Paskvil jsi ty. A pořádnej.
Bohužel když má volební právo paskvil jako ty, dopadne to tak, že ve vedení obci sedí nemožná netáhla, která ani nedokáží řádně přijmout potřebná opatření ke stanovení výše daně z nemovitostí.
Chlapče víš, že osobní útoky na internetu ještě žádný duševní problém nevyřešily? Na to jsou statistická data 😊
Tady píšete o něčem co nejde vůbec porovnat, obojí je to z Činy úplně stejné zboží, jen tady zase prodejci brečí, protože si na to nasadí 150/200% a pak kňouraj že to nikdo nekupuje.
Chápu, že nemáte základní vzdělání v mezinárodním obchodu, ale mám dojem, že článek byl napsán dost jednoduše i pro lidi se základkou.
Souhlasím samozřejmě, že obchodníci mají 100% marži a sám toto řemeslo příliš neuznávám. Ale jak článek píše rozdíl v cenách v nemalé míře také ovlivňuje dovozni clo, DPH a v nemalé míře i plnění legostlatovnich povinností EU, jako je doložení nezavadnosti materiálu a zaplacení poplatlatku za zajištění likvidace, jak obalů tak Elektrozařízení či baterii a právě tohle je struna na kterou se hraje. Protože tím o peníze přicházejí všichni.
Zřejmě máte v naší obci skvělé informátory. Dnes dopoledne jsem četla na obecních stránkách výsledek auditu a ejhle, odpoledne na seznamu článek. A nejedná se pouze o tento článek. Zajímalo by mě, kdo audit prováděl, protože již po přečtení první věty z auditu mám pocit, že jej prováděli Pat a Mat.
Přesně a na váš názor se dá spolehnout jelikož jste uznávaná auditorka se zaměřením na finance.
Já nejsem z Karviné, já tam pro dražební účely před dvěma lety vyhotovoval zn. posudky na 18 bytů. Družstevních podílů, které se obchodují bez následného převodu bytu do vlastnictví moc není. Obvyklý postup je takový, že banka poskytuje úvěr, zástava se zřídí k jiné nemovitosti, tj. obdoba oné americké hypotéky, že úvěr je ručen jinou nemovitostí, než tou, jejíž nákup je úvěrem financován, následně se člen družstva převede byt z majetku družstva do svého vlastnictví, a opětovně se přenese zástavní právo. Ta určitá sleva, o které píšete, je dána tím, že se přece jen oceňují dvě zástavní nemovitosti, poprvé jedna, která ručí úvěr k převodu družstevního podílu, a pak se oceňuje již byt ve vlastnictví a zřizuje se nová zástava s tím, že se provádí výmaz té dočasné zástavy. Takže sleva vychází z toho, aby se nahradily administrativní náklady a ztráta času. ..... Samozřejmě měly být pozemky inzerovány, ale v případě velkých pozemků měl insolvenční správce, zvážit rozdělení pozemků na menší celky. Jsou-li ceny prodávaných nemovitostí nižší, je větší počet zájemců a rozdíl v jednotkové ceně dosáhne i více jak 100%. Např. v Prostějově se pozemky vhodné k zastavění pro zřízení stavby hlavní prodávaly až za 6,5 tis. Kč v roce 2021, a velké celky určené k rozdělení do 500 Kč/m2. To je jeden problém. Další problém je v tom, že kupující nemají možnost zřídit na financování zástavní právo, lhůta na zápis 21 dní zřízení zástavy hodně prodlužuje a tím počet zájemců klesá, protože i těch, kteří by mohli jinou nemovitost použít jako zástavu moc není a rovněž nejsou lidé ochotni dávat své
Pardon, ale tohle už je vyloženě blbost, náklady na přepis na katastru jsou za dva zápisy 4k + administrativa banky odhad 5k. 20 % na tom nenajdete ač stě sebelepší účetní čaroděj.
Způsob, který zminujete se u družstevních podílu nepoužívá bance stačí příslib.
Ale jak říkám pokud říkáte, že takové byty jsou, rád se na s vámi domluvím na spolupráci.
Jsem rád že jste si na SVŮJ argument odpověděl sám a tedy, že dnes na trhu převažují družstevní jednotky které převést do osobního vlastnictví NENÍ možné.. V opačném případě zároveň banky záruku dost často uznávají a tím pádem s touto diskuzí takové byty vůbec nesouvisí protože jsou prodávání za tržní cenu.
Co se týče zbylich části musím konstatovat, že váš pohled je dan vaším prostředím Karviné. Obecně vzato jsem cenu sníženou o 20 % kvůli družstevnímu vlastnictví ještě neviděl, ale klidně řekněme, že to tak maximální sleva může být. Stále je to úplně mimo podhodnoceni z tohoto případu, kde jako největší podraz vidím to, že to vůbec do veřejné nabidky nešlo...
