Však ano. Buď šikanovali nebo ignorovali, tak jako tak coby vzdělávací instituce selhaly.
Ve vašem prvním příspěvku není o šikanování, či zanedbání ani čárka.
Odvolává se na jakousi inkluzi a předpokládanou nadprůměrnou inteligenci - jako by zapnutí a používání programu na počítači potřebovalo právě tu vysokou inteligenci.
Čistě spekulativně - možná ji o speciálním software řekli přímo ve škole, kterou nyní žaluje.
A poslední poznámka: Nežalovala učitele, ale školu a město.( Až pokud uspěje, tak škola může žalovat učitele a vymáhat po nich škodu...)
Půjdu proti proudu: Jestli je v zásadě pravda, co se tady píše, tak ta mladá žena je nadprůměrně inteligentní a dokazuje, že problémy s pozorností a jiné poruchy učení nemají co do činění s inteligencí a schopností řešit problémy. V podstatě se vzdělala sama. Přeji jí, ať soud vyhraje. Otázka na inkluzi je jiná věc: Asi to není špatný nápad, pokud ten support systém funguje dobře, pokud ne, pak učitelé na problémového žáka rezignují atd. Rozhodně složitější věc.
Jenže ona nežaluje školu, že ji nevzdělali, ale že ji šikanovali.
_ The lawsuit alleges she was bullied, harassed and/or neglected by staff in the school district, including her special education case manager._
Tohle nemá nic společného s inkluzí, sakra. Navíc inkluze je nutná a potřebná.
Tohle je problém toho, jak se rozdělují peníze v americkém školství. Buď si dobrou školu zaplatíte (což je tam velmi běžné) nebo se musíte přestěhovat někam, kde jsou kvalitní veřejné školy. Problém toho rozdělování peněz je ten, že kvalitní veřejné školy jsou prakticky výhradně v drahých čtvrtích. Tj. pokud chcete mít dobrou školu, musíte se přestěhovat do drahé čtvrti. Nutno také říct, že to přerozdělování často ještě používá mapy z dob segregace, kdy na školy v "černých" čtvrtích bylo posíláno výrazně méně peněz.
Nutno také říct, že politici školství berou jako jednoduché místo, kde ušetřit - i tady je vidět, jak chtěli případ využít, aby mohli poslat ještě méně peněz než dosud.
Takže kompenzace softwarem, který přesně kompenzuje její neznalost vůbec není inkluze.
Už staří Řekové si stěžovali, že používáním knih/svitků lidé zhloupnou a paměť se jim zhorší.
To, že architekti a jiné podobné profese mají velké problémy se sehnáním uplatnění slyším kolem sebe stále. A opět já netvrdím, že je špatně aby někdo studoval architekturu jen že by se mělo přijmout maximum studentů kterým se to za státní peníze umožní vystudovat.
A já tvrdím, že architekti a další profese mají daleko širší ' pole působnosti ' než pouze vystudovanou profesi. Tedy měřítko ' velikosti trhu ' je nesmyslné a prvním krokem k jeho pokřivení.
Představa, že někdo udělá státnice a následně se už nebude dále vzdělávat, protože vlastně už vystudoval ( ani čárka o dalším vzdělávání) je možná ta dělící linie mezi úspěchem a neúspěchem.
Školství je státní a zadarmo, což je správně, ale taky by to mělo znamenat, že stát nebude dělat obory podle toho co chtějí studenti, ale co potřebuje společnost a pracovní trh. Nikdo neúspěšným uchazečům nebrání jít studovat školi soukromé.
Takže architekt, kvůli kterému byli vyhozeni dva architekti ( protože táta), ale nakonec se mu nevyplatil je ten rozhodující příběh ( datový bod), který znamená, že je nadbytek architektů. Takže nyní omezíme školství a až i tento architekt získá práci, tak školy zase otevřeme.
Jinak architektura se dá dělat po celé EU, takže trh je skutečně obrovský ( a u nás je i řada stavebních středních škol, takže je otázka, proč se právě tento architekt nestane učitelem...po krátkém hledání 163 stavebních středních škol a to nemluvě o učitelích fyziky na základních školách...)
