Příklad dobreho kruhace je např. v Českých Budějovicích na Okružní ulici a příklad srandovního kruhace je v Podboranech. Tam se nevytoci ani autobus.
Vy jste me celkem pobavil. pokud tento kruhac projizdite po Okruzni, tak musite dat jen na teto křižovatce 3x prednost. Poprve pri najezdu na kruhac, podruhe uvnitr kruhace kdyz nechcete vyjet prvnim vyjezdem a musite najet do vnitrniho pruhu, a potreti davate prednost prioritnimu pruhu pri vyjezdu z kruhace. Nezlobte se na me, ale tohle je paskvil.
Není pravda, už nyní se buduje obchvat České Budějovice - Pištín a i dál proběhne modernizace na třípruh. Odkaz
Je to jen obchvat dvou vesnic. Kouknete se jak vypada zbytek cesty z CB do pisku, obvzlaste usek CB -Vodnany. Uzka cesta, plna horizontu atd. - uz dnes je jizda v tomhle useku katastrofa
Chyba je jedna, zásadní. Všichni hledají chybu někde jinde než u sebe. Tužky nikdo tak nějak už nepotřebuje, kdy jste měli naposledy klasickou dřevěnou tužku v ruce a na jak dlouho? V automotive zaspali Němci, ti věřili, že mít značku stačí navždy. Stejně mají pořád obří zisky. EET tu bylo cca 3 roky, a všichni se mu smáli. Sama vím, jak se u stánků na vodě z toho dělaly vtipy a rádobyúčtenky letěly rovnou z ruky obsluhy do speciálního koše na účtenky. Lepší kontrola je platba kartou. Pořád se volá po technickém vzdělání, ale strojní fakulty nemají šanci získat studenty, aby byly schopné se ekonomicky udržet v chodu, a tak ruší strojírenské obory a přecházejí na humanitu. Kecací obory. Atd. Naše firmy nebyly schopné za 35 let si získat jiné trhy než Sovětský svaz a tak to je jedna jako druhá. Poněvadž v čele nejsou podnikatelé, ale potomci soudruhů co to zprivatizovali pro sebe. Nebrečet, pracovat. Zbrojní průmysl jede jako nikdy a jestli začnou s obnovou energetiky, tak tam to pojede taky.
Nezlobte se, ale tužku nikdo tak nějak nepotřebuje? Zeptejte se kohokoliv, co něco měří a potřebuje si to zapsat, nakreslit atd, Zeptejte se školáků, prodavačů projektantů, na stavbách atd - píše se pořád a hodně. Možná lidé nepotřebují značkové tužky a vystačí si s obyčejnýma, ale psát potřebují stále 😉
Tak teď jste to přehnal. I na vesnicích je už většina koček kastrovaných. Toulavou kočku, která nemá domov, jsem naposledy viděla někdy v 70. letech minulého století.
Nechci Vám brát Iluze, ale kastrovaných je na vsi většina?? - kde se tedy u nás ty kočky berou? - Nemáme žádnou kočku, a přes to se na statku objevují koťata (množí se tu kočky od sousedů - mají tam klid). - jak je to možné, když jsou kočky kastrované?
Jen by mě zajímalo, v jakém zákoně je, že musí být označený zvonek. Bydlím v baráku a zvonek nemám od doby co jsou mobily...
Jsem v úplně stejné situaci - zvonek vůbec nemám. Pokud někdo něco potřebuje - zavolá si. Dlouhodobě jsem marodil, kontrola normálně chodila ... jen zavolali od branky na telefon (kde vzali číslo - nevím). Nebyl to žádný problém. Celkem mi připadá, že pán se vyžívá když může dostat člověka do problémů kvůli své pohodlnosti, protože většina lidi kontaktovatelná je, ty možnosti jsou.- Jen pán je jaksi nepoužívá
Dvoji metr existuje! S tim rozhodne souhlasim, i kdyz na to koukam asi z uplne jineho pohledu nez je psan tento clanek:
Ovdověl jsem a zůstal s dcerou sám. Společensky jsem odepsanej, protože prostě nemám čas - dopoledne práce, odpoledne domácnost, úkoly atd, večer uložit dítě a v klidu odpadnout - a takto stále dokola. Bohužel okolí toto tak nějak očekává u žen - starosti o domácnost, nemoci u dítěte apod - u pánů se toto v podstatě netoleruje. Okamžitě dostanete nálepku - ten divnej, suchar ... Asi nejhorší jsem zažil před lety v jedné pražské nemocnici. Při hospitalizaci dítěte umožňovali ubytování rodičům. Při dotazu jak to tedy bude, kde budu spát, mi bylo sděleno, že ubytování je pouze pro matky s dětmi - a pak jsem byl odejit. Naštěstí je to už celkem fousatá událost, ale pro představu jak to taky může fungovat je to celkem vše říkající.
