Když čtu tento článek, tak působí na mě dost depresivně, protože mi za rok bude přesně 50 let. Po 20 letech v práci jsem si prošel syndromem vyhoření a moje praktička mi doporučila změnit práci. Ale když všichni zaměstnavatelé vybírají lidi na základě životopisu, tak ta padesátka tam může být s nějakým předsudkem. A přitom osobní kontakt má mnohem větší vypovídající hodnotu než životopis.
Tak třeba já s maminkou žiji a jako mamánek si nepřipadám. Proč? Protože když zemřel táta, tak máma za mnou přišla a řekla mi, že by nerada zůstala sama. A dnes je to tak, že jsem to já, kdo na mámu dohlíží. Jsem to já, kdo ji vyprovází k lékařům, kdo chodí na nákupy, kdo vaří, uklízí a tak. Karta se už dávno obrátila a můžu říct, že my s mámou tvoříme domácnost, jsme partneři. Moje máma je ráda, že to tak je. Když to řeknu hodně emočně, tak je to ona, kdo je mým dítětem. Tak to je a vesmír to tak prostě zařídil. Takže je asi potřeba rozlišit kdo je skutečný mamánek a kdo je opatrující. Znám i ženy, dcery, které žijí s otci nebo s matkami v domácnosti. Jsou i prarodiče, kteří se starají o vnoučata, když rodiče selžou či nemohou. Modely rodin či domácností jsou různé a nevidím důvod, proč nějak škatulkovat. Dobrá rodina je tam, kde je všem dobře, takže si zvykejme na to, že v tomto a nejen v tomto ohledu, bude společnost rozmanitá, a pokud to tak je, děje se tak proto, že to má nějaký svůj důvod, požehnaný Vesmírem. Takže přijímejme věci takové, jaké jsou. Není důležité to, kdo s kým tvoří domácnost, důležité je to, aby byly dobré mezilidské vztahy. 🙂
Jen opravím, že samota nemusí nikdy končit, protože samotářství je celoživotní životní styl pro některé lidi. Lidé, kteří jsou hodně introvertní a k tomu i vysoce senzitivní, tak pro ně společnost může být v podstatě stresující záležitost. Takže si vystačí sami a možná s občasným kontaktem pro zpestření. 🙂
Pokládám to za silně diskriminační. Před několika desítkami lety se drtivě platilo v hotovosti a dopravci žádnou rychlost odbavení neřešili. Je to zase jeden ze způsobů, jak lidi donutit k bezhotovostnímu placení. Pro mě je to ale skandální, protože svoboda je o tom mít možnost volby. Takže je to útok na svobodu rozhodnutí.
Už zase zatracování hotovosti? Kolikátý je to článek na toto téma v pořadí? Pokud se tu někdo chce ohánět tím, jak je to někde v zahraničí, tak mě tím nepřesvědčí. Pro mě je svoboda především o tom, že mám mít možnost volby. Tedy i v případě placení. A pokud se tu budou objevovat články, které neustále zesměšňují hotovost, tak tím více by se mělo tlačit na tom, aby byla hotovost garantována z ústavy, jak to zvažují v Rakousku a Švýcarsku.
To už je několikátý článek na zrušení hotovosti v řadě. Jako by si snad autoři těchto příspěvku přáli ji vymazat z povrchu zemského. Já vnímám svobodu právě v tom, že svoboda má zaručovat možnost volby ve všech společenských ohledech, pokud to jde. Hotovost je pro mě přehledná ve výdajích, je to moje svoboda a také soukromí.
A kde autor článku bere tu jistotu, že mladí a vzdělaní voliči musí volit jen strany současné pětikoalice? Já jsem tedy pana Turka ani Konečnou nevolil, ale nedivím se, proč tolik lidí volilo tyto strany a ANO. Voliči ani tak nehlasovali proti EU, jako spíše kvůli nespokojenosti naší vlády. A to se promítlo do těchto voleb.
Pan Kalousek je pro většinu lidí nepřijatelný, ale co když proti němu bude stát třeba Klaus ml.? To už bych si nebyl tak jistý, jak by to dopadlo. Navíc, Kalousek před časem vystoupil ve sněmovně, že se vzdává předčasně poslaneckého mandátu (asi už ví, že nemá co ztratit), aby na sebe ještě strhnul pozornost. Pokud tedy z velké politiky odešel, pak měl odejít trvale. Jeho další kalkul v kandidatuře na prezidenta jen ukazuje, jak nedůvěryhodný člověk to je.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak jak to pozoruji, tak v mém 14 tisícovém městě, kde bydlím, tak je to spíše naopak, že hotovost většinově používá asi 60% lidí. A já se jí také nechci vzdát. 🙂
1 odpověď