K těm alternativám. Nejlepší možnost je zkrátka nekupovat nové věci, dokud to není nutné, donosit takřka "do roztrhání". Second handy jsou fajn do té doby, než si z toho člověk udělá taky "fast fashion", tzn. pravidelně nakoupí X kousků, které nepotřebuje a za pár měsíců je vyhodí. Podpora malých značek - ano, ale musí tam hrát roli kvalitní materiály. Přirozeně počáteční náklady budou vyšší, ale jak se říká: nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit kupovat levné oblečení. Ve výsledku se to vyplatí. Bohužel v dnešní době, kdy člověk "musí" být trendy a nosit výkřiky poslední módy, toto moc nefunguje. Můžou za to i sociální sítě... Za mě je nutné přesunout pozornost od módy k jiným, "nehmotným" hodnotám. Oblečení je jen oblečení. Problémem je samozřejmě vyjádření statusu tím, co nosíte... Takový právník si nemůže dovolit přijít do práce v tričku a teplákách, u kancelářských prací bývají taky určitá pravidla. Ale co nosíte ve volném čase by nikoho zajímat nemělo.
Lidé nebaštěte jim tyhle levárny… letíte tam jak jelita aby jste ušetřili stovku a o dvě stovky přeplatíte jiné zboží…proto to dělají, protože to těm jednodušším prostě nedochází 🙈
Přesně tak. Na slevy už nehraju, ony to totiž stejně slevy často ani nejsou. Pro příklad akce Black Friday, "70% sleva", u které se ale ve výsledku dostanete na běžnou cenu, která platila před měsícem. Fraška.
Jak je toto možné?Za komunistů legopedka (alespoň u nás v Krkonoších) docházela do školky, děti měly zápisníček kam psala co mají děti doma procvičovat.A toto všechno bylo zadarmo, logopedku platilo školství a ne rodiče.
Ze školky už odcházely děti s normální výslovností do školy.
Nebyli komunisti v tomhle lepší?
I ve školství dnes fungují logopedové - školní logopedové. Školy na ně ale nemají. Klinický logoped je "jiná sorta" 🙂Musí projít výcvikem a závěrečnou zkouškou, v principu je to něco jako specializace v medicíně. Klinický logoped má větší záběr a odbornost, jeho znalosti jsou např. více spojené s medicínou - neurologie apod. A jinak logopedie placená nebývá, jde to přes pojišťovnu, i proto ta čekací doba.
Takže obecně stejné předpoklady populace jako u zdravotnictvi a školství.
Hodně lidí bere zdravotnictví tak, že dělat nic nemusí a lék nebo operace vše spraví.
Se školou stejně. Rodič dá do školy nevychované dítě a očekává, že bez jakékoli práce doma se z něj stane vychovaný minimálně vysokoškolák.
Ano, je to tak.
Možná jsem najivní a nijak si nepřeji podrývat vliv odborníků, ale nezvládne drtivou většinu tohoto rodič sám?
Reaguji jako vystudovaná logopedka. Ano, zvládne - po zaučení a s občasnými kontrolami, ale MUSÍ CHTÍT. A rodiče velmi často snahu nemají, myslí si, že za ně všechno odpracuje logoped. Tím se jen prodlužuje doba strávená na logopedii a trpí tím ostatní děti, na které se nedostane.
Ještě by se mělo dodat, že po odstranění prsů, prsních žláz, vaječníků, dělohy přicházíte o zdroje estrogenu. Takže se nejedná jen o nějakou náhradu prsů. Jen tak mimochodem, určitě jste zaregistrovali, co vám do těla dávají, kolik problémů mají s implantáty i zdravé ženy. Estrogen je velice důležitý pro fungování organismu. Vezměte si jen, když vám ubývá v období klimakteria, jak špatně to ženy snáší. A to je postupné, přirozené ubývání. Při těchto operacích máte estrogen okamžitě na nule, tedy trošku máte v nadledvinkách, plus máte letitou hormonální léčbu, aby ta nula byla opravdu nulou. Jste hormonálně posunuté v jednom okamžiku o spoustu let. To jen tak pro kritiku toho, jak některé ženy po těchto zákrocích celkově vypadají, jak to snášejí. Estrogen je kromě jiného velice důležitý pro příjem vápníku, tedy obnovu kostí, pomáhá proti řídnutí kostí, udržuje stav cév a kůže, vlasů atd. Tyto ženy udělají v mladém věku skok organismu o několik desítek let. Takže není to jen o “bezpečných” implantátech, ale o dalším náročném dopadu na organismus. Žádná procházka růžovým sadem to následně rozhodně není.
Nikdo netvrdí, že je to procházka růžovým sadem. Ale lepší mít méně estrogenu než být pod drnem.
Domů v žádném případě. Klesne li teplota v místnosti pod 21 stupňů, začínají se tvořit plísně. To jistě nikdo z nás nechce.
Ale otužování, pobyt v přírodě za každého počasí i nízkých teplot je balzámem pro tělo a jeho imunitu. ❤️
Na spaní je pro tělo ideální mít doma kolem 18 stupňů. Přes zatopím, na noc vyvětrám a topení vypnu. Přes den záleží co děláte, pokud člověk jen sedí u televize, bude mu zima i při 22 stupních.