Takze dvoji metr .. urcite ve spolecnosti je, ale bohuzel se projevuje i v opacnem gardu, nez se tvrdi v clanku
To je častý problém a má několik řešení, více či méně účinných. Pokud jezdíte denně jen tak "do kanclu" poblíž, auto se většinou stihne nabít i po návratu z práce. Pokud ne, klidně ať se nabije v noci za nízký tarif, když mi fotovoltaika ušetří ve dne srovnatelný odběr z vysokého tarifu.
Přelévat energii mezi bateriemi nemá valný smysl, ale také to jde. Úložiště není zase tak drahé - 7.5 kWh jsem teď koupil za 35 tisíc.
Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby se v práci dalo nabíjet někde "u fabriky" z lokální FVE. Na to máme ještě ale hodně času, než tohle všechno pochopíme a naučíme se s tím pracovat.
Děkuji za odpověď. Do kanclu dojíždím cca 35 km, v kopcovitém terénu, část cesty absolvuji stylem: přískokem vpřed (zácpy ve městě). Tzn celkem cca 70 km denně v nepříliš příhodné trase z hlediska spotřeby (silnice té nejhorší třídy s průjezdy přes vesnice).
Co se týče využití bateriového úložiště: Dům je větší část dne prázdný do cca 16ti hod. tzn spotřeba el en. se rozjede převážně v podvečer, v době, kdy FVE klesá značně výkon, tzn spotřeba domu + plné dobíjení auta - to je asi nereálná představa. Snad by pomohlo opravdu veliké úložiště, ale to je zase otázka ceny
A dobití auta v práci? - no řeknu to asi takhle: někdy mám pocit, že by ideální bylo, kdyby u kanceláře auta zaměstnanců vůbec neparkovala. Představa dobíjení u práce je naprosto utopická
Bohužel jsem se asi dopracoval k názoru, že tato technologie je pro mne nevhodná a nezbývá než požívat auto se spalovacím motorem (teď mám s LPG)
Není to až taková iluze. Přes polovinu roční spotřeby nám vyrobí FVE. A to už se počítá. V létě se málokdy stane, že se ze sítě vezme přes 1.5 kWh za den. 50 % úspora je hodně dobrá úspora. To u nafty neuděláte.
mohu se zeptat, jak mi FVE bude nabíjet auto, když jsem s ním většinu dne v práci? tzn jinde než je ona FVE? - a pořizovat si jako další investici bateriové úložiště v takové kapacitě, abych z něj nabil jinou baterii v autě - to mi nepřijde moc efektivní. Jak je toto řešeno?
Skutečně myslíte, že se nezmění? Já jsem ovdověl a zůstal s dcerou sám. Společensky jsem odepsanej, protože prostě nemám čas - dopoledne práce, odpoledne domácnost, úkoly atd, večer uložit dítě a v klidu odpadnout - a takto stále dokola. Bohužel okolí toto tak nějak očekává u žen - starosti o domácnost, nemoci u dítěte apod - u pánů se toto v podstatě netoleruje. Okamžitě dostanete nálepku - ten divnej, suchar ... Asi nejhorší jsem zažil před lety v jedné pražské nemocnici. Při hospitalizaci dítěte umožňovali ubytování rodičům. Při dotazu jak to tedy bude, kde budu spát, mi bylo sděleno, že ubytování je pouze pro matky s dětmi - a pak jsem byl odejit. Naštěstí je to už celkem fousatá událost, ale pro představu jak to taky může fungovat je to celkem vše říkající. - Tak prosím, netvrďte hlouposti, že se život tatínkům nezmění
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen malá otázka - to že je jako cizokrajný doktor zobrazen černoch je rasizmus?? Kdyby tam byl běloch (třeba slovák, ital nebo třeba řek), eskymák nebo indián ve stejné pozici, se stejným textem .... byl by to taky rasizmus? - Nechci obhajovat zadavatele reklamy (ani jednu z těch stran uvedených na plakátě nemám rád), ale zdá se mi, že na tom plakátu vidí rasizmus jenom ten, kdo ho tam chce vidět - já tam prostě vidím doktora tmavé pleti - v zahraničí běžná věc