Komentář: Socialistická vláda v Norsku nedávno zvýšila sazbu daně z majetku. Čekala, že stát vybere v přepočtu o 146 milionů dolarů více. Ve skutečnosti však vláda získala na daních o 448 milionů dolarů méně.
Odkud přišli naši předkové do české kotliny? Chceme-li po tom pátrat, dostáváme se k otázce takzvané slovanské pravlasti. Ve skutečnosti je možné, že vůbec neexistovala a místo putování kmenů se odehrálo jakési „rozlévání kultury“.
Noc z 14. na 15. března roku 1939 - Dr. Emil Hácha je právě psychicky mučen, vydírán a téměř zemře, až je nakonec oživen samotným dvorním lékařem Adolfa Hitlera, Morellem. Hácha tlaku podléhá a o den později je říšským výnosem vyhlášen protektorát.
Byl z toho poprask, když v srpnu 1989 vyšel v sovětském deníku Izvestija rozhovor s Rudolfem Hegenbartem, který řekl naplno, že zaostáváme za Západem a životní prostředí je katastrofální. Chartisté se divili, že neskončil ve vězení.
Nacistickou okupací začala smutná životní etapa muže, který byl po válce odsouzen jako kolaborant. Přinesl přitom obří osobní oběť a snažil se národu pomoci, jak to jen šlo. Byl jím protektorátní prezident Emil Hácha.
Přerozdělování za Babišovy vlády zásadně vzrostlo a „žehlení“ této situace bude komplikovat návrat ekonomiky na předcovidovou úroveň, řekla ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Ani současná vláda podle ní nepodniká kroky správným směrem a konsolidační balíček pouze zabetonuje současný stav a stagnaci. Zároveň se vymezila proti rozhodnutí Ústavního soudu, který podpořil vládní změny valorizace. Důchodci podle ní nejsou „škodná“ a argument o poškození státní kasy v případě původní plné výše valorizace je lichý.
V návaznosti na pondělní stávku českých odborů a škol bych rád napsal krátký článek o zajímavé éře z britských dějin, kdy odbory v zemi víceméně držely reálnou moc a měly větší slovo než samotná britská vláda. Jak se to stalo a jak to skončilo?
HISTORIE / „Nechte přátelé, majetek majetkem, seberte se a odjeďte s dětmi z Československa, dokud je čas, jeďte do Švýcarska, jeďte třeba do Ameriky, čím dřív, tím líp. Bude válka,“ varuje lichtenšte…
Sociální síť Twitter je vskutku zajímavý svět a kdo na něj má nervy a chuť, zažije neuvěřitelné věci. Jsa twitterový úderník, upozornil jsem na nevybíravý a ostudný útok radikálně levicové ...
Kdyby nepřišel listopad 1989, mohl se Petr Pavel stát špionem na Západě, byla to jedna z možností, připouští o kandidátovi na prezidenta historik Jiří Fidler.
Československá ekonomika se za čtyřicet let reálného socialismu propadla do druhé ligy. Zatímco za první republiky byla v mezinárodním srovnání co do výše HDP na hlavu podle analýzy britského ekonoma Anguse Maddisona na dvacátém místě, v roce 1989 přešlapovala na 37. místě.
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro Novinky.cz tvrdě zkritizoval chystaný deficit státního rozpočtu i ekonomickou politiku kabinetu Petra Fialy. Vláda by podle něj měla vysvětlit lidem, že je potřeba utáhnout opasky.
Přes hory a lesy, na lodi, vlakem, letadlem v houfu západních turistů, anebo spořádaně přes rakouský konzulát. Jugoslávie v době normalizace představovala pootevřené dveře na Západ a za svobodou vedly desítky různých cest.
Podle místopředsedy Sněmovny Jana Skopečka (ODS) není řešení zastropovat ceny benzínu. Ekonomický expert občanských demokratů v neděli v diskusním pořadu na CNN Prima News řekl, že by to přineslo naopak více problémů. Poukázal na situaci v Maďarsku, kde kvůli tomu krachují malé benzínky a kradou se v pohraničí SPZ.
Přijetí eura nám v boji s inflací nepomůže. Je to absolutní nesmysl a nonsens. Nevěřil jsem svým očím, když někteří politi začali toto téma zdvihat právě jako lék na inflaci.
Podzimních voleb do zastupitelstva hlavního města se chce zúčastnit nová politická strana Motoristé sobě. Voliče hodlá oslovit bojem za zájmy řidičů a automobilistů. Za stranou stojí Petr Macinka, který dlouhodobě působí v Institutu Václava Klause, a lidé věnující se motorismu a autoklubům.
Podle místopředsedy Sněmovny Jana Skopečka (ODS) na vrcholu inflace stále nejsme. Pokračující růst cen podle něj posiluje další pumpování peněz do ekonomiky, a to včetně příspěvku na dítě. I tímto krokem chce ale podle něj vláda zachovat sociální smír ve společnosti. Proč odmítá další zvyšování minimální mzdy a další témata rozebral Skopeček v podcastu PoliTalk.