pro kontext:
Ve Švédsku byla poslední jaderná elektrárna, konkrétně reaktor Ringhals 1, vypnuta 31. prosince 2020. Švédsko se rozhodlo postupně odstavit některé své starší jaderné reaktory a nahradit jejich výkon kombinací obnovitelných zdrojů energie
Švédsko spustilo záložní elektrárnu na mazut v Karlshamnu v roce 2022. Tato elektrárna byla uvedena do provozu jako záložní zdroj energie, aby zajistila stabilitu dodávek elektřiny
Ten kdo si stěžuje té situaci dost pomohl sám...
Dovolím si polemizovat s „odborníky“.
Podle mého názoru studujeme příliš dlouho. Jsem ročník 1980. Gymnázium jsem dokončil v 18 letech a vysokou školu ve 23,5 letech. A to je příliš dlouhé!
Od té doby jsme přidali 9. ročník. Takže moje děti začnou školu v 6 letech, 9 let základní škola, pokud budou chtít studovat, 4 roky gymnázium a pak dalších 5,5-6 let vysoká škola. Celkem 24,5-25 let studia.
Sám na sobě jsem cítil, že i pro mě to bylo příliš dlouhé. A to jsem měl o rok méně. Osobně bych to změnil.
8 let základní školy. Kdo má 14 let a nechce studovat, ať jde pracovat. Stejně bude pracovat celý život, tak co. Z hlupáka ani dalších 5 let školy inteligenta neudělá.
Gymnázium ideálně zkrátit o 1 rok. Takže v 17-18 letech nástup na vysokou školu. I vysoké školy reformovat. ČVUT Fakulta strojní za první 3 roky vychová strojaře. Když technikum škrtnete právo, sociologii a filozofii, klidně můžete o rok zkrátit studium. Takže za 2 roky bakalář a další dva roky na inženýra.
Lidé se ve 22-23 letech dostanou do průmyslu, když jim to nejvíce myslí a přinesou státu nejvíce. Navíc zlevníme školství a to dost!
Spoléhat na “nové „zdroje elektřiny je dosti odvážné. Němci dělají ergenveide 20 ale t a nefungujete o… Francie a Slovensko jsou příklady zemí které mají nulové emise v energetice. A je to kombinací JE a obnovitelích. Spoléhat na průlom fúzní energetiky kde EU se tváří že je to „strašně nebezpečná jaderná“ technologie je přinejmenším také velice odvážné…
A pokud nechceme „drahé“ jádro tak proboha pojďme stavět uhelky…. Tady už není otázka, jestli budeme mít proud z uhlí nebo slunce nebo jádra.
Tady už je otázka budeme mít proud?
Takže KONEČŇE! Díky za nové bloky.
Dokud není člověk v důchodu ať je klidně i politik.
Ale proč by člověk v důchodovém věku měl rozhodovat a státu?
Není to takto jednoduché. Jakmile dospějete do důchodového věku nesmíte zastávat politickou funkci. Ani prezidenta ani poslance ani senátora.
A nemusíme řešit, jestli je někdo dost senilní nebo ne….
P.s. je mi 44 a tudíž nejsem úplně nejmladší....
Domnívám se, že je důležité vysvětlit, co tato čísla skutečně znamenají. Pokud máme 539 zaměstnanců a náklady ve výši 402 043 227 Kč, znamená to, že průměrná čistá mzda každého zaměstnance je 36 662 Kč. Toto by mělo být v článku zdůrazněno. Ne že bych obhajoval růst ministerstev, ale kdo tam proboha pracuje? Jen uklízečky s platem 36 000 Kč?
(Prosím pozor. Pokud vydělíte 402M /539/12 vyjde vám 62158 kč. Ale to není plat to jsou "náklady" na úředníka. Čistý plat získáte dosazením sem: Odkaz A proto je ten článek zavádějící...)
Nemohu souhlasit s názorem, že ANO může „jet“ proruskou rétoriku ale když SPOLU na to poukáží (Rusko pro tebe všecko) že to je špatně… Babišovi voliče to neovlivní. Těm by nevadilo i kdyby v televizi sežral novorozence. Panu Schwarzenbergovi také nepomohlo že dělal slušnou kampaň, když proti němu stál Zeman.
Tak jsem si důsledně poslechl debatu a má to pro mě jasný výsledek.
Kandidátka spolu ne.
Pokud je zvolíme, jak vlastně budou hlasovat? Vondra čehý a Niedermayer hot?
Pokud poslouchám pana Niedermayera jak tvrdí, že elektromobilita bude za 5 let levnější, než současná auta tak to hovoří pouze o několika možnostech:
a) Buď tomu vůbec nerozumí (já navrhuji bagry a elektrickou variantu se snažíme udělat 7 let. Je DRAHÁ!)
b) Nebo je to techno optimista, který doufá v technický zázrak.
c) Anebo plánují zdražit spalovací auta daní tak by to byla pravda----
Ani jedna varianta pro mě není přijatelná. (jeho slova ukazují na variantu c) )
A když začne hovořit o „zelené revoluci“ výrobou benzínu z rostlin tak se mi otevírá kudla v kapse.
