Přesně takové zkušenosti mám i já - ti, co mluví, jak nestíhají, moc práce nemají, nebo, jak hodně uklízejí, moc uklizeno nemají ....
Máte pravdu, ale fakt je, že když se vždycky všechno vždycky udělá včas a "samo" = nikdo vás nevidí to dělat a nemluvíte tom, tak to všichni berou jako samozřejmost a obvykle si toho nikdo neváží. Ať už doma nebo v práci.
Rodiče musí najít jinou školku a dítě třeba dopravovat , musí za dítě bojovat a bořit hranice než se to dítě zvládne samo .
Žijí na vesnici, hromadná doprava nic moc a školky v okolních vesnicích obecně vezmou předškoláky -> děti z vlastní vesnice -> děti odjinud od nejstaršího tzn. na 3 leté dítě se nedostane ani náhodou. Asi bych to viděla, že až jako předškoláka ho někde budou muset vzít...
V rodině máme obdobný případ. Tříletý syn bratrance má cukrovku 1. typu a do školky ho vůbec nevzali. Všichni zaměstnanci školky se bojí, že se mu tam něco stane. Popravdě, já se jim vůbec nedivím. Jeho máma je letos ještě na mateřské s mladším dítěte, takže hlídání zvládnou, kdyby šlo jen o to. Co budou dělat pak, nikdo neví.
Zatím čtu nejčastěji o rodinách které mají vždy příjem nad 70 tis... čistého což je nadstandardní příjem. Vyvolává to u mě pocit že se mají lidi cítit jak se máme dobře. Rád bych četl článek který odpovídá realitě průměrné rodiny s např s Ostravy, Olomouce a pod... Sám se mám nad poměry dobře ale rád bych skutečně četl o rodinách kteří pracují rukama nikoliv v bankovním či státním sektoru, podnikáním a pod...
Taky se podívejte kolik těm lidem je let. Všechny případy párů s příjmem nad 70 tis. měsíčně, které si vzpomínám, že tu popisovali, byli lidé, kterým je kolem 40 (-+ 5 let). To už jsou lidé, kteří mají zkušenosti a nějakou kariéru, vydělávají delší dobu, ohledně majetku už pro ně pracuje i čas. Nejsou to rodiny s mámou na mateřské, ale dva dospělí, kteří chodí do práce a pro takové domácnosti bych řekla, že je příjem nad 70 tis. měsíčně normální.
pokud je jen z pohodlnosti, tak by mel naopak dlouhodoby svazek vitat, ne?
Dal to ani nectu
Přesně, když se řekne, že je někdo s někým z pohodlnosti, tak si představím pár, co už je spolu dlouho, žádné velké projevy lásky, ale chovají se k sobě slušně, jsou spíš jako kamarádi a nemají zapotřebí si dělat naschvály.
To kazdopadne. Jenze vetsina chlapu 40+ chce mit klid a budou si radsi uzivat svoje stereotypy o samote, nez aby poslouchali stekot zpruzele slepice, ktera se vlastne potrebuje pohadat za kazdou cenu 🙂.
Mně přijde, že muži kolem chtějí klid tak 55+. Ve 40+ si ti, co se rozvedli, berou druhé manželky. Tak o 10-15 let mladší než byla ta první, která je obvykle kopla do zadku (a teď by se často chtěla vrátit, ale není kam).
Takovou znám také. S kamarádem má dvě děti, které opustila kvůli milenci co děti nechtěl a kamarád si našel novou ženu, s kterou má další dítě a jsou šťastní. Ta jeho bývalá narazila na opravdového "borce" co sice byl tak v jejích očích půl roku super (jezdil na motorce atd.), ale pak zjistila, že je samý dluh a když se opije, tak dostane panímáma po tlamě. Teďka žije někde na ubytovně a děti ji nechtějí ani vidět. Tak ať si tu krásnou změnu užívá.
Taky mi přijde naprosto typické, že pokud odejde máma od rodiny, tak už se skoro nikdy není kam vrátit, protože bývalý manžel už má novou partnerku (obvykle tak o 10 let mladší).
A proč podělat? Třeba zase najde partnera, do kterého se zamiluje a bude s ním šťastná. Každý je prostě jiný. Někomu vyhovuje to, že ten vztah jede setrvačností, ale někdo potřebuje, aby tam byli určité stimuly, hádky, udobřování, překvapení apod. Paní zřejmě zabředla v tom stereotypním.
