možné řešit i přes policii, ne? To může mimochodem udělat i učitel bez souhlasu ředitele, na rozdíl od snížené známky z chování.
Někteří z komentujících by si měli uvědomit, že v takové Číně by článek jako je tento komentovat nemohli. Že na rozdíl od Číňanů můžou svobodně volit strany jako SPD či Motoristy, stejně jako jiní Piráty nebo STAN. A že na Západě je za dodržení zákona možné vyrazit do ulic, aniž by mi hrozilo přejetí tankem nebo trestanecká kolonie.
Africké státy vesměs ruskou agresi odmítly alibisticky odsoudit a zůstávají tzv. neutrální, africké obyvatelstvo houfně prchá do Evropy s nataženou rukou. A politické špičky, které hýbou světem nemají "koule" na radikální řez v podobě výzvy k jednoznačnému postoji, na či straně vlastně kdo stojí. Čili Rusko blokuje vývoz komodit, na kterých je Afrika závislá, přitom se otevřeně země proti Rusku nevymezí, ale Západ zase bude tou stranou, která to bude řešit a posílat pomoc. Ať si to doprčic černoušci dohodnou s Putinem, ať se o ně postará. Očekávám, že se pouze zvýší příliv nových migrantů, co v důsledku konce obilné dohody zvednou kotvy a hurá do Evropy. Pseudohumanita nás jednou zahubí.
Z čistě materiálního pohledu se zejména Evropa Africe odvděčila mnohonásobně. V podobě všech sociálních dávek pro migranty, kteří tyjí z jejího sociálního systému už kolikátou generaci, a stále jsou s nimi potíže pramenící z jejich neschopnosti přizpůsobit se. Podobně jako USA "pečující" o obyvatele ze zemí Latinské Ameriky. Většina kolonií získala nezávislost před několika desítkami let, navíc se slušnou startovací výbavou v podobě infrastruktury a postupem času miliardových investic v podobě humanitární pomoci v rámci různých projektů. Co z toho místní vytěžili? Vesměs diktátorské režimy, vojenské puče, rozvrácené ekonomiky, nevzdělanost a občanské války. Jejich mentalita jim nedovolila nic jiného. A dnes? Ruskou agresi nemíní odsoudit a zase jen natahují ručičky.
Přála bych ze srdce panu Duškovi, aby si na vlastní kůži zažil situaci, kdy mu lékař oznamuje, že z výsledku histologie bohužel vyplývá, že je "to" pozitivní. Kdo nezažil, nepochopí. A tím myslím nezažil opravdu na vlastní kůži, ne s blízkým rodinným příslušníkem, ale opravdu sám na sobě, se svým vlastním tělem. Je to nesdělitelný zážitek a moc prosím pana Duška, za nás za všechny, kdož mají tento zážitek za sebou, aby se podobných mouder zdržel. Děkuji.
Je to paradox. Haiti je jediným státem, který získal nezávislost po úspěšném povstání otroků, navíc leží v Karibiku, má historicky všechny předpoklady být silným prosperujícím státem, jehož hrdí obyvatelé dokáží využít možnosti těžit z cestovního ruchu podobně jako sousední Dominikánská republika. Místo toho se mydlí hlava nehlava a natahují ruce. Kde je chyba? Já říkám, že v mentalitě. Pak jim ale nepomůže OSN ani svěcená voda.
"...členský stát podle něj musí kromě vojenských charakteristik být i funkční demokracií."
Z tohoto pohledu mi není jasné, co v NATO dělá současné Turecko, které blokuje členství Švédsku, o kterém snad nikdo nepochybuje, že funkční demokracií je. Členem NATO je Turecko sice od r. 1952, ale 70 let je dlouhá doba na to, že nedošlo k nějaké zásadní revizi pravidel. Stejně jako je Rusko v Radě bezpečnosti OSN s právem veta. A pravidla ve finále diktuje Putin, ke kterému se Západ chová ještě slušně.
Celá desetiletí se do zemí jako je Súdán lijí miliardy. A výsledkem je dlouhodobě uprchlická krize, občanská válka, nedostatek všeho, další miliardy a další zástupy lidí natahujícich ruce pro pomoc. Nikdo jim neubližuje, nikdo je neohrožuje, vyjma jich samotných navzájem. Není tady něco špatně? Komu není rady, tomu není pomoci. Evropa by se na ně měla vykašlat a soustředit veškerou snahu na zahnání zpět toho skrčka z východu, co zabírá půl planety a furt je mu to málo.
"Děti rodičů, kteří se o jejich vzdělávání zajímají a jsou připraveni také investovat, mají pak větší šanci než žáci z méně ambiciózních rodin."
Že 90 % školní úspěšnosti ovlivňuje rodinné zázemí dokázaly už výzkumy dělané ve světě v 60. letech 20. století. To není žádná novinka. Těžko budete motivovat ke vzdělání dítě, které o to nestojí. Navíc se tu vůbec nemluví o dotacích pro sociálně slabé žáky v rámci různých projektů, které mohou školy využít na doučování a přípravu k přijímacím zkouškám. Aneb každá rodina, která má o vzdělávání svých dětí skutečný zájem, má možnost těchto nabídek využít. Ale ono je holt jednodušší hodit vinu na školy.
Včera jsem shodou okolností sledovala reportáž o migrantech ve Francii. Vesměs se jednalo o mladé lidi ze zemí zmíněných v článku (Alžírsko, Nigérie, Írán, atd.) Všichni měli velkou touhu ve Francii zůstat natrvalo, neb ve svých zemích nevidí pro sebe žádnou přijatelnou budoucnost. Tak si kladu otázku, k čemu jim bude vstup do takového sdružení, když jim mladí a perspektivní migrují do EU, kde chtějí žít a pracovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Víc o sportu je třeba rokenrol. Když už teda tanec na OH.