Dostal jsem chuť na bramborák tak jsem si ho udělal 10kg brambor 50 kč, 10 vajec 40kč, 1 kg mouky 10 kč, 2 palice česneku cca 30 kč, sůl, pepř, majoránka já dávám ještě kmín. Když to sečtu tak náklady cca 150 - 170 kč. 2 hodiny práce i se smažením 500kč. Zhruba když se budu držet při zemi tak 30 bramboráků. Náklady 700 kč na 30 bramboráků. 30x200=6000 za 30 bramboráků ve stánku. To je dobrý výdělek. No nekup to.
Stejně jako guláš pochází z německého gulasch, nevzdělaný komunisto
Pane Hübl, pokud nemáte argumet tak mlčte a neurážejte. To svědčí o Vaší vzdělanosti. Nálepkování komunistou pokud nemá dotyčný stejný názor jako Vy. Se nedivím, že vyhrála pědidemolice nebo teď už čtyřdemolice pokud mají takové voliče jako vy.
Digitalizaci provází porodní bolesti, na druhou stranu, nikdo do toho roky se neodvážil hrábnout. Bohužel jim to zlomilo vaz. A koho volíte vy? Zřejmě toho, kdo nic nedělá, nic nezkazí..
Nezlob te se na mě, ale pan Bartoš udělal velkou chybu, že nemluvil ohledně digitalizace staveb se všemy zůčastněnímy (projektanty, úředníky atd...) Pokud by spustil demo verzi, která by se vychytala (nikdy se nic nepovede napoprvé) a společně s úředníky a všemy co mají se stavbamy co dočinění digitalizaci vyladily . Tak by se této šlamastyky nemusel dočkat. A jeho nabubřelost, že vše pojede jak má hned od začátku mluví sama za sebe.
Zákon o státní službě. Bez důvodů úředníka nevyměníte. Neschopnost nepatří k těm důvodům.
Podle starého systému už není možné pracovat. Od 1.7 se jede podle nového zákona a staré systémy mu nejsou uzpůsobeny. Nefungovaly by v něm.
Takže to je chyba pana Bartoše, že ty IT nebo úředníky nedokázal motivovat aby splnily zadaný úkol. On je šéf a musí podřízené správně motivovat. Pokud pan Bartoš věděl, že to je nefunkční paskvil tak neměl digitalizaci ani rozjíždět. Tohle nemůžete ani rozporovat.
O tom, zda měl být digitální systém stavebního řízení spuštěn, nebo neměl, můžeme diskutovat a teprve budoucnost ukáže, zda to bylo dobře. Ale to, že je nutný je nepochybné. Česko mělo jedno z nejpomalejších stavebních řízení na světe a škody v národním hospodářství, které způsobovala někdy i několikaletá stavební řízení už nikdo nespočítá, ale pravděpodobně budou ve stovkách miliard.
Pan Bartoš měl tři možnosti. Nic nedělat a nechat vše být tak, jak to bylo. Převzal by tím metodu předchozích vlád, které v oblasti digitalizace nic nedělaly a nic tedy nezkazily. Nebo zvolit pomalou cestu dokonalé přípravy systému, dlouhodobého zkoušení jeho funkčnosti a možná někdy za dlouhou řadu let by se něco spustilo.
Pan Bartoš zvolil cestu podobnou elektronickým přihláškám na střední. Zvolil cestu nejrychlejší možnou, s rizikem mnoha chyb a v případě, že se nepovede i politicky nejobtížnější. Nevím, co bylo jeho motivací, ale za mne veliký obdiv za statečnost. Ať už pan Bartoš dopadne jakkoliv, dosáhl toho, že na digitalizaci se nebude čekat další dlouhá léta, ale že digitalizace stavebního řízení bude v dohledné době dokončena. Chyby systému se opraví a za rok už si nikdo nevzpomene, že s digitalizací strčil Bartoš dobrovolně hlavu na špalek, a že za funkčním, rychlým a pohodlným systémem stavebního řízení stála odvaha pana Bartoše.
