Írán je jedna z nejzajímavějších zemí, které jsem procestoval. Báječní lidé, kterých mi je líto. Strach z režimu je znát během rozhovoru. Tuhle atmosféru by právě měl poznat každý, kdo si myslí, že svoboda projevu není podstatná. Kolika lidí se případné zadržení může týkat? Jeden z tisíce? Kvůli tomu bych rozhodně cestování nerušil.
Neušetří nikdo nic. Uměle nastavené ceny na nereálnou hodnotu a pak dělat z lidí tupce, že jim dají slevu. Včera příklad z Tesca - běžná cena čokolády Studentská pečeť 94 korun ? Ale my vám ji prodáme za 29, když budete v klubu... Takto to bohužel chodí v obchodu v ČR. A ještě jedna zkušenost z nákupu v Německu - to, že řada věcí je zkrátka levnějších je známé, ale ten klid, kdy u produktu je jen jedna cedulka s cenou. Minimum slev, minimum akcí... Škoda, že plyn a elektriku nemužeme koupit sami za hranicemi 🙂)
Místo abychom hledali způsob, jak zajistit případnou schůdnost chodníku, nejdříve hledáme případnou zodpovědnost. Takže více peněz právníkům a pojišťovnám, než lidem, kteří by možná za nějakou korunu rádi odhrnuli. Ovšem bez strachu kdyby někdo přeci jen uklouzl, aby neměl zodpovědnost. Já sníh uklízím rád a vždycky upravím kus chodníku paní od naproti.
Pokud by tenhle způsob postupu proti všem agresorům a utlačovatelům byl platný na celém světě, asi by mi to nevadilo. Čína, Tibet, Severní Korea spousta afrických zemí apod. Země, kde se k prostému člověku nechovají dobře. Ale pokud se na jednu stranu nechceme vzdát komodit, které z Ruska máme, připadá mi opatření proti obyčejným lidem pokrytecké.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je vtipný, jak se obecně hledají důvody proč něco nejde. Spousta novinek v jiných zemích dávno funguje. U nás to zavedeme až po nekolika letech s parádní diskusí. Obecně je spíše lepší hledat cestu jak tyhle obaly nepoužívat. Na Slovensku se tím baví děti. Vypadají srandovne na kole s mega ruksakem ale co. Deset euro v pytli se hodí.