Začínám všem těm nespokojeným pomalu rozumět 😅
Jen bych ještě dodal, že pokud o nějakém družstevním podílu v ceně 2 miliony víte v Ostravě porube, Olomouci nebo třeba i Hradci králové, rád se s Vámi ohledně této nabídky spojím ☺️
Zaprvé americká hypotéka mívala vyšší úrokovou sazbu, než pokud šlo o hypotéku na pořízení nemovitosti. Pokud jde o převody družstevních podílů, cena nižší o 10 až 15 %, v Karviné to bylo 20%, je spojena především s možností si pak družstevní byt převést z vlastnictví družstva do vlastnictví člena. Transformačním zákonem a zákonem o vlastnictví bytů garantovaná lhůta na převod bytů, které v roce 1990 bytová družstva vlastnila, byla promlčena rokem 2020, tedy pokud bytové družstvo nemá, nejlépe ve stanovách, garantováno právo člena na převod bytu do vlastnictví, cena může dosahovat obdobné výše jako jsou ceny rekreační chaty. Ceny se tak zastropují na 2 max. 2,5 mil Kč. To je jakási hranice, která je ufinancovatelná běžnou domácností buď z části z úspor a pak z dalších úvěrů ze stavebního spoření, FKSP, atd. Ostatně i teď, když se v médiích prezentuje, jak se rozeběhly hypotéky, tak běží prodeje za nižší částky starších objektů. Jsou obce, kde prodejní ceny nepřekročí u rodinných domů a to i dvougeneračních a postavených před dvaceti lety částku 5 mil Kč. Podstatný problém je krátká lhůta na doplacení, která nahrává spekulantům s nemovitostmi, kteří mají peníze na účtech, nemovitost polacinu v dražbě zakoupí a pak mají čas inzerovat. Je tu ovšem i problém s vyhotovováním znaleckých posudků pro určení tzv. vyvolávací ceny. Tady bývá problém v okamžiku, kdy jde o prodej spoluvlastnického podílu. To bych dokonce označil za systémovou prasečinu.
Jsem rád že jste si na SVŮJ argument odpověděl sám a tedy, že dnes na trhu převažují družstevní jednotky které převést do osobního vlastnictví NENÍ možné.. V opačném případě zároveň banky záruku dost často uznávají a tím pádem s touto diskuzí takové byty vůbec nesouvisí protože jsou prodávání za tržní cenu.
Co se týče zbylich části musím konstatovat, že váš pohled je dan vaším prostředím Karviné. Obecně vzato jsem cenu sníženou o 20 % kvůli družstevnímu vlastnictví ještě neviděl, ale klidně řekněme, že to tak maximální sleva může být. Stále je to úplně mimo podhodnoceni z tohoto případu, kde jako největší podraz vidím to, že to vůbec do veřejné nabidky nešlo...
Začínám všem těm nespokojeným pomalu rozumět 😅
Víte proč se nemovitosti prodávají pod cenou? Protože je tu zásadní rozdíl v postupu při standardním prodeji. Když kupujete na inzerci tak sepisujete rezervační smlouvu a máte čas řešit peníze, tedy úvěr od banky. Banka si nemovitost ocení, zřídí se zástavní právo a banka vyplatí doplatek. Ale v případě koupi v dražbě, máte lhůtu po příklepu k doplacení bez možnosti financovat nákup úvěrem, nebo mít jiné nemovitosti do zástavy, ale než se zapíše zástavní právo, tak v podstatě uplynu lhůta pro doplacení v dražbě. Takže v dražbè jde nakupovat omezená skupina zájemců, která má peníze na účtě. A takových není mnoho. A další chybou těch, co prodávají je to, že prodávají najednou velké celky, jejichž vyvolávací cena je pak pro zájemce jednotkivých pozemků příliš vysoká a od nákupu odstoupí. Insolvenční správci a exekutoři by měli fungovat jako obchodníci, nabízet tak, aby byl co největší počet zájemců. ... Velké územní celky mohou pozemkově rozdělit před prodejem. ..Jenže to žádná legislativa striktně neupravuje, jak pracovat, aby nepoškozovali jak dlužníky tak věřitele. Konečně by možná pomohlo uplatnit náhradu škody a trestný čin porušování pravidel při správě cizího majetku.
To není tak úplně pravda, člověk může vzít např americkou hypotéku.
Pokud bychom chtěli brát standardní prodejní cenu můžeme vzít v potaz např prodej družstevního podílu, kde také není možné běžně vzít hypo, ale ceny se pohybuji jen o 10-15 % níže než u běžných nemovitostí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No jo Pražáci, co jiného čekat.