Pamatuji si, když bylo hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše v listopadu 2018, tak Václav Klaus ml., ačkoliv bylo předem jasné, že nedůvěra vyjádřena nebude, nechal propadnout svůj lístek na koncert skupiny Slayer ve Vídni v rámci jejich posledního evropského turné, aby se účastnil tohoto jednání a hlasování. Na tomto je vidět, jak si kdo váží hlasů voličů.
Takovýto výsledek přeci musel být každému jasný hned od začátku. Kritika vlády není trestný čin ani přestupek, tudíž za to nemohla dostat ani trest (jediná výjimka by byla urážka konkrétní osoby). Správní orgán jen plnil svoji povinnost. Stejně tak by musel prošetřit i např. udání souseda, který si zabil králíka k obědu, za týrání zvířat, které by bylo stejně nesmyslné, jako udání na paní Šabinskou.
Celá tato událost je tak hloupá, že bych se ani nedivil, kdyby to celé vycházelo z iniciativy samotné paní Šabinské, aby se mohla zviditelnit a hrát si oběť.
Diskuze plná keců o hrdosti a národním stříbře, ale něco koupit nebo založit a nést za to zodpovědnost, to už je nadlidský úkon. Brečet po diskuzích, jak všechno ‚‚rozkradli‘‘ a zprivatizovali zahraniční subjekty, je daleko jednodušší, že?
To je fakt neuvěřitelný, jak ti komouši dokázali zdegenerovat naší mentalitu - státe starej se, ať mám být na co hrdý, i když jsem se o to ‚‚zasloužil‘‘ jen státním občanstvím této země.
Takové nesmysly jsem už teda dlouho nečetl.
Opravdu by mě zajímalo, jaké účinnější mechanismy pro kontrolu inflace ECB má. Nástroje měnové politiky jsou pro všechny stejné. A pokud tedy má ECB nějaké lepší, tak proč je nevyužili na potlačení inflace v Pobaltí či na Slovensku?
U cestování to není ani ekonomický důvod, to je jen otázka pohodlnosti, která nic neřeší u lidí cestujících např. do USA, VB, Švýcarska apod.
Měnová krize tady za těch 35 let byla jen jedna (a to ani nebylo kvůli spekulantům). Navíc spekulační útoky se dějí spíše na měny, které mají pevný měnový kurz (což není náš případ).
Že euro přispívá k rozpočtové kázni? Ta ‚‚kázeň‘‘ je krásně vidět u většiny zemí eurozóny, které mají dluh kolem 100 % HDP.
Jediná opravdová výhoda eura je, že by se většina exportních firmem nemusela přepočítávat s kurzovými rozdíly. Ale to je asi tak všechno.
Proč se vzdávat auta a jezdit autobusem jenom proto, že mám momentálně ne moc dobrýho řidiče?
Když pan Král ve svém medailonku cituje Masaryka, tak bych mu připomněl jeden jeho jiný citát: ‚‚Menší bochník chleba bývá uhnětenější.‘‘
No nevím, právě sleduji na YouTube kanále SK Adventures cestu dvou Slováků z Košic do Ojmjakonu a zpět a policisté, se kterými přišli v Rusku do styku byli povětšinou přátelští a požadovali jen rutinní kontrolu dokladů a zavazadlového prostoru. Úplatky po nich začali loudit až policisté v Kazachstánu a Kyrgyzstánu, kteří se je za každou cenu snažili obvinit z nějakého přestupku.
Prababička, která zemřela ještě za socialismu, celý svůj produktivní život pracovala. Těsně před smrtí pobírala starobní důchod 900 Kčs, tj. cca 30 % čistého mediánu mezd. Její dcera (moje babička) pracovala jen do svých 35 let, poté se musela o moji nemocnou prababičku starat. Kdyby dnes moje babička ještě žila, tak by měla důchod 15000 Kč, tj. 50 % čistého mediánu mezd. Tady vidíme ten rozdíl mezi tím ‚‚skvělým‘‘ socialismem, kde jsou si údajně všichni rovni a tím ‚‚vykořisťovatelským‘‘ kapitalismem.
Toto je jinak také pěkné video: Odkaz
Řešit platy ústavních činitelů z ekonomického hlediska nemá smysl, to je opravdu jen kapka v moři. Z morálního hlediska je však toto navýšení platů při současném stavu veřejných financí svinstvo. Osobně bych vůbec nebyl proti tomu, aby byla zakázaná valorizace platů ústavních činitelů při schodku rozpočtu dejme tomu vyšším než 1 % HDP. Aspoň by to politiky motivovalo k udržování vyrovnaných rozpočtů.
Na druhou stranu jediný politik, který se kdy odvážil snížit platy ústavních činitelů (Miroslav Kalousek), je dodnes mnohými řadovými občany vnímán jako ztělesnění zla.
Přesně těmito činy, jako je právě masakr v Postoloprtech (nebo třeba dále v Ústí nad Labem, v Lanškrouně či v Rovensku atd.), jsme se my Češi snížili na úroveň fanatických Němců za války. A žádné protiargumenty, že Němci vypálili Lidice a Ležáky, že vyvražďovali Židy v koncentrácích nebo že mučili a popravovali naše odbojáře, neobstojí. Za zločin má následovat trest a ne primitivní msta.
No jo, po tisíci letech nadvlády Maďarů a téměř 80 letech nadvlády naší si to teď vynahrazují, akorát tu svoji národní hrdost projevují takovým způsobem, že je to směšné, někdy až trapné a hloupé. To máme vlastenecké policejní vozy, vlastenecké pasy (s polskými ornamenty), zákaz zpívání cizích národních hymen, Dankův návrh na povinné národní menu v restauracích, Dankův nejvyšší vlajkový stožiar v EU před NR SR (zvaný též posměšně Slovenský národný bleskozvod) a konečně uctívání politiků ať už řekněme kontroverzních jako Hlinka či Dubček až po ty opravdu zavrženíhodné jako jsou Tiso, Husák či Ďurčanský.
V mezinárodním srovnání na tom samozřejmě byly České země nejlépe za Rakouska-Uherska, kdy jejich ekonomická úroveň dosahovala zhruba 130-140 % ekonomické úrovně celého Rakouska-Uherska, tzn. jsme zhruba dosahovali ekonomické úrovně zemí Beneluxu.
Za první republiky se to už trochu zhoršilo, jednak přibráním zaostalého Slovenska a ještě zaostalejší Podkarpatské Rusi, dále také tím, že jsme po rozpadu R-U přišli o velkou bezcelní zónu a naše protekcionistická politika a ekonomická krize tomu taky moc nepřidali, ale pořád jsme se ještě jakž takž drželi.
O komunistech nemá smysl nic říkat, to byla prostě katastrofa, totální zaostávání. Tam se o nějakém tom držení kroku s vyspělými zeměmi dá mluvit jen cca do počátku 60. let.
Od 90. let se začínáme sbírat a opět se vyspělým zemí trochu přibližovat. Nemůžeme si ale myslet, že na nás budou čekat. Kdo 40 let stál, stojí už o velký kus dál. To břímě reálného socialismu si s sebou poneseme asi ještě dlouho a mám strach, že nebude jediné...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ti lidé nejsou frustrovaní z demokracie, ale ze svobody. Nedílnou součástí svobody je totiž i vlastní odpovědnost, kterou za ně v době nesvobody nesl stát, ale nyní to pro ně příliš těžké břemeno musí nést sami, a to je pro ně noční můra.
1 odpověď