Ano režisér měl pravdu, že to bude Luděk Sobota!! Pan Smoljak zde nebyl režisér. To byl Oldřich Lipský!!!
Právě že tohle není tak docela pravda. To byla ta "specifika" minulého režimu, kdy často musel nějaký člověk s lepším kádrovým profilem anebo třeba jen papírově správnou kvalifikací přikrýt někoho, kdo měl nějaký problém.
Tohle byl jeden z příkladů - z velké části to dělal Smoljak, ale tuším tehdy neměl správné "papíry" na režii, tak to přikryl Lipský...
To určitě, ale loni byla spolupráce s Lacim tak nějak bez problémů.... Možná už je tam těch Albánců moc...
Srbsko s Albánií zas tak velký problém nemá, je to více cílené kolem Kosova. Sice je tam národnostní podobnost, ale totéž to není. Tipuji, že dokud byl ve Spartě vedle Birmančeviče třeba Laci z Albánie, tak byly vztahy korektní, problém nastal až příchodem hráčů přímo z Kosova :-(
Je otázkou, zda Kania především nepřecenil Kováče jako trenéra. On je asi fakt schopný a perspektivní, ale reálnou zkušenost s týmem s ambicemi prostě nemá, jako hlavní trénoval jen Pardubice, kde to bylo o boji o záchranu.
Je klidně možné, že za nějakou dobu z něj bude opravdu top trenér, ale moc se mi nezdá, že by toho byl schopen okamžitě. A tady právě nastává rozpor mezi realitou a odvážnými výroky majitele - za mne je Liberec v první sezóně zralý spíš na výsledek ve středu tabulky a útočit může v další sezóně, až si vše sedne. Jenže to se nepotkalo s tím hypem od Kanii :-(
Sorry, ale ten článek je hodně mimo... Mrtvé závody s duplicitním pořadím se přece dějí a zas takový šok to není. Pro příklad letos takto dopadla jedna kvalifikace Formule 1 a tam nebyl ani náznak chyby měření, prostě to vyšlo shodně na tisícinu sekundy (rozhodlo pak v souladu s pravidly, kdo čas dosáhl dříve). Ani takto do extrému dovedený šampionát prostě už přesněji měřit neumí...
Atletika také mrtvé závody dobře zná, hlavně u sprintů, i na vrcholných akcích se to stalo, na úrovni národních mistrovství, kde není zas tak top technika, je pravděpodobnost tohoto ještě vyšší (a pravidla to zase znají).
Teď v Pardubicích to bylo jednak hodně překvapivé, u takto dlouhého dostihu se to děje jen výjimečně a navíc tu bylo selhání kamery, což je jediné trochu v kategorii ostuda. Popravdě si ale nejsem jistý, zda by vůbec stačila, běžné systémy jsou spolehlivé pro odchylky v setinách, ale tady jsme se byli v tak těsném stavu, že by možná přinesla víc škody než užitku a dost možná i nadělala zlou krev. V tomto ohledu je vyhlášení mrtvého závodu nejspíš to nejlepší, co se mohlo stát...
O tomhle zkrátka sport je - přináší příběhy často neuvěřitelné.
Ne neznám. Myslela jsme někoho z vedení strany, z politické špičky. Poněvadž ČSSD byla založena na základě organizovaného zločinu. Jiří Paroubek, který dělal od roku 1991 1.místopředsedu tehdejšímu vedení s Horákem v čele, kterého vystřídal ve vedení strany od roku 1993 Zeman, natahal do strany své známé z prostředí socialistických Restaurací a jídelen Prahy 1, tedy veksláky, pingly, taxikáře, směnárníky, světské, kolotočáře, majitele nevěstinců, šéfy pražské galerky, stbáky, atd., kteří mu měli později pomoci ovládnout stranu. Tím nechci říci, že se tam nemohl vyskytnout slušný člověk. Třeba Špidlu bych z ničeho nepodezírala i když to byl spíše tichý blázen a snílek, než opravdový politik. No a potom tam byli a těch byla většina, mentální chudáci, jako byl Gross, Škromach, Hamáček, Součková, David, brněnský Onderka, Hašek, prostě typy politiků, kteří vzbuzovali spíše úsměv a soucit, dnes nemyslitelná úroveň.
Špidla slušný byl určitě. Škromach je sice postava svérázná, ale také šlo o celkem poctivého "konzervativního levičáka" a až tak moc mu toho vytknout nelze. Ůplně špatný v tomto křídle nebyl ani M. Štěch. Z druhé strany pak právě Dienstbier - to byl pro změnu typ zastánce levice modernějšího západního stylu. A dalo by se pokračovat, k socdem patřili třeba i Rychetský a Motejl...
