Před týdnem jsem pod krmítkem upevněném na balkoně paneláku našla mrtvého
ostříže lesního. Ti lidé z neznalosti odkryli záclonu a draveček lovící drobné ptáky, narazil do skla. Je to pro přírodu velká škoda protože ostříži, krahujci aj. jsou velmi vzácní. V okolí je státní silnice Tábor - Praha a dálnice D3. Obrovská obchodní zona a bytová zástavba, velmi zahuštěná. Zvířata závislá na mozaikovité krajině, nemají kde lovit a často zbytečně končí zabitá nárazem do skel oken. Škoda.
No drží se svého kopyta a ví, že vodní energetika bude vždy ekologická a energie bude vždy potřeba. Pokud si ještě zajistí v zemích s rozvinutou energetikou i pár přečerpávaček, bude úplně vysmátý. V těchto zemích asi není energie nadbytek, takže tam ten problém mít nebude. A navíc vodní elektrárna je pružný a stabilní zdroj na rozdíl od slunce a větru.
Mám takový dojem, že Jižní Amerika rychle vysychá. Velké řeky pramení v A ndách ,kde tají ledovce. V celém regionu, pokud se nepletu, je nebývalé sucho několik let. Tak z čeho budou megavatíčky.
To ,jak se v této zemi přistupuje k zemědělské půdě je zoufalé. J sme malá země a přesto jsme byli v převážné míře soběstační v živočišné a rostlinné výrobě. V minulém režimu odvodnování a rozorávání mezí bylo velké negativum. Nepamatuji si, že by se nyní tak hrozným způsobem a rychlostí zastavovala orná půda. Viz Nošovice , dálnice,sklady a průmyslové areály. Pamatujete, co řekl pan Hrušínský ve známém filmu ,To není země, to je zahrádka...jestli se stal zločin v 1948 je nesporné,co se děje ted je legální zločin.
Podle mě je tohle normální jev. Ano je masivní oteplování ale po čase se změní skladba rostlin a bude tu jako ve středomoří, jen bez moře. Místo hloupých dálnic a modulárních rektorů by mel náš moudrý premiér vymyslet, jak se kapslovým supervlakem k moři dostat třeba za hodinu a obdivovat v lednu mandlonové sady. Místní by nám upekli mezitím bojlera. Trochu jsem zabruslila jinam,pardon.
Mám pocit, že tento článek psal stejný chytrák jako před lety, kdy tvrdil, že se diví, proč Češi nejí zvěřinu když kilo jeleního stojí 35korun a kančího 15korun .
Samozřejmě zvěřinu také nekupoval, nevěděl chudák, že je to za 10deka.
Naopak nevěřím, že je to špatné s radiací. Když už si necháme nějaké sražené prasátko, porce nás stojí něco jako rentgen plic. Nebo se snad pletu. Pardon.
Dříve se tomu říkalo nucený výsek,akorát to mělo štampilku od veterináře.
kupovala jsem to maso léta v našem okresním městě. Masa bylo více druhů i drůbeží. U prodejny byly mnohahodinové fronty,ač bylo už po revoluci.
Každý si přišel na své a maso bylo jako dort. V životě nám nic nebylo.
I když počkejte. Časem se mi na čele objevil malý růžek...
Dobré rady nad zlato. Autor článku je štastlivec, který nepoznal chronické
nevyspání kvůli vystavení člověka neustálému hluku z dopravy nebo okolních
partají v paneláku. VÍM O ČEM MLUVÍM. Zní to jako blbost, ale potkala jsem
mnoho lidí kterým se promněnila osobnost, byli nemluvní, přestali se zajímat o cokoliv, v obličeji stálé napětí.
Trpím chronickou nespavostí a schválně to rozhodně nedělám. Trvá to už čtyři roky a vrací se to. Dle lékařů se s tím nedá nic dělat ,chvíli mi pomáhala dechová cvičení. Nyní bez hypnotik neusnu a i tak spím max čtyři hodiny. Spánek s hypnotiky může prý být stejně kvalitní dle vědců. Já cítím zhoršení paměti radikální bohužel.
Radím lidem kteří vědomě se brání spánku kvůli večírkům a zábavě, aby to nedělali. Nic není cennějšího,než vydatný spánek a osvěžující pocit po něm.
Dnes naši lékaři většinou ignorují, že většina rentgenových vyšetření např. mamograf, má svá rizika, i když zde klady převyšují nad zápory. Hlavně je důležité, aby vyhodnocení snímků prováděly školené laborantky. V Anglii kdysi byla velká aféra kvůli špatnému posuzování vzorků, ale to bylo tragické lidské selhání.
Rentgen plic ze štítu je jedním nejvíce zatěžující radiací. Mnohdy nás lékaři honí, hlavně při hospitalizaci, kolečkem rentgenových vyšetření. Na závěr proč to píšu. Celé desetiletí jsou k dispozici olověné zástěry a nákrčníky jako ochrana před radiací a moje zkušenost je taková, že je mi tento důležitý mundůr , vydán až na požádání. A pozor si dávejte i u zubaře a na stroncium v houbičkách.
Každý svým životním stylem přispívá k vytváření mikroplastů. Pokud jedete na dovolenou, tak každý dopravní prostředek vytváří obrovské množství toxických mikroplastů z pneumatik, z výfuku, z plastů v interiéru atd. Z polyesterového, nylonového atd oblečení vzniká mnoho mikroplastů oděrem. Při sportování na umělých površích vzniká obrovské množství mikroplastů a je to nebezpečné i pro sportovce. Už o tom mluvila i ředitelka Státního zdravotnického ústavu a v Nizozemí plánují zakázání umělých povrchů na sportovištích . My všichni svým životem rozhodujeme o množství mikroplastů, které obsahují mnohé tisíce chemických toxických, karcinogenních látek, změkčovadel a ty se přes mikroplasty dostávají do našich těl a ničíme tím zdraví dětí.
A to se údajně zvyšuje míra dožití u Čechů a tím pádem i posunování
hranice odchodu do důchodu. Přitom u dětí i mladých dospělých narůstají juvenilní formy onkologických onemocnění. Z čeho asi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Léta problémy, prý psychika. Čekání,kdy padne padesátka a nárok na koloskopii. První koloskopie. Rakovina a velké divení lékařů. Nyní předrakovinný stav jícnu, velké divení léčba nasazena. DÍKY.