Já nevím, ale Vánoce jsou primárně pro děti. Ony se těší, že můžou s rodiči strávit čas. Dospělý člověk si přece může udělat vánoce s rodinou jindy. A opravdu pro mámu s dětmi je složité na Štědrý den shánět hlídání pro děti. Opravdu by Vám to nebylo líto, že místo Štědrého dne s maminkou, byste byla s paní na hlídání? A potom otázky ve škole - jak jste si užili svátky? No nijak, mamka byla v práci, protože její kolegyně musela jet domů za rodiči. Chápete to, že děti jsou malé jen jednou, proč jim neudělat krásné svátky? Vždyť jde jen o pár let. Trochu tolerance, prosím...
Jasně, dospělý si může udělat Vánoce třeba v březnu, že? Nebo na Velikonoce, aby se to odbylo obojí naráz...
Odpověď některých zdejších komentujících mi připomíná pohádku Hrátky s čerty, a konkrétně postavu Poustevníka, který si myslel, že když všechno dělá správně, je něco víc, než všichni ostatní.... Pokud se někdo stará o své umírající rodiče doma, je to jeho volba, ale automaticky to z něho lepšího člověka nedělá. Troufla bych si říct, že v mnohých případech jde o čiré pokrytectví, kdy ten jedinec jednoduše nepřizná, že ho to vlastně štve a omezuje, protože někdo jiný s podobným názorem by ho mohl pomluvit. Já s článkem souhlasím, ať si to každý udělá, jak mu svědomí dovolí, ale ve spoustě případů, dát nemohoucí rodiče do Domova důchodců, je to nejlepší řešení pro všechny. Sama bych teda rozhodně nechtěla, aby o mě moje děti musely na stará kolena pečovat. Ať to dělají lidi, kteří si to vybrali jako své zaměstnání, kteří přijdou domů, a mají volno. Chci si před svými dětmi zachovat lidskou důstojnost, a sdílet s nimi okamžiky jinak, než při přebalování....
Jedné věci nerozumím.
Prosím, proč voliči pětikoalice, nebo pravice, nebo pana Fiali vždy musí urážet voliče Babiše , nebo Okamury. Jsou tak mladí a vzdělaní, Vzděaný člověk, přece nemá za potřebí urážet druhé voliče. Máme demokracii. Každý má právo volit koho chce. Tak proč volič Babiše je nevzdělaný, starý prosruský šváb a hlupák. A volič pravice je velice inteligentní.
Nejde o žádné urážení, jde o shrnutí faktu. Není se čemu divit, že to vzdělaného voliče štve, protože na rozdíl od některých voličů ví, jaké to bude mít důsledky..... A doplatí na to všichni.
to jsou zase hovadiny, sex není nejdůležitější věc na světě, jak si někteří myslí.
Článek je o intimitě, nikoliv o sexu. Intimita je nejen fyzická, ale taky emocionální. A většinou se vytratí nejdřív ta emocionální, a ztráta sexu hned vzápětí. Páry, které mají emocionální intimitu, nemají pak problém i s tou fyzickou. Většinu žen bez emocionální intimity sex nebaví, a následně to pak s tou ženou nebaví ani muže. A to je začarovaný kruh.
Ja klidne 🙂 to si spis jdete stezovat do skoly 🙂
Kdybyste byla ucitel, jak poznate, kdo ucivu porozumel a kdo ne? Vsechny je kazdou hodinu prozkouset nestihnete, ony samy to na sebe neprasknou... ukol muze hodne napovedet (pokud neni dilem rodicu) 😉
A jak poznáte z úkolu, že není dílem rodičů? Že by to dítě přiznalo? To se mi nějak nezdá... Co takto v hodině zadat samostatnou práci na 10 min., pak to vysbírat a zkontrolovat? To se musí hned zkoušet? Kde je vůle, je i cesta. Kdyby domácí úkoly sloužily čistě jen k tomu účelu, který popisujete, pak neřeknu. Ale z větší části to tak prostě není.
