Uvedený zdroj píše o rtuti, jeho zdrojích a účincích. O situaci v ČSSR není zmínka. U popisované otravy chybí její zdroj, krom toho, že se jedná o tajné materiály.
Mně je zdroj celkem zřejmý. Krmení obilím určeným pouze k setí, které bylo ošetřeno centrálně vyráběnými mořidly s obsahem rtuti. Takové obilí měl na skladě každý zemědělský podnik. Dnes je k ochraně osiva použití rtuti zakázané.
Prosím Vás, v roce 1981, pocházela živočišná produkce z 99,99 % z družstev. Farmy a farmáři z Vašeho textu jsou naprosto nepatřičné výrazy. Sem tam se vyskytl soukromý zemědělec, ale ti byli považováni za exoty. To je jedna věc. A problém vznikl z dobrého úmyslu. Nebyla to honba za ziskem, jako např. Ve Francii v 80. letech, kdy umírali děti po požití stolního oleje nebo pančování vína fridexem nebo Nestlé sušené mléko, které sterilizovalo matky v Africe apod. Upozorňuji, že nejsem zastánce "starých časů", pamětník ano. Příště více časového kontinua.
Dva omyly, které svědčí o Vaší malé informovanosti.
1) Na značné části zemědělské půdy hospodařili Státní statky a Vojenské lesy a statky.
2) Farma byla nejmenší organizační jednotkou každého zemědělského podniku. Sám jsem pracoval na příklad na farmě Chotouň Státního statku Český Brod a na farmě Hradenín Jednotného zemědělského družstva Cerhenice.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Používání faktu, že nás tehdy obsadil ze sovětské strany 1. Ukrajinský front k pokusu o tvrzení, že v invazi nehrála stěžejní úlohu rozhodující součást Sovětského Svazu, Ruská Sovětská Federativní Socialistická Republika (RSFSR), je skoro úsměvné. Bylo přece logické, že sovětské vedení použilo k invazi jednotky, které byly rozmístěny nejblíže Československu. K tomu bych ještě dodal dvě skutečnosti:
Nerozumím hospodaření v lesích, těžebním plánům, plánům zalesňování.... Vím jen to, že strom je živý a jako s takovým by se s ním mělo zacházet. Tedy těžit (zabít) jenom pro nutnou potřebu. Uznávám, že nutnou potřebou může být i přiměřený hospodářský výsledek, ale už nikoliv neustálý strmý růst zisku. Je to jen úvaha. Neznám statistiky Lesů ČR ani jiných vlastníků. Může být, že je všechno v pořádku, ale nezdá se mi to.
Nebyly. Ale ten článek je tak na okurkovou sezónu. Každé tři měsíce se změněným slovosledem. Šikana byla, je a bude - začíná ve školce a končí v domově důchodců, možná se jen mění její pojmenování. To co autor popisuje jsou extrémy z kterých dělá pravidlo.
Bohužel. Bylo to pravidlo. Bez šikany a přimhuřování očí neuměli velitelé udržet alespoň zdání kázně.
Pan Skalický má názor. Cože? Čtu dobře? Kdy už si konečně uvědomíme, že prokazatelná nepravda (např placatá země, umělé zveličování povodní vládou apod.) není a nemůže být názor. Názor mohu mít na něco, co je problematické či diskutabilní (třeba úroveň uměleckých děl Davida Černého), ale popírám-li prokazatelný fakt, není to názor. Jeto jenom a jenom lež jako věž.
Já byl na vojně v letech 67-69 a musím konstatovat,že autor o té době neví skoro nic nebo vůbec nic.Tady se ohání nářky těch co jsou do dnešního dne měkotové co si stěžují na každou sebemenší bolístku.Pan autor by mohl třeba nahlédnout na FB a přečíst si příspěvky od některých bývalých vojáků nebo se dokonce takového setkání zúčastnit.Potom by přestal hlásat svá moudra nebo spíše domněnky.Kdo měl traumata a stále s nimi trpí tak se opravdu chová i v běžném životě a můžete se spolehnout na to že i v civilu si bude stěžovat že ho to ofouklo a bude rozšiřovat řady pacientů různých psychiatrů a poradců.Jak udělat z chlapce muže.Zkuste mu naložit 20kg na záda ,probudit ho můžete asi ve 4 ráno a vyražte na 10ti kilometrový pochod.Kolik toho ti mladí zlatí vydrží a kolik si jich bude stěžovat na šikanu.Na vojně to zkrátka takto bylo a kluk věděl že až se vrátí do civilu že to zvládně taky.To byl výsledek vojny a nynější měkotové to je výsledek pana autora.
Sloužil jsem v letech 1980-81. Musím podotknout, že neustálé zbytečné přešívání knoflíků uniformy, národnostní útlak na cvičení v Košicích, každodenní mytí záchodů bez štětky, čištění bot "mazákům" atd. nepovažuji za nijak zvlášť zocelující.
Byl jsem na vojně v r. 1975 - 77 a nepamatuji se na žádnou šikanu.
Sloužil jsem většinu času u tankového praporu v Domažlicích, kurz jsem prodělal ve Slaném, na školení jsem byl v Liberci. Dlao by se tedy řici, ze na rozdíl od pisatele tohoto "aktivistického" článku jsem přímý účastník.
Domažlice byly asi výjimkou. Nepříliš vzdálený Tachov byl šikanou pověstný.
Je mně 77 let, ale nikdy bych si nedovolil napsat takový článek jako tento autor, který jen vychází z uveřejněných podkladů. Jinak je zajímavé, že absolventi ZVS po ní scházeli, proč kvůli šikaně?
Zdravím. Asi jste nebyl na vojně nebo na jiné než já. S tím, co je v článku jsem se setkal, ačkoliv jsem sloužil odloučeně od útvaru.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento článek a tahle diskuse je povídání dospělých o dětech. Nemám kolem sebe nikoho, kdo by byl ze školy nadšený. Ze školní docházky jsou a byly vždy nejlepší prázdniny. Moje máma říkala: "Dvacet let jsem chodila do školy a celou dobu nerada." Mám to stejně. Osvojování nových vědomostí mě začalo bavit až na postgraduálním studiu. Podle mého se nedá dosáhnout stavu, aby se děti těšily na povinnost, pokud je ta povinnost ve svém celku nebaví.