To není o úpadku toho oboru, ale o prachsprostém převisu nabídky nad poptávkou. Zatímco jiné technické obory zejí prázdnotou, tak "cool" architektura má furt narváno. No a tak vzhledem k naprosto pitomému nastavení našeho vysokého školství se zakládají další a další architektury, aby školy dostávali víc peněz.
Architektura je sice významná a náročná a dobří architekti jsou i výborně placeni, ale podstatě je architektura ve stejné pozici jako například Filozofie. Kdyby byl jeden obor v Praze a jeden obor v Brně a oba by v součtu vychodilo 50 absolventů ročně byl by o ně zájem, jenomže když jen v Praze jsou ČTYŘI architektonické obory z toho jeden ten obor tvoří vlastní fakultu a fakultu architektury má i univerzita v Liberci, tak prostě pro ty lidi práce nebude.
Kdyby stát zrušil 90% těch škol a místo toho jejich studenti poslal studovat jinam bylo by to lepší jak pro ty co by se dostali (dostali by slušný plat), tak ty co se nedostali (vystudovali by FEL a dostali slušný plat).
Takže je špatně, že si zákazník může vybírat a na každém prstě má pět, sedm architektů.
Navíc Covid byl pro architekty boom, protože každý chtěl rekonstrukci. Když tohoto architekta vyrazil i vlastní táta, tak moc bystrý tento architekt asi nebude.
Pak to ale není provozování hostinské činnosti ve smyslu živnostenského a dalších zákonů. Právně neexistuje něco jako "soukromá" hospoda. Bez živnostenského listu a dalších oprávnění k provozování hospody tak ale můžete nazývat své schůzky a popíjení s přáteli např. v garáži.
Takže zdravotní pojištění je vlastně ' diskriminace ' a lékařka musí podnikat bez nároku na náklady.
Byl to heretik, toužil stát se mučedníkem a tam mu to umožnili. Katolický kněz s tak radikálními názory, že mohly ohrozit chod společnosti. Následné husitské hnutí, nebylo nic jiného než sekta apokalyptického ražení, očekávali brzký druhý Kristův příchod, už se viděli v nebi, ale na zemi přinesli "peklo".
Pořádat církevní koncil v době zatmění Slunce je nápad hodný pouze Zikmunda.
Toho Zikmunda, který utíká před Turkem (bitva u Nikopole), toho Zikmunda, proti kterému se vzbouřili i Uhři (záhřebského biskupa Pavla nechal Zikmund uvěznit na doživotí - že by předobraz autonomní a autentické církve pro Husa?),
a toho Zikmunda, který se vzbouřil proti římskému císaři (a svému bratru) Václavu IV. ( Husité opravdu neměli monopol na vzpouru proti svému suverénu - spíše to byl pozdně středověký evergreen).
a toho Zikmunda, který nebyl schopen dostát svým rodovým závazkům a jediný potomek je dcera
a toho Zikmunda, který Čechám vládne jen srpen 1436 až prosinec 1437
a toho Zikmunda, který je pohřben ve Velkém Varadíně (Rumunsko), ačkoli zemřel ve Znojmě
Pozoruhodná logika.
První tvrzení:" Hus nebyl nejostřejší tužkou v penále" - toto není nijak dokázáno, ale jen se odvolává na Husovy předchůdce a odkazuje na jeho spisy. Ale co třeba reforma českého pravopisu ( i když přesně opačná než je nyní používána ). Tedy Už tento počin dělá z Husa jazykovědce - tedy průkopníka ve zcela nové oblastí.
A pokud chcete měřit Husa jako vědce, tak nejčastěji používaná metrika je ' impakt ' - polopatě kolik lidí si ho bere do úst. A tady bych si dovolil tvrdit, že Hus suverénně vede před Milíčem z Kroměříže.
Ne, vy původně tvrdíte, že do průmyslové zóny mezi kostelem a lágrem nikdo nebude chtít jít pracovat. Protože je to daleko a kromě 8h pracovní doby stráví zaměstnanec ještě "jalovou" hodinu cestou do práce.
Což se Vám snažím vyvrátit, že tento Váš argument je naprostá hloupost.
Hledání lepší práce nebo hledání práce, kterou budu mít blíže? Protože jsem shnilý někam cestovat?
Mimochodem, řemeslníci OSVČ se toho nacestují za prací tolik, že byste se divil. Njn, zaměstnanec chce pohodlíčko.
