V roce 1867 se Spojeným státům povedl kauf století. Za 7,2 milionu dolarů se jim podařilo od Ruska koupit území Aljašky o rozloze 1,518 milionu kilometrů čtverečných. Vzhledem k velikosti nerostného bohatství se to USA bohatě vyplatilo. Není divu, že by chtěly něco takového zopakovat s Grónskem, které má 2,17 milionu kilometrů čtverečných, přitom tam nežije ani 60 000 lidí a zatím se tam nic netěží.
V nejlepším filmu všech dob a národů (to je samozřejmě můj hodnotící soud) je nezapomenutelná scéna. Stráž přivede Briana k Pilátovi a Brian se snaží zachránit si holou kůži prohlášením, že není Žid, ale je také Říman, protože jeho otec byl centurion v jeruzalémské posádce.
Kriminalisté vyšetřují patnáctiletého chlapce z Klatovska pro podezření, že znásilnil o 30 let starší ženu z Ukrajiny. Podle informací Novinek využil její silné opilosti a odtáhl ji do lesa, kde na ní vykonal soulož.
Loni v červnu uveřejnil anglický diplomovaný elektroinženýr Rowan Atkinson diplomaticky formulovaný článek v levicovém deníku The Guardian o svém zklamání z elektromobilů. Nevzbudil tehdy velkou pozornost, až teprve nyní.
Ctihodné měšťany a sluhy Páně vamberecké pohřbili v temné, chladné, suché kostelní kryptě. Pohodlně je uložili k věčnému spánku v rakvích zdobených lebkami. Jen jeden zesnulý zůstal stát. A možná ani nezemřel… Fext.
Ministerstvo vnitra je rozhodnuto neustoupit od zrušení tří set poboček pošt. Maximálně se mohou vyměňovat. Jenomže státní správa sama nutí lidi, a to zejména ty starší a hůře pohyblivé, aby pošty využívali. Stát ruší poštovní pobočky ve chvíli, kdy za některé jejich funkce pro určitou část obyvatel dosud nenašel adekvátní náhradu.