Zajímavý článek jako vždy! Piju u něj ranní čaj a jím právě upečenou vánočku. Že se má péct jen na Vánoce? To mi vůbec nevadí, prostě jsem na ni dostala chuť 🙂 K článku - popsanou část Česka vůbec neznám, v těch končinách jsem nikdy nebyla. Je hezké, když nám zážitky zprostředkujete alespoň takto. Pozastavila bych se ještě nad poznámce o psaní dopisů a pohledů. Mám to jako zálibu, každý rok jich napíšu víc než dost - hlavně z výletů, ale píšu i jen tak kamarádovi ze zahraničí. Kupuju krásné obálky a občas přidám i malovaný obrázek. Každopádně vám do tohoto roku přeji, ať vám slunce v duši ještě dlouho vydrží 🙂 Kam se chystáte příště? Už se těším na vyprávění.
Milá Elis, Rychlebky jsou myslím alternativní trasa, ale také ji chceme jít. Moc Vám přejeme, aby putování vyšlo a těšíme se třeba na krásné fotografie, manžel také pozdravuje 💞
Ano, je to trasa "navíc", ale tím pádem tam také nebude tolik lidí, což mi vyhovuje 🙂 Děkuji za přání i pozdrav, fotky budu přidávat na instagram a taky na rajče (viz odkaz), pokud s nimi budu spokojená.
Jste báječní. Článek si ukládám, inspirace je v něm až až 🙂 Mým snem/cílem pro příští rok je projít celé Rychlebky - dosud jsem chodila jen na nárazové jednodenní výlety. Sice píšou, že se to dá zvládnout za tři dny, ale radši bych si vyhradila celý týden, protože podobně jako Váš manžel, fotím na každém kroku 🙂
Milá Taťáno, váš “stromeček” mě mile pobavil. My máme doma tři čilé kočky, proto stromeček nekupujeme vůbec 🙂 Máme ale alternativu v podobě dřevěných dřívek pověšených na zdi a poskládaných od nejkratší po nejdelší do podoby trojúhelníku - stromečku. A na dřívka navěšené přírodní ozdoby, sušené pomeranče, ozdoby slaměné nebo z včelího vosku. Přijde mi krásné vytvořit si vlastní tradice, kterým ostatní možná nerozumí, ale vy je milujete. Přeji vám krásné svátky a do nového roku 2025 spoustu kroků v přírodě 🙂
Těšila jsem se na vyprávění o této části Stezky. K Orlickým horám mám blízký vztah, jezdívám pravidelně za částí rodiny právě k Mladkovu. A musím souhlasit, že je to opravdu Zemský ráj. Hned bych si hymnu zazpívala s vámi. Orlické hory jsou podle mě trochu zapomenuté v kontextu ostatních hor v Česku, ale možná je to dobře, zachovávají si svoje kouzlo. Tvrz Bouda doporučuji všem navštívit, je to masivní pevnost, která ale nakonec bohužel? Bohudík? ...nesplnila svůj účel. Historie je zvláštní věc.
Vám, Taťáno, děkuji za krásný článek a Oldovi za neméně pěkné fotky z překrásného podzimu 🙂
članek zcela o ničem,
donutit člověka jíst něco jiného pod pláštíkem ekologie je demagogie.
jídlo znamená pro každého člověka zdroj živin a udržování těla v kondici a životě.
a pro každého je složení jídla jiné...
obecně se jlide rozdělují podle krenví skupiny, podle toho jsou také dány enzymy na trávení atd . popsat problematiku je na knihu ...
ale ve výsledku , jsou např lidé s krevní skupinou 0 a ti stašně špatně stravují zeleninu, a nedokáží tvořit kolageny na klouby a vlasy ze zeleniny. dlouhodobá veganská či vegetarianská starva jim škodí ... organismus stárne výrazně rychleji.
a tak je to i u ostatních skupin,
člověk s kervní skupinou A je zase založena na zelenině a škodí jim odpady při trávení masa...
takže shrnuto, jíst semá všechno a hlavně s mírou. u dětí v době růstu je nuné doplnit živočišné bílkoviny a potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitaminy . hlavně vitamin d a jod.
Deset let nejím maso, mám krevní skupinu 0. Naopak se mi od té doby zlepšilo trávení, po mase mi vždy bylo těžko. Chodím darovat krev, vše v pořádku. A bylo by fajn sem dát odkazy na opravdové studie na toto téma.
Nikdo nikoho nenutí, nicméně každý by se mohl alespoň trochu snažit spotřebu masa omezit.