Připomínám, že digitalizace stavebního řízení je nejsložitější elektronický sytém, jaký byl kdy v Česku zaváděn. A že ho pan Bartoš zavádí s lidmi, které ba ministerstvu z 95% zdědil po předchozích vládách. Státní služba je prostě státní služba.
Pane Machala pokud zdědil (jak píšete 95% pracovníků po předchozích vládách) měl dostatečný čas ty podle Vás špatné pracovníky vyměnit. Na to to nemůžete svádět. Největší chyba byla nekomunikace s ostatnímy zainteresovanými a digitalizaci měl spustit souběžně s papírovovými žádostmi do té doby než se digitalizace vyladí. Chápu, že pokud se něco rozjíždí tak to nejde hned vše na 100%. Tohle je chyba hlavně pana Bartoše.
Podle mých informací kontejnery s plastem na mnohých místech dotovaly tříděný odpad. Když se objem plastu zmenší, existuje obava samospráv, že se zvýší náklady obcí na jejich třídění.
Ano to máte pravdu, že tříděný odpad snižuje poplatek za odpad. Ale ty odvozy tříděného odpadu také něco stojí. Hodně záleží jak hodně občané třídí a jak jsou jak černé tak barevné popelnice zaplněné. V minulém funkčním období jsem u nás dělal starostu tak o této problematice něco vím😉
V PET lahvích je i mléko. Co myslíte, že se stane se žlutými kontejnery, až přestane dávat smysl je vyvážet?
Třeba u nás v obci kontejnery na tříděný odpad neustále přetíkají. Občané třídí a to je dobře. Proto zálohování fandím a žluté kontejnery na plast ubydou a místo nich se můžou dát třeba kontejnery na papír, který také přetíká. A pokud byste namítal, že obec neřeší odpady, tak to Vám vymluvím. To by totiž naše obec nebyla v celém kraji na 4. místě ve třídění odpadu.
Nedávno jsem umýval plastový obal, aby byl čistý a zamyslel jsem se nad tím, kolik odpadní vody vznikne. Pokud ten obal budu vozit ještě do obchodu, opravdu dojde na něco ekologického?
Tak ty limonády nekupujte a pijte vodu z kohoutku. Pak nebudete muset řešit odvoz do obchodu. Jak směšně jednoduché, ale co je potřeba najít nějaký problém a vymlouvat se na neekologičnost.
Spravuje majetek obce, nikoliv občanů. Naopak odpad vyprodukovaný občanem je jeho majetkem,dokud ho neuloží na místo k tomu určenému, tedy například do přiděleného kontejnerů. A náklad s tím spojeným má obec uplatnit na občana. Protože jinak nemá občan představu, jak nákladné to je. A ten a kladnější je právě ten komunální odpad ukládány na skládkách.
To máte pravdu, ale v předešlé diskusi, nemáte pravdu v tom, že by obec měla přenášet veškeré náklady na občany. Obec také produkuje odpad. Tudíž se obec musí na patbách za odpad také podílet.
Nevěřím,že by obce byly tak hloupé a tento názor zastávaly. Lidé samozřejmě budou lahve vracet, budou v tom mít peníze. A čeští lidé nejsou hloupí. Tak si nevymýšlejte, že obce jsou proti tomu. Byly by samotné proti sobě.
Ano souhlasím s Váma. To spíš zdejší redaktor neměl o čem psát. NJ okurková sezóna. On ten svoz tříděnného odpadu obce také něco stojí a to co ekokom obci proplatí náklady nepokryje. Pokud nebude ve žlutých popelnicích tolik petek tak může být méně žlutých popelnic. Je to jedno s druhým.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je na Nobelovu cenu za ekonomii, že doma si vyrobíme placek levněji.
Stánkař usmažil, hned vše prodal a šel domů, nebo tam hodiny stál? Jiné náklady neměl? Jo a 250Kč/hod - to je škoda nevážit si sám sebe. Třicet bramboráku za dvě hodiny je slušný výkon. 🙂
Cena surovin zajímavá. A ony se objeví doma jen tak, nebo se musí zajít koupit?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Koupeno😀😀
2 odpovědi