Zadavat kazdemu z zaku individualni dcv dle jeho nedostatku - to by zabralo mozna celou vyucovaci hodinu 😉 Kdy by se vyucovalo?
A co kdybyste tu domácí přípravu prostě a jednoduše nechala na rodičích a žákovi? 😉 Nepadlo ani slovo o tom, že by něco takového měl zadávat učitel. Na učiteli je, aby vše řádně vysvětlil a procvičil ve škole.
Spousta zde komentujících si plete domácí úkoly s domácí přípravou. To je ale něco úplně jiného. Domácí úkoly zadá učitelka dle své vůle, a nedělejme si iluze, z velké části žáci opravdu doma dodělávají to, co učitelka nestihla ve škole.... Naopak domácí přípravu už si žák s rodičem zorganizuje sám - nejde mu násobení, tak ho doma procvičí. Proč by měl psát 2 sloupce na sčítání, jenom proto, že to učitelka řekla, když mu to jde levou zadní... A to byste se divili, jaké úkoly jsou schopni učitelé vymyslet! Mnohdy si opravdu žák sám bez rodičů neporadí, zvlášť když to leze do peněz...
Úvaha je pouze o tom, že psací písmena ze života zmizela a můj text neměl žádné ambice jít více do hloubky.Na to nemám dost informací.Až zde v diskuzi jsem se dozvěděl, že ve Finsku už se děti učí pouze tiskací písmena a tak je to možné i na českých školách.Jinak děkuji za opravu.Učitelka?Mnoho lidí hraje často a rádo fotbal, ne každý ovšem kope extraligu....
Opravdu je pro Vás učivo 1. stupně ZŠ extraliga?....
Návykové jsou stejně, jako cigarety a ještě se neví, co to udělá se zdravím za deset let, příchutě v nich jsou chemické. Už dnes se ale ví, že mohou způsobit rakovinu. Pracuji ve škole a děti nevydrží bez kouření ani v hodině, řeší to nikotinovými polštářky, které si vkládají do úst .
To já právě vím, ale bohužel narozdíl od klasických cigaret dětem mohou chutnat, takže pak kouří i ti, kteří by to jinak zkusili třeba jednou a dost.
Hlavně je šílené, že tento business jen kvete, a odborníci jsou nadšení, že spousta kuřáků má k dispozici zdravější variantu. To, že ale kvůli vůním a chuti ke kouření přivedou mnohem více mládeže, než v případě smradlavých běžných cigaret, vůbec nikdo neřeší.... Děti slyší ze všech stran, jak je to zdravá varianta ke kouření, ale že nejzdravější je nekouřit už se příliš nepropaguje!
To jsou v určité bublině. Na základce je prostě "všehochuť" = jsou tam děti z různých vrstev a tak se dítě učí vycházet i s lidmi, se kterými by se ve výběrovém kroužku nepotkal. Je to taková psychologie v praxi.
V životě je ZŠ jediné takové misto, kde jsou všichni lidi hozeni do jednoho pytle, a musí spolu nějak vycházet, či kamarádit, což není zrovna jednoduché. Nikdy v životě už to takto drsně nepocítíte. Vždycky žijete v určité sociální bublině.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, jestli ono to nebylo spíš tak, že babička nedokázala reagovat jinak na takový "dárek" od vnučky.... Kdyby jí za tu stovku raději holka koupila něco, co babičce udělá radost, bylo by to lepší! To dívce nikdy nikdo neřekl, že peníze se pod stromek nedávají?... Ano, chápu, když dítě na něco šetří, tak se mu přispěje nebo když prarodiče nevědí, čím svým vnoučatům udělat radost, popř. když nemohou chodit po nákupech, tak se finanční dárky akceptují. Ale v tomto případě jen možná babička zakryla nevhodně své rozpaky z nevhodného dárku.....