Úplně souhlasím a díky, že to říkáte! Čočka je super potravina a fakt jsem si ji oblíbil. Jen mi teda občas schází kreativita, co bych já dal za vaše desítky receptů:)
Hodně receptů jsem si osvojila ze série knížek Kuchařka ze Svatojánu. Snažím se vařit ze sezónní zeleniny, to na té ceně taky hodně udělá. Ale chápu, že v dnešní době to pro většinu lidí budou chudá a “nudná” jídla 🙂
Milá Taťáno, pomalu si začínám uvědomovat, že čtení vašich článků mě láká vyrazit na všechna místa, o kterých tak poeticky píšete. Jenže to nejde! Alespoň ne na všechny naráz. Na mapách už mám uloženo tolik “teček” se zajímavými místy, že je do konce života nestihnu projít, a to mě mrzí. Každopádně děkuji za zprostředkování zážitků alespoň takto a jsem ráda, že nás čtenáře tak hezky zmiňujete a “berete s sebou na cestu”. Já se v sobotu chystám na výlet Údolím řeky Bystřice. S Adršpachem se to nedá srovnávat, ale snad to bude alespoň způlky tak pěkné 🙂
Cibuli, slaninu ani máslo nedávám, nepotřebuji. Sůl, pepř, ocet opravdu nepočítám, to mám doma pořád a mizí to pomalu, takže pár haléřů.. Vajíčko mi stačí jedno. Okurky domácí. Čočku v akci seženete i levněji. Jak říkám - je potřeba skromnost, žaludek si zvykne na menší porce. Takových jídel mám desítky a stačí je střídat, ale vás to stejně nezajímá, takže nebudu plýtvat energií. Pěkný den 🙂
A i těch 31 korun, jak počítáte vy, je mimochodem super částka.
Tak vám to přepočítám:
45 Kč za balík čočky - u nás stojí o 10 Kč víc, ale budiž ......45 Kč
cibule 10 dkg 1,50 Kč
vejce 2 ks na jednoho = 8 ks .......40 Kč
slanina 10 dkg .......10 Kč
olej .......2 Kč
olurky ster. 1/2 sklenice ...... 25 Kč
Sůl, pepř, cukr, máslo, ocet a chleba už nepočítám.
Celkem 123,5. Poděleno 4 = 31 Kč.
Navíc - celý život se čočkou živit nemůžeme. Strava má být pestrá.
Také si sama jako důchodce vařím a utratím za jídlo docela dost. Na 20 Kč mě oběd fakt nevyjde. Možná rizoto s houbami z lesa.
Cibuli, slaninu ani máslo nedávám, nepotřebuji. Sůl, pepř, ocet opravdu nepočítám, to mám doma pořád a mizí to pomalu, takže pár haléřů.. Vajíčko mi stačí jedno. Okurky domácí. Čočku v akci seženete i levněji. Jak říkám - je potřeba skromnost, žaludek si zvykne na menší porce. Takových jídel mám desítky a stačí je střídat, ale vás to stejně nezajímá, takže nebudu plýtvat energií. Pěkný den 🙂
Tak žít zdravě a spořit nejde moc dohromady, zdravé potraviny jsou rozhodně dražší. Takže jestli chcete opravdu ušetřit začněte jít vlašák s rohlíkem a peníze se jen pohrnou :D
Jím zdravě(ji) než dřív a ušetřím víc. Proč? Nemám už potřebu si kupovat drahé sladkosti a kdovíjaké zbytečnosti v supermarketu, vařím ze základních potravin, porce oběda mě vyjde třeba na 20 korun, za ušetřené peníze si občas zajdu do restaurace. Alkohol jen jednou za uherský rok, ten se taky prodraží. Ono se stačí podívat do košíků lidí v obchodech, co tam všechno mají… Nehledě na to, že za nezdravé a levné jídlo později spláčete nad výdělkem, protože dáte pěkné peníze za léky.
6
Sledujících
3
Sleduje
6
Sledujících
3
Sleduje
članek zcela o ničem,
donutit člověka jíst něco jiného pod pláštíkem ekologie je demagogie.
jídlo znamená pro každého člověka zdroj živin a udržování těla v kondici a životě.
a pro každého je složení jídla jiné...
obecně se jlide rozdělují podle krenví skupiny, podle toho jsou také dány enzymy na trávení atd . popsat problematiku je na knihu ...
ale ve výsledku , jsou např lidé s krevní skupinou 0 a ti stašně špatně stravují zeleninu, a nedokáží tvořit kolageny na klouby a vlasy ze zeleniny. dlouhodobá veganská či vegetarianská starva jim škodí ... organismus stárne výrazně rychleji.
a tak je to i u ostatních skupin,
člověk s kervní skupinou A je zase založena na zelenině a škodí jim odpady při trávení masa...
Odkaz 1
takže shrnuto, jíst semá všechno a hlavně s mírou. u dětí v době růstu je nuné doplnit živočišné bílkoviny a potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitaminy . hlavně vitamin d a jod.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Deset let nejím maso, mám krevní skupinu 0. Naopak se mi od té doby zlepšilo trávení, po mase mi vždy bylo těžko. Chodím darovat krev, vše v pořádku. A bylo by fajn sem dát odkazy na opravdové studie na toto téma.
Nikdo nikoho nenutí, nicméně každý by se mohl alespoň trochu snažit spotřebu masa omezit.
5 odpovědí