taiže za prvé, práce je dost i pro ne VŠ, stačí hledat, chodit, psát CV a ukázat, co umíte, pak vám někdo zvedne plat, za další se tyhle lidi flákají dlouhé roky a cíleně, jelikož na dávkách dostávají víc peněz, než v práci a ještě si lehnou na kavalec, mám jenom v Praze od roku 2000 projité snad všechny ubytovny Žižkov, Karlín, Libeň, Vysočany a další, nemusíte mi nic vykládat
tak určitě jsou lidé, kteří to dělají jak popisujete, ale řekl bych že bude i spousta těch, co mají problém práci najít.... a samozřejmě článek píše o Plzni ne Praze. Najít práci v Praze by mělo být logicky nejsnazší ( největší nabídka na trhu). To že se někomu vyplatí dostávat na dávkách víc peněz, než kdyby pracoval, tak to je chyba a stát by se měl rozhodně postarat, aby tomu tak nebylo!!
mě osobně přijde jako nerozumné vlastnit byt a nechávat ho ležet ladem, tedy z něj nezískávat peníze prostřednictvím nájmu. Ale jsou lidé, co to dělají. To je stejné jako s tím, když mají lidé peníze místo na spořícím účtu na běžném účtu... Není to výhodné, ale lidé to dělají a pokud se nechceme vrátit do diktatury, tak musíme i toto neracionální chování brát jako součást svobody nakládání volně se svým majetkem.
bohužel tento údaj a) neukazuje skutečně volné byty - počítají se zde totiž i byty, kde není nikdo trvale přihlášen, ale stále tam někdo může bydlet, např. student, který má trvalé bydlení u rodičů a zde se také sčítal, byty které jsou zrovna v rekonstrukci, byty které jsou pronajímány krátkodobě atd.
b) pokud se nebudeme chovat jako komunisti, tak nemůžeme žádnému vlastníkovi soukromého bytu nařídit, aby tam někoho ubytoval....
Takže prázdné byty v soukromém vlastnictví sice jsou, ale v praxi je není možné využít pro bytové potřeby lidí, pokud se proto nerozhodnou sami jejich vlastníci. Jedinou možností, co by se dalo dělat je samozřejmě využít obecní byty, které jsou prázdné, ale tam budou určitě také nějaké problémy, proč tyto prázdné byty nejsou využívány.
Pokud zní otázka: Vám nevadí, že ze svých daní platíte soukromníkům příspěvek na bydlení.
Tak odpověď zní: Je to prostě "nutné zlo", pokud stát není schopen pro lidi v nouzi zajistit jiné bydlení, tak holt musí platit ubytovny..... Je pak druhá otázka, zda se má stát pomoct postarat o lidi v nouzi, i zde bych se přikláněl k odpovědi ano, stát se má o lidi v nouzi nějakou formou dávkové pomoci postarat.
Pokud zní otázka Vám nevadí, že platíte ze svých daní tuhle konkrétní ubytovnu. Tak říkám, ano vadí mi, že je v takovém stavu, ale zavřít nebo zdemolovat je možné jí až ve chvíli, kdy budou mít lidé náhradní alternativu bydlení.
pro mě jako pro zdravého bílého muže ve věku 32 let žijícího v Praze s VŠ vzděláním není v zásadě problém práci najít.... Bohužel jsou lidé kteří takové štěstí jako já v životě neměli.... a proto tvrdit, že každý hned najde práci, nebo že se nemá flákat na ubytovně a jít pracovat, je dost krátkozraké.....
A stará se někdo, kam půjdou bydlet vaše děti, až budou chtít založit rodinu? Kam půjdou rodiče, když zůstane žít jen jeden z nich? Nejspíš jim banka dá úvěr, aby si mohli tito lidé koupit byt a aby ho spláceli po zbytek života, jako všichni ostatní!
moje rodina má (většinově) bydlení vyřešené formou vlastnictví..... Nicméně v případě, že někoho vyhodí z nájmu ( a je jedno jestli je to zrušením ubytovny nebo jiným způsobem) je to pro takové lidi velký problém a proto by se mělo něco rušit až potom, co bude zajištěná nějaká náhrada.
Výrokem: "Kdekoliv, jen né tady". jste pěkně shrnula přístup většinové společnosti k lidem na okraji společnosti, kteří bydlí v ubytovnách. Prostě tyto lidi vytlačit někam jinam, proto jim nezbývá než bydlet na ubytovně za drahé peníze v nevyhovujících podmínkách, protože je jinde nechtěli.
Mě osobně rozhodně nepřijde takový binec před domem jako normální. Já bydlím na upraveném a slušném pražském sídlišti, ale zase nemám problém se do nějakého úklidu zapojit. A to i třeba okolo svého domu.
Dalším problémem je kauce (klidne nekolik najmu) a odmena realitce… na to našetřit neni opravdu pro lidi v teto situaci jednoduché. Nicmene jsou organizace, co i s timto jsou schopné pomoct, nedavno jsem četl rozhovor s pani, ktere se to podarilo pres tzv. startovací byt. Tento clanek pouze kritizuje ubytovny a jejich obyvatele, žádnou alternativu ale nenabízí.
Bohužel "startovacích" bytů nebo obecně bytů s nižším než tržním nájmem je málo jedině jejich zvýšení může být nějakou formou řešení.