Když má 12 leté dítě, tak jí bude kolem 40. Pokud se s manželem rozejdou, tak se jí bude v obdobné věkové kategorii partner shánět hodně těžko. Většina už je zadaná a o ty, co nejsou zrovna nezaměstnaný povaleč, stojí i ženy o 10 let mladší a paní pro ně nebude žádná konkurence. Měla by být realista a zamyslet se. Je to přesně, jak už někdo přede mnou v diskuzi dříve zmiňoval, neodchází se od někoho, ale k někomu...
Ale tu neplatíte Vy ze své hrubé mzdy. Z té si platíte 4,5%.
Bravo, takže vy jste přesně ten typ člověka, díky kterému nemáme jednotné inkasní místo (všechny odvody spojené se zaměstnancem jednou částkou na jeden úřad). Když se odvody dostatečně rozdrobí, tak si holt někteří myslí, že jako zaměstnanci nemusí zaměstnavateli na všechny vydělat, že jo? Pokud je to odvod zaměstnavatele, tak se Vás to vlastně vůbec netýká...
Proč tedy existuje povinnost si platit zdravotní pojištění? Platím celý život a kromě předepsaných preventivních prohlídek jsem doktora neviděl. Takže když teď, při naspořene nemalé částce dostanu chřipku, tak bych si měl léčbu do 1000 Kč zaplatit? Jděte se vycpat...
Léčbu chřipky atp. si už teď v podstatě zaplatíte sám. Minimálně náš praktický lékař na většinu běžných nemocí typu rýma, kašel, teplota vždycky řekne kupte si něco volně prodejného v lékárně a zkombinujte klidně i víc léků najednou (a funguje to). Co se týká toho, že do systému jen peníze sypete a nic z toho nemáte, tak buďte rád. V podstatě člověk může být šťastný, pokud si peníze odvedené do zdravotnictví sám nevybere a ty nemoci si odbyde nějaký jiný chudák...
Já bych zas řekla, že budete zakomplexovanej chudáček. Jediné, co Bachelor ukazuje, že do takovéhle ubohé reality show se normální žena nepřihlásí. Logicky se tam hlásí pochybné existence, které si chtějí účastí vydělat a nevadí jim ponížit se před veřejným publikem, případně si potřebují zvýšit sledovanost svých soc. kanálů. Ale dělat z toho obraz průměrné Češky je fakt stupidní 😀
Přesně tak, je to způsobeno tím, kdo se do pořadu hlásí a pokud pak z toho ještě vybírám stylem "opravdu hezká holka, velká prsa, velký výstřih," tak se pak nemůže nikdo divit, co jim z toho vypadne.
Je to přirozená věc, že mládě těžko přijímá nového "rodiče" když má pořád oba dva jen jinde. Někdy si to sedne a někdy ne záleží i na pohlaví kluci spíše nepřijmou "nového" otce a holky "novou" matku, záleží na věku všech jejich toleranci a na tom jaké mají vzory a jak si své děti oba rodiče vychovali a na celou věc připravili.
Ve chvíli, kdy jsou děti dospělé a nejsou nucené s cizím dospělým bydlet, tak už to podle mě není o nějakém přijímání - nepřijímání. Měli by být rádi, že ten rodič není sám a má jinou zábavu než řešit životy svých dětí. Když s tím novým partnerem svého rodiče nebydlí, tak se snad při občasné návštěvě všichni dokáží na tu chvíli překonat a chovat slušně, i když si třeba nejsou navzájem moc sympatičtí.
Dát strop na nejvyšší duchod.nemel by přesáhnout určitou castku
To už teď tak prakticky funguje, se všemi těmi redukčními hranicemi atd. jsou dnes nejvyšší přiznané důchody kolem 55 K/ měsíc. Konkrétně příbuzný měl letos přiznaný důchod cca 53 K, plno let uplatňoval strop na odvody sociálního pojištění a přesluhoval (měl v době přiznání důchodu odpracováno skoro 50 let). Před pár lety se ještě přiznávaly důchody kolem 70 K, ale toho už teď snad ani dosáhnout nejde (ani v kombinaci s vdoveckým důchodem, dlouhým přesluhováním a dalšími situacemi, u kterých je extrémně nepravděpodobné, že nastanou všechny najednou). Ten uváděný důchod 241.725 Kč za měsíc musel být přiznaný už dost dávno a projít postupně mnoha valorizacemi.
Skutecnym problemem.je ustavni vychova a absence hlavni pecujici osoby, takto vznika porucha attachememtu. Nezbytnosti je rodina, pestoun nebo nahradni rodic, bez toho bohuzel nejsou dwti do zivota dobre vybaveny, nemaji zakladni duveru v to, ze svet je dobry a ze oni jsou v nem vitani.