Bohužel pro socdem se do čela dostaly vyloženě tragické postavy Grosse a Paroubka a následně figurka Sobotka, což je dostalo tam, kde jsou...
Sám volič socdem nejsem a nikdy jsem nebyl, ale také si myslím, že to dlouho byla strana zasluhující si respekt a ve své podstatě pro ČR prospěšná. Bohužel se ale za Paroubka hodně rozštěpila a Sobotka byl na řešení příliš slabý, pak je totálně zabila koalice s Babišem... Ale objektivně - kdyby nebylo mezidobí Grosse a Paroubka, tak by asi tak špatně nedopadli. Sobotka byl předseda neúspěšný, ale od předchůdců dostal tolik nášlapných min, že to měl strašně těžké :-(
Byl a jsem dlouhodobým zákazníkem Alzy, ale přesto tam některé věci nenajdu a nebo moc předražené. Shánel jsem obyčejnou kabelovou spušt k fotáku, na alze vše od 500+, na Allegru jsem našel za 150, tak jsem si ji objednal tam..
Jinak elektroniku bych nikdy nekupoval od nikoho jiného, než od Alzy. I když jsou některé ceny vyšší, než u jiných eshopu, tak přesto si raději připlatím a mám jistotu, než pak někde brečet.
Ale třeba nechápu, kdo si na Alze objednává drogerii.. ty mají předražené..
Drogérie jak která, třeba prací gely původem z Německa jsou naopak cenově velmi zajímavé.
Co se týče fototechniky, tak drobnosti typu spouští jsou problém úplně všude v ČR, tam dominují tržiště typu Aliexpressu a v Evropě Allegra, které umí lépe různé levnější alternativy. Ale dražší položky ve focení občas v Alze překvapí, například jsem tam letos bral dva fullframe objektivy, které tam vyšly jasně nejlevněji (minimálně v rámci ČR). Ono tohle je obecné - podle mne jsou tvrzení, jak je Alza drahá (či naopak levná) jako obecné tvrzení pitomost. Je to prostě jak u čeho, spoustu věcí jsem v Alza kupoval vyloženě kvůli nejlepší ceně, jiné naopak byly ulétlé nahoru až podivně. Podle mne se v průměru od konkurence liší minimálně, ale holt se najdou “překvapení” příjemná i nepříjemná…
Tak podle Vás je 450 obyvatel na km2 nízká hustota osídlení? Pro srovnání - v ČR je 130 obyv./km2.
Hustota osídlení se nedá takto pro potřeby PVO brát - je to o koncentraci do různých oblastí... V Izraeli je proti ČR větší procento území víceméně prázdné, je to koncentrováno do menšího počtu aglomerací, na které se přirozeně může obrana soustředit snáze.
Mají o dva milióny obyvatel méně než ČR, ale měst nad 100 tisíc obyvatel je tam 14, zatímco u nás jen 6 atd. - prostě koncentrace lidí je na menší počet míst.
Parametry obrany Izrael logicky tají, ale to, že jednou ze zásadních vlastností je pečlivé vyhodnocování trasy a očekávaného cíle už bylo doloženo zcela nesporně.
Jinými slovy střely, které evidentně míří někam do pouště a škody či oběti způsobí jen při velké náhodě a smůle, obrana ignoruje zcela záměrně.
Supermarket jako supermarket,ten sajrajt je u všech stejný.
Zrovna u hotovek se docela pletete, tam je rozdíl mezi řetězci docela velký. Co mám osobní zkušenost, tak Albert asi nejhorší, Kaufland jen o trochu lepší, Lídl v tomto byl asi nejlepší (minimálně u hotovek pod logem řetězce). Ale bohužel taky mám pocit, že v poslední době začali řady hotovek trochu motat a kvalita o něco klesla :-(
Bože, to vím, nedělejte ze mne bl.bce! Jaká řada těch jídel? Ta od Sajlera, od Hamé nebo jejich vlastní značka?
No ono je to ale u Lídlu trochu složité - oni právě ta hotová jídla ve vaničkách pro ohřev v mikrovlnce v poslední době hodně zamotali, mají asi tři vlastní řady celkem noname a pak Sajlera. Hamé jsem v Lídlu snad ještě neviděl (možná v nějaké akci, ale není to tam trvale).