Takže je špatně, že si zaměstnanec cení svého času a pracovní poměr je uzavírán za základě OBOUSTRANNÉ výhodnosti???
Typická mechanická představa o pracovním trhu ( už samotná další panatonni krabice přece vyřeší zaměstnanost Karvinska...)
Chápu to, ale hala jde oddělit od kostela stromy, lesíkem. Takže rušit nemusí.
Ale ukazuje to ten velký problém českých úředníků. Nejsou schopni nalézt řešení,
kompromis, uznat vlastní chyby a špatný přístup. Sami zdržují stavby úplně stejně jako nějaké spolky. Úplně. Projekt nepřipraví pořádně, nepřipraví se dopředu na možné reakce. Tvrdohlavě razí jedinou neměnnou variantu atd.
Tady nejde o kostel, ale o zajatecký tábor (a ' Polenlager' a židovský tábor nucených prací), jehož upomínka je u teplárny Karviná.
Tato místa jsou chráněna několika mezinárodními smlouvami ( s každým státem zvlášť).
Ale pokud chce soukromý investor financovat opravdu rozsáhlý archeologický výzkum - směle do toho.
Jednak mi sdílíte článek 6 let starý... Kdy mezi tím byl například 2,5 roku Covid a hromada lidí byla extrémně ráda, že mají alespoň nějakou práci. A potom, samotný článek moc neodpovídá anketě pod ním. Kdy 45,5% dojíždí 31-60 minut. Což je i tak nějak moje dlouhodobá osobní zkušenost. Moje i mých známých. A potom 3 z 10 Čechů nejsou spokojeni. Ok, tak 3 z 10 změní povolání. To je opravdu malé procento z celku. 1/2 - 1h je normální cesta do práce. Opava-Ostrava, Havířov-Ostrava, jakýkoliv satelit kolem FM-Ostrava, Karviná-Ostrava... Poruba-Centrum, Výškovice-Centrum... Samozřejmě, záleží, kde přesně v té Ově děláte. Ale můžu klidně pokračovat. Poděbrady-Praha. Nymburk-Hradec Králové, Litomyšl-Pardubice... Všechno to je cca 40-50 minut cesty, dle provozu. A je to úplně normální, že to lidé denně dojíždějí tam a večer zpět.
Opravdu teď nechápete, co se snažím říct.
Netvrdím, že dojíždění do práce je neobvyklé ( slova o nepružném národu jsou Vaše); ale tvrdím, že doba dojíždění je jedním z důvodů hledání lepší práce...
Počkejte, co sem najednou taháte "jalovou" hodinu cestou do práce??? Víte kolik lidí dojíždí hodinu do práce??? Fakt hromady... Osobně jich znám mnoho. Další má moje manželka jako podřízené.
Teď jste argumentoval jako úplně naprosto typický Čech. Hodina cesty je moc. A to nemluvím o tom, za prací se přestěhovat.
My Češi jsme v téhle věci opravdu extrémně nepružný národ. Až hanba. I já, když musím nutně jet autobusem, tak to mám do zaměstnání 10 minut na sdíleném kole Nextbike, 35 minut autobusem, 15 minut na sdíleném kole Nextbike. Tedy opravdu 1 hodinu. A to musím mít štěstí, že tam ty Nextbiky jsou. Jinak je to ještě déle.
A nikdy mi to nepřišlo, že je to tak extrémně dlouhá jalová hodina, že bych kvůli tomu měnil práci.
Dojíždění do práce jedním z argumentů pro její změnu. A to Češi naopak ' extrémně málo ' mění zaměstnavatele.
Lidi, kteří budou pracovat uvnitř té fabriky, tak ti opravdu téměř na 102% nebudou řešit, že vedle je kostel. A už vůbec nebudou řešit lágr, po kterém tam 75 let není ani památky...
Aha, takže nebudou řešit, že mají k pracovní době 8 hodin ještě další jalovou hodinu, kterou stráví každý den cestou do práce.
V době internetu a Home Office nabídek práce budou zaměstnanci nadšeni z této pracovní příležitosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
On i futuristický restart klasických příběhů jako nabízí například polské legendy je příjemné podívání.
Jen je potřeba pochopit jádro pohádek ( to se opravdu neskrývá v označení princezna, království ), ale ve vzájemné interakci/dialozích jednotlivých postav.