Prakticky nemám zkušenosti s dětmi z dětského domova, jen jeden kamarád ze základky, se kterým se ještě sem tam v dospělosti vídáme, je z dětského domova. Nemůžu tedy zobecňovat, jestli to platí pro víc dětí z dětských domovů nebo jen pro něj a pár lidí kolem něj, ale vždycky mi přišlo, že nedotahují věci do konce. Že nad sebou nemají toho dospělého, který by jim řekl, když už jsi začal, tak to prostě musíš dodělat/ dostudovat atd., i když se ti nechce a je to těžké (+ pokud ti to nejde, tak ti s tím zkusím pomoct).
Lidé jako jste vy, mne vždycky pobaví. Jak si myslíte, že u živnostníka probíhá "cenotvorba ?" 🙂 Vy děláte v nějakém korporátu nebo jste státní úředník ?
Ne, to jste skutečně netrefila. Co Vás tak pobavilo? I živnostníci mají nějakou cenotvorbu. Pokud chcete s nějakými odběrateli dlouhodoběji spolupracovat, tak není možné nastavovat ceny "nejvíc, co je ještě druhá strana ochotná zaplatit", protože příště už by si našli někoho jiného.
Zkuste se zamyslet, je to jen hra s čísly.
Shodneme se, že o dovolené ví jak zaměstnanec tak hlavně zaměstnavatel před vznikem pracovního poměru? Zaměstnavatel tedy ví, že zaměstnanec nebude pracovat např. 25 dnů z celkových cca 250, takže odpracuje jen 90% ze všech pracovních dnů.
Pak taky ví, že kdyby odpracoval všechny, mohl by mu dát mzdu 40000,-, ale tak mu může dát jen 90% z toho a nabídne zaměstnanci 36000,-. Víc mu prostě nedá.
Ty 4000,- si schovává pro zaměstnance na dovolenou, nejsou to peníze spadlé z nebe, musel je vydělat ten zaměstnanec, protože zaměstnavatel není charita. Ale ví to obě smluvní strany už před podpisem, je to tak OK. Jestli si OSVČ vyplatí celých 40000,- nemá už na dovolenou, jestli 36000,-, jsou na tom stejně.
Když chcete porovnávat mzdy zaměstnance a OSVČ, tak porovnávejte 90%zam=100%osvč.
Je to přesně jak píšete + jako zaměstnavatel ještě doplním, že těch 36 000 Kč jsou celkové náklady na mzdu zaměstnance za měsíc. Pro výpočet hrubé mzdy, kterou bude mít zaměstnanec ve smlouvě, se musí odečíst odvody za zaměstnavatele.
Tzn. Pro popsaný příklad to vychází: Mohu za zaměstnance zaplatit 40 000 Kč každý měsíc, odečtu dovolené zbyde mi 36 000 Kč, což je 135% hrubé mzdy -> to odpovídá hrubé mzdě na napsané na pracovní smlouvě cca 26 600 Kč (čistého to bude cca 22 100 Kč).
Ano, ale OSVČ čerpají nemocenskou až po 14 dnech nemoci. Těch prvních 14 dnů nemocenské totiž platí zaměstnancům zaměstnavatel. OSVČ je nikdo nezaplatí.
Máte pravdu, ale jako u dovolené atp. s těmito vícenáklady zaměstnavatel musí počítat předem a dát zaměstnanci plat o to nižší. Stejně jako živnostník musí při cenotvorbě počítat s tím, že musí vydělat i na dobu, kdy při nemoci nebo dovolené nechodí do práce.
Vy byste s tím nevyšla? A co kdybyste musela? Nezlobte se, ale to není žádná příšerně nízká suma. Ano, je to málo, ale běžná rodina dvou lidí s nízkými příjmy/ v kontextu např. se vzděláním/, má zhruba také tolik. Nepřijde mi to tragické.
Máte pravdu. Popravdě, případ, že bych s tím musela s dětmi vyjít, si radši ani nechci představovat.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, smutné, to pak moc zamrzí - lidé si neváží práce druhého, protože jí berou automaticky a ani jí nevidí. Manžel by si měl vyzkoušet takový oběd uvařit sám a pochopil by.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když jsem byla asi před půl rokem u kadeřnice, dámy v letech tam rozebíraly, že když manžel přijde domů je všude uklizeno a servíruje se teplá večeře, tak je to největší chyba. Jedna z nich povídala, že po letech praxe došla ke strategii: "začínám vařit tak 20 minut předtím než manžel dorazí domů, když se chce po večeři dívat na televizi, uklízím s patřičnými zvuky nádobí, žádný úklid když není obecenstvo doma a pračka jede zásadně o víkendu ráno, když chtějí ostatní spát, pokud to chce někdo jinak, má možnost dané činnosti kdykoli jindy udělat sám".
1 odpověď