Pro mě je takový kandidát nepřijatelný.
V Evropě je pouze jediná země našeho typu, která je „zelená“. A je to Francie. Dosáhla toho kombinací jaderné energie a 8% vítr, 11% voda a 10 % FV.
Zatím co Německo jede na uhlí a plynu.
Možná budu nesouhlasit zde se zápornými hlasy.
Ale jako technik říkám KONEČNĚ! Škrtněme dotace na Fv, škrtněme dotace na tepelná čerpadla a pojďme tyto peníze dát na zateplení budov…. Výsledek bude v létě chladno v zimě teplo. A celkové snížení „potřeby“ energie….
Proboha už přestaňme živit tu fotovoltaickou příšeru……
O energetiku se zajímám tak 15 let. Nejsem sice přímo od „fochu“ ale myslím si, že tomu trochu rozumím. Momentálně jsou pouze 2 společnosti (Čínu a Rusko škrtám předem) schopné něco takového postavit.
Francie (EDF) a Jižní Korea (KHNP).
Nerad bych strkal všechna vejce do jednoho košíku. Pojďme tedy říci Korejci Dukovany, Francie Temelín oba postaví 2 bloky (jeden a s odstupem 1-2 let druhý). A pak se uvidí. To rozhodování není tak složité….
Minulý týden jsem poslal panu Fialovi a Panu Rakušanovi email. Už jsem to nemohl vydržet. Všechny komu to vadí doporučuji udělat to samé.
Dobrý den.
Píši vám s těžkým srdcem. Volil jsem vaši koalici. Vyráběl jsem doma letáky a roznášel po okolí, ale posledních několik kauz způsobuje, že vám voliči odejdou. Když v Dobříši měla paní Pecková a Pan Rakušan besedu ptal jsem se co uděláte s panem Blažkem. A co jste udělali? Stačí se podívat na reportáže seznam zpráv. Co se stalo s kauzou Bečva? Máme věřit tomu, že řeka teče do kopce, když se na tom shodne soud? A co dělá ministr Blažek? Zametá na ministerstvu a dohlíží na byty v Brně a porušuje zákon o Whistleblowingu. A vy jako vláda mu v tom sekundujete.
Vaší velikou smůlou je že vaši voliči nezapomínají. Ani Vám ani Opozici. Voličům ANO je všechno jedno ale nám ne. Nevím, jestli máte ještě šanci nás získat zpět. Ale v tuto chvíli se otáčím k pirátům. A to primárně díky ministru zahraničí.
S pozdravem a slzou v oku váš bývalý volič
Ing. Tomáš Dušánek
Zajímavé. Většinou je paní Kabrhelová neuvěřitelně“ ostrá“ na své diskutující. Ale zde zcela bez uzardění kompletně přebírá myšlenky pana Nabíl Chúrího. Proč? Je klidně možné, že sním souzní. No já ne. Netvrdím, že je Izrael bez chyby. Ale kdyby nám někdo vletěl na Colours of Ostrava a pozabíjel 1400 lidí, dětí, starých… tak bychom asi také přemýšleli jinak.
Já osobně ale spíše souzním s výkladem Milana mikuleckého: Evropa je pod útokem lidí, kteří ji chtějí zničit, a nezmůže se na víc než na vyděšené kvokání.
Každopádně jsme si tedy poslechli jeden z názorů USA, a to je také dobré.
Pan Šnobr bohužel ve 25 minutě lže. Existuje jediná země, kde je neutrální výroba elektřiny a to je Francie. která kombinuje JE a OZE. Takže plyn opravdu není úplně ideální řešení do budoucna... Furt musíme plyn někde kupovat....
Už v roce 1987 se elektroenergetika Francie stala nízkoemisní. Už pětatřicet let jí tak využívá a patří tak k regionům Evropy s nejnižšími emisemi při produkci elektřiny. V roce 2022 bylo ve Francii 89,2 % elektřiny z nízkoemisních zdrojů, jádro vyrobilo 64,4 %. A to byl rok, kdy byly u reaktorů problémy se svary a poměrně velký počet z nich byl odstaven. Francie má navíc pokrytu velkou část vytápění pomocí elektřiny. To ještě více snižuje její emise CO2.
Viz:Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
S článkem i rozhořčením souhlasím ale pro kontext:
Ve Švédsku byla poslední jaderná elektrárna, konkrétně reaktor Ringhals 1, vypnuta 31. prosince 2020. Švédsko se rozhodlo postupně odstavit některé své starší jaderné reaktory a nahradit jejich výkon kombinací obnovitelných zdrojů energie
Švédsko spustilo záložní elektrárnu na mazut v Karlshamnu v roce 2022. Tato elektrárna byla uvedena do provozu jako záložní zdroj energie, aby zajistila stabilitu dodávek elektřiny
Ten kdo si stěžuje té situaci dost pomohl sám...