situace bude mít do budoucna jednoduché řešení a to zpoplatnění práce prodejce ve stylu, že pokud se Vám bude věnovat, tak to stojí prostě nějakou cenu, která bude v případě nákupu zboží od ceny odečtena. Stejně jako si neumím představit, že přijdu do restaurace, dám si tam jídlo, nechám si ho přinést a pak odejdu s tím, že si ho musím rozmyslet, tak pokud si nechám nějaké zboží představit, tak budu muset počítat s tím, že buď něco koupím a nebo zaplatím poplatek.
Podle mě v článku chybí ( možná záměrně) důvody, proč lidi takto bydlí, když bytů je relativně ( nabídky na trhu stále jsou a většina lidí bydlí standartně) dost. Pokud by se tyto důvody zkoumaly, tak by se došlo k tomu, že spousta lidí bydlí na ubytovnách především proto, že nejsou schopní fungovat ve standartním nájemním bydlení- tedy za něj např. neplatí, ničí ho a nebo nemají žádné finanční rezervy na kauci. Bohužel minimálně v části případů je to vina ( nebo spoluvina) těchto lidí a jejich nezodpovědného přístupu k životu.
S autorem článku nesouhlasím. Za mě je lepší jet na nějakou dovolenou k moři než nejet. A proč ? U moře si cením možnosti si v moři zaplavat, relaxovat, užít si sluníčko a vítr a k tomu další peníze opravdu nejsou potřeba. I když na lehátko mám radši si někdy rozložím deku- za mě cítit jemné kamínky nebo písek naopak dává lepší prožitek z pláže a nebo ušetřím když za něj třeba v Chorvatsku chtěli desítky eur za den. Vodu mám jako nápoj rád a jako abstinent se nebudu nalévat alkoholem. S čím jediným lze souhlasit, že krást od snídaně se nemá, je li to v daném hotelu zakázáno. Na druhou stranu na tom se pořádně najíst na snídani, kterou mám v ceně taktéž nic špatného nevidím. A lidé mohou mít jen obědy a večeře i z toho důvodu, že třeba chtějí na dovolené pořádat i výlety a pak je blbost mít zaplacený oběd.
Nevím, zda autor článku rozumí dostatečně tomu, že dotace zelená úsporám není dotace sloužící k zajištění bydlení a tedy se nejedná o pomoc s bydlením, ale k tomu, se snížila energetická náročnost a s tím emise atd. již stávajících staveb. A tedy se jedná ne o pomoc lidem, ale o pomoc životnímu prostředí.
Musím s autorem článku minimálně částečně nesouhlasit. Každý hokejový fanoušek, dokonce každý občan ČR přispěl svým dílem k tomu, aby se hokejisté stali mistry světa. Jak? Hned ve dvou rovinách, tou první je samozřejmě psychická podpora, nejdůležitější je ta na stadionu, to je jasné a i sami hokejisté si určitě velice dobře uvědomují, že to vědomí, že jim lidé fandí, věří jim atd. je určitě žene dopředu. No a ta druhá, kterou je možné i spočítat je samozřejmě podpora finanční. Ta má mnoho různých podob a zapojuje se do ní částečně každý z nás ( kdo platíme daně). Hlavní a nejviditelnější podporou je samozřejmě nákup lístků přímo na stadion. Dále pak je to ale i podpora prostřednictvím sledování televize- příjmy z vysílacích práv hokeje jdou do hokeje, televize kupuje vysílací práva na hokej, protože ví, že ho bude hodně lidí sledovat a protože ho hodně lidí sleduje, tak se zase zvyšuje cena kterou firmy platí za možnost mít reklamu, ale to se jí vyplatí, protože pak kupují hokejoví fanoušci jejich výrobky. Dále tu máme samozřejmě státní a obecní podporu, díky které všichni co v ČR bydlíme a odvádíme daně podporujeme hokej. Z daní se platí třeba podpora hokejovým klubům, které mistry trénovali, určitě i na výstavbu hokejových arén přispěly peníze státu/obcí, dále infrastruktura k tomu potřebná atd. atd. Takže ano, (skoro) každý z Čechů přispěl dílem byť sebemenším, na to aby se naši hokejisté stali mistry. A když už hovoříte o tom pivu, tak např. Pilsner Urquell je oficiálním partnerem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024.