K těm alternativám. Nejlepší možnost je zkrátka nekupovat nové věci, dokud to není nutné, donosit takřka "do roztrhání". Second handy jsou fajn do té doby, než si z toho člověk udělá taky "fast fashion", tzn. pravidelně nakoupí X kousků, které nepotřebuje a za pár měsíců je vyhodí. Podpora malých značek - ano, ale musí tam hrát roli kvalitní materiály. Přirozeně počáteční náklady budou vyšší, ale jak se říká: nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit kupovat levné oblečení. Ve výsledku se to vyplatí. Bohužel v dnešní době, kdy člověk "musí" být trendy a nosit výkřiky poslední módy, toto moc nefunguje. Můžou za to i sociální sítě... Za mě je nutné přesunout pozornost od módy k jiným, "nehmotným" hodnotám. Oblečení je jen oblečení. Problémem je samozřejmě vyjádření statusu tím, co nosíte... Takový právník si nemůže dovolit přijít do práce v tričku a teplákách, u kancelářských prací bývají taky určitá pravidla. Ale co nosíte ve volném čase by nikoho zajímat nemělo.
Lidé nebaštěte jim tyhle levárny… letíte tam jak jelita aby jste ušetřili stovku a o dvě stovky přeplatíte jiné zboží…proto to dělají, protože to těm jednodušším prostě nedochází 🙈
Přesně tak. Na slevy už nehraju, ony to totiž stejně slevy často ani nejsou. Pro příklad akce Black Friday, "70% sleva", u které se ale ve výsledku dostanete na běžnou cenu, která platila před měsícem. Fraška.
Jak je toto možné?Za komunistů legopedka (alespoň u nás v Krkonoších) docházela do školky, děti měly zápisníček kam psala co mají děti doma procvičovat.A toto všechno bylo zadarmo, logopedku platilo školství a ne rodiče.
Ze školky už odcházely děti s normální výslovností do školy.
Nebyli komunisti v tomhle lepší?
I ve školství dnes fungují logopedové - školní logopedové. Školy na ně ale nemají. Klinický logoped je "jiná sorta" 🙂Musí projít výcvikem a závěrečnou zkouškou, v principu je to něco jako specializace v medicíně. Klinický logoped má větší záběr a odbornost, jeho znalosti jsou např. více spojené s medicínou - neurologie apod. A jinak logopedie placená nebývá, jde to přes pojišťovnu, i proto ta čekací doba.
Takže obecně stejné předpoklady populace jako u zdravotnictvi a školství.
Hodně lidí bere zdravotnictví tak, že dělat nic nemusí a lék nebo operace vše spraví.
Se školou stejně. Rodič dá do školy nevychované dítě a očekává, že bez jakékoli práce doma se z něj stane vychovaný minimálně vysokoškolák.
Ano, je to tak.
Možná jsem najivní a nijak si nepřeji podrývat vliv odborníků, ale nezvládne drtivou většinu tohoto rodič sám?
Reaguji jako vystudovaná logopedka. Ano, zvládne - po zaučení a s občasnými kontrolami, ale MUSÍ CHTÍT. A rodiče velmi často snahu nemají, myslí si, že za ně všechno odpracuje logoped. Tím se jen prodlužuje doba strávená na logopedii a trpí tím ostatní děti, na které se nedostane.
Ještě by se mělo dodat, že po odstranění prsů, prsních žláz, vaječníků, dělohy přicházíte o zdroje estrogenu. Takže se nejedná jen o nějakou náhradu prsů. Jen tak mimochodem, určitě jste zaregistrovali, co vám do těla dávají, kolik problémů mají s implantáty i zdravé ženy. Estrogen je velice důležitý pro fungování organismu. Vezměte si jen, když vám ubývá v období klimakteria, jak špatně to ženy snáší. A to je postupné, přirozené ubývání. Při těchto operacích máte estrogen okamžitě na nule, tedy trošku máte v nadledvinkách, plus máte letitou hormonální léčbu, aby ta nula byla opravdu nulou. Jste hormonálně posunuté v jednom okamžiku o spoustu let. To jen tak pro kritiku toho, jak některé ženy po těchto zákrocích celkově vypadají, jak to snášejí. Estrogen je kromě jiného velice důležitý pro příjem vápníku, tedy obnovu kostí, pomáhá proti řídnutí kostí, udržuje stav cév a kůže, vlasů atd. Tyto ženy udělají v mladém věku skok organismu o několik desítek let. Takže není to jen o “bezpečných” implantátech, ale o dalším náročném dopadu na organismus. Žádná procházka růžovým sadem to následně rozhodně není.
Nikdo netvrdí, že je to procházka růžovým sadem. Ale lepší mít méně estrogenu než být pod drnem.
125
Sledujících
0
Sleduje
125
Sledujících
0
Sleduje
Chcete odjet?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chci si to ověřit a poslat pro pobavení rusky hovořícímu známému 🙂