Z mé vlastní zkušenosti si myslím, že by mohlo jít o poslední řadu Lídlu, kde měli třeba nějaký guláš s karlovarským knedlíkem atd. Ta vypadala docela slibně, ale když jsem po čase koupil znovu, tak se mi to taky docela dost nezdálo a tam bych jisté zhoršení viděl taky. U jiné řady (takové ty menší vaničky) mi to přijde pořád stejné, další pak patrně pro změnu ukončují - opravdu je to trochu chaos.
Obecně souhlasím, že by neuškodilo, kdyby autorka jasně napsala, co má konkrétně na mysli, bez toho to je tak trochu výkřik do prázdna :-(
Mně to přijde trochu jako "znovuobjevení" něčeho, co tu bylo v minulosti běžné... Takové to hluboké přátelství a kamarádství mužů/chlapců, ale bez jakéhokoli homosexuálního podtextu nebylo nic neobvyklého. Bylo o tom i dost knih - už mezi válkami různé skautské romány, koneckonců vlastně i třeba Foglar atd.
V jisté době ale tohle dost ustoupilo do pozadí, nejspíš ve spojení s rozmachem LGBT aktivismu a souvisejících trendů. Z jedné strany byla tendence to okamžitě spojovat s homosexualitou, což dost lidí nechtělo, z druhé do toho ryli jiní aktivisté jako do "mužského spiknutí", tím tohle dost ustoupilo. Ale holt některé věci se vrací a podle mne to je v tomto případě dobře. Asi jsem ochoten tolerovat i nový cool název "bromance", klady tu převažují :-)
Proč ironie, on fakt celkem překvapil... Sám se přiznávám k omylu - nepokládal jsem jeho nominaci za dobrý nápad a konkrétně v tomto jsem docela souhlasil s námitkami, které proti němu měl třeba Zeman. Ale mýlil jsem se, funguje opravdu velmi slušně.
Hnusně řečeno bych ho označil jako jediného ze současné vlády, který opravdu příjemně překvapil, všichni ostatní fungují buď slušně, ale nijak zázračně anebo jsou dokonce spíše zklamáním, Lipavský je pozitivní výjimka.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Mně je něco přes 50 a určitou zkušenost v tomto mám. Přímo s fatálním nedostatkem naštěstí ne, to už mne minulo, ale že třeba rohlíky nešlo koupit v kteroukoli denní dobu a nákupy se tak musely více plánovat za socialismu celkem běžné bylo. A už tohle vliv na omezení plýtvání mělo.
Navíc jsem měl v tomto přímou vazbu od rodičů a prarodičů, kteří zažili velké problémy osobně - rodiče ta zmíněná 50.-60. léta, prarodiče i WW2. Tohle se těžko popíše, ale třeba vliv babičky, která byla navyklá využít při vaření opravdu vše, měl dopad veliký...
Podle mne se tohle láme někde u lidí, kterým je dnes zhruba 35-40 let, ti už nejenže nezažili nic ze socialismu osobně, ale většinou už neměli ani podobnou vazbu od rodičů a prarodičů, které ta opravdu složitá období už také minula.
Já bych to neviděl tak černě. Vždy chvíli trvá, než se mladí lidé naučí samostatně a efektivně hospodařit. Vsadím se, že podobné to bylo i u minulých generací, akorát se nedělaly podrobné výzkumy. A extrémní rozdíl to určitě byl u generace žijící za války a té narozené po ní.
Já bych ani neřekl, že to někdo vidí černě, jen prostě konstatuje jistý paradox, že ti, kdo o ekologii nejvíc mluví, v reálu zas tak skvěle nevychází.
To nejsou jen potraviny, ještě horší je to s oblečením, kde mladí mají větší tendence to točit podle každého trendu, často i stylem cestování atd.
Ani by jim to nikdo neměl za zlé, u většiny mladých to nejde do vyložených extrémů, ryje se do toho spíš až v kontextu těch keců, které mají kolem ekologie na "starší" a které se tím sunou do slušného pokrytectví :-(
Hillovi jde buď o pozornost nebo opravdu žije v iluzi. Je úplně jedno jestli poběží 60, 100 nebo 200 metrů, výsledek bude stejný, jen jeho prohra víc vynikne.
Rozdíl v osobních rekordech na 60m jen 0,19s, přičemž Lyles má své maximum v top formě, zatímco “fotbalista” své zaběhl někdy na univerzitě v rámci doplňkového sportu… To mi tedy nepřijde zrovna jako jistota vítězství 🙂
Na 100m by Hill šanci neměl, na 200m už vůbec, ale klidně se vsadím, že start do 30-40m bude mít rychlejší jednoznačně a u 60