Článek se zdá na první pohled chytrý, ale na ten druhý jsou tam určité argumenty proti. Útok na Ukrajinu totiž vedl ke všemu jinému, než k tomu, aby si Rusko zajistilo bezpečnost na své západní hranici. Myslím, že všechny tyto věci museli Rusové moc dobře vědět, než s útokem začali:
1) Zabráním Ukrajiny by se Ruská hranice se státy NATO výrazně prodloužila.
2) Státy, které v době napadení Ukrajiny nebyly v NATO ( Švédsko a Finsko) se mohou rozhodnout do NATO z důvodu napadení Ukrajiny vstoupit.
3) Útokem na Ukrajinu si zničí Rusko vlastní zdroje, technické a vojenské kapacity, díky čemuž oslabí svojí obranu před případným útokem států NATO.
4) Kvůli útoku na Ukrajinu začnou západní státy zbrojit a dávat do pořádku své armády, aby byli také připraveni na válku a síla NATO tím ještě vzroste.
5) Rusko se válkou dostane do ekonomické a politické izolace a stíží si případné zajištění podpory obrany v případě svého vlastního napadení ( které se např. hojně dostalo Ukrajině).
Všech těchto 5 faktů museli vidět Rusové, z čehož jasně vyplývá, že si museli být vědomi, že útokem na Ukrajinu si možnost obrany své země naopak zhorší.
Usuzovat z ceny lístků, kterých je cca 17.000 na bohatství celého národa (cca 11 milionů lidí) je nesmysl.... Jsou lidi, co si lístek mohou dovolit i za tu pro Vás přehnanou cenu a pak lidi, co si ho dovolit nemohou a nebo ty peníze i mají, ale dát se jim to nechce.
Jinak příště doporučuji sledovat takový hokejový zápas třeba na Staroměstském náměstí, máte to zadarmo (pokud si přinesete vlastní občerstvení) a ještě to mělo úžasnou atmosféru, bohužel je to vykoupeno určitým nepohodlím.... ale stálo to za to, můžete mi věřit, sám jsem tam byl.
Jak pěkně článek ukazuje, tak i dříve se v jazyce objevovaly "patvary" nebo cizí slova ale většinou z němčiny, dnes se objevuje totéž z angličtiny. Myslím, že dnešní děti nejsou o nic méně gramotné než dříve, akorát prostě sledují jiné pohádky a tedy znají i jiná dnes moderní cizí slova nebo slova z cizích slov vytvořené.
Chápu, že cimrmanovský humor nemusí být pro každého ale co nechápu je to proč dělá autorovi problém cizincům vysvětlit, kdo to cimrman byl. Vždyť snad každý národ na světě má svoje knihy s mýtickými či literárními postavami, kteří neexistovali nebo je jejich existence sporná, ale patří prostě k národnímu bohatství.
Mám přes 20 let starou toyotu yaris, stále jezdí, ano není tak super bezpečná, ale to co nemá na moderních zabezpečeních, tak doháním tím, že na silnicích dodržuju povolenou rychlost, věnuju se řízení a zbytečně neriskuju. Za mě daleko více nehod způsobí alkohol/drogy za volantem, agresivní jízda, překračování povolené rychlosti, nepozornost a spěch, než horší ( někdy jen údajně horší) technický stav starších automobilů.
Fakt nechápu, že někdo nechápe, že na Ukrajině probíhá válka, ale i přesto tam může fungovat normální vlaková doprava. Uvědomte si, že jsou místa na západě Ukrajiny, které jsou raketami napadené jen výjimečně a díky vzdušné ochraně, kterou jsme tam dodali, tak se většinou ubrání. Válka zasahuje celou Ukrajinu ekonomicky a je tam strach z náletů atd., ale to nebrání v cestách a ve snaze o normální život. Ukrajinci zde žijící v klidu a v bezpečí samozřejmě občas jedou za rodinou a podobně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je logické, že na pronájem bytu lidé z článku nemají, ale oroč nejdou na spolubydlení????? Pronájem normálního pokoje v Praze vyjde na 7-10 tisíc kč. To je možné uplatit skoro i z minimální mzdy....