Dalším problémem je kauce (klidne nekolik najmu) a odmena realitce… na to našetřit neni opravdu pro lidi v teto situaci jednoduché. Nicmene jsou organizace, co i s timto jsou schopné pomoct, nedavno jsem četl rozhovor s pani, ktere se to podarilo pres tzv. startovací byt. Tento clanek pouze kritizuje ubytovny a jejich obyvatele, žádnou alternativu ale nenabízí.
je to tak ano i kauce je pro lidi problém a proto bydlí na ubytovně. Články tohoto typu mi přijdou neúplné jednak tím, že většinou se dočtete o ceně za osobu nebo za pokoj. Ale to jaké má ubytovna náklady, že ubytovna musí být z logiky věci dražší než byt o stejném rozměru ( protože to, že zde lidé neskládají kauci představuje pro pronajímatele riziko a při nesolidních lidech ztrátu, lidé bydlí na ubytovně třeba jen chvíli a tedy opět další ztráta než se místo obsadí, zvýšené náklady na úklid a další) . A psát takové články bez alespoň elementárního zamyšlení, jak takovou situaci řešit je také napytel.
Děvče zlaté,svět není černobílý.Do takový sračky se můžeš dostat i Ty.A je to jako lusknutí prstem.
Je to tak, do problémů se může dostat každý, na druhou stranu pokud by ti lidé a to všichni nebo alespoň,většina se o tu ubytovnu starali, uklízeli tam jako by to bylo jejich vlastní sem tam něco opravili, tak by mohli mít pěkné bydlení. Jak to píše ten majitel/provozovatel, pokud tam je 10 min po úklidu před hygienou zase nepořádek, tak je to opravdu těžké.... tím neříkám, že třeba nejsou na ubytovně jedinci, co se snaží, aleasi jich moc nebude....
situace bude mít do budoucna jednoduché řešení a to zpoplatnění práce prodejce ve stylu, že pokud se Vám bude věnovat, tak to stojí prostě nějakou cenu, která bude v případě nákupu zboží od ceny odečtena. Stejně jako si neumím představit, že přijdu do restaurace, dám si tam jídlo, nechám si ho přinést a pak odejdu s tím, že si ho musím rozmyslet, tak pokud si nechám nějaké zboží představit, tak budu muset počítat s tím, že buď něco koupím a nebo zaplatím poplatek.
V zásadě souhlasím, ale má jeden háček. Ceny nemovitostí letí nahoru, protože se nestaví nové (drahé, dlouhé stavební řízení atd.) to žene cenu i starších nemovitostí nahoru. V okamžiku, kdy se masivně stavět začne, starší nemovitosti budou cenově spíš stagnovat nebo klesat. Ale to je na křišťálovou kouli a jen taková připomínka pro ty, co nadávají že pro mladé nejsou dostupné byty / domy a sami bydlí ve vlastní nemovitosti.
Jinak s Vámi souhlasím a mám to stejně. Zrekonstruovaná stará nemovitost po předcích (byl to "opruz", barák z kamene asi 400 let starý) ale každá investovaná koruna má dneska hodnotu 4-5 korun ne-li více. Na stáří když finance nebudou se prodá a krásně se z toho dožije. Za mě jedna z nejjistějších investic.
nesměju se celému komentáři, ale výroku až se masivně začne stavět..... rozhodně se v ČR masivně stavět nezačne.... máte tu složité a dlouhé stavební povolování, nedostatek pozemků, malou šanci na změnu legislativy a hlavně tady funguje nimby syndrom, kdy téměř nikdo nechce nové byty a domy ve svém okolí. Do toho rostoucí stavební náklady včetně drahých materiálů, drahých pozemků a drahých pracovníků.
paneláky někomu sebrali?
stavělo se přes 100000 bytů.
ano paneláky zase postavili, to je určitě důležité říct a díky panelákům dnes spousta lidí v zásadě dobře bydlí ( já sám a větší část rodiny v panelácích žijeme). Můžeme spekulovat zda a v jakém množství by se paneláky postavily bez socialismu....ale celkově se jednalo o rychlé vyřešení bytové situace za rozumné finanční náklady. Nicméně je nutné říct i b: co sebrali a díky čemu se jim paneláky stavěly tak snadno, tak byly pozemky - samozřejmě to neplatí všude, některé pozemky, kde se paneláky stavěly byly státní už od první republiky atd. ale někde se jednalo o ukradenou zemědělskou půdu.
Doporučte prosím nějaké firmy konkrétně, děkuji.
V Praze co vím, tak vícedenní home office nabízí třeba Heineken nebo Penny - jedná se samozřejmě o kancelářské pozice. Ze státní sféry např. ČSSZ, nebo některé úřady MČ. Chce to hledat a ptát se homeoffice při nástupu. Jinak je takových firem s státních institucí je určitě mnohem víc....
Jak by jste to řešil v regionu, kde není práce? Necháte tam byt, rodinu, děti, kamarády a vše a jdete vydělat tolik, aby jste mohl někde platit podnájem, kde budete bydlet a současně platil hypotéku, kde máte rodinu? Jasně jde to, jen musíte mít čistý příjem někde kolem 85 000 Kč, no naučit se vidět rodinu jen pár hodin za týden.
Třeba rekvalifikací na profesi po které je v regionu ve kterém žiju sháňka. Případně prací přes home office. Vím o x firmách v Praze, kde se dá pracovat na home office 3-5 dnívv týdnu. Případně dojížděním do blizšího regionu kde práce je. V příhraničí typicky do zahraničí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je logické, že na pronájem bytu lidé z článku nemají, ale oroč nejdou na spolubydlení????? Pronájem normálního pokoje v Praze vyjde na 7-10 tisíc kč. To je možné uplatit skoro i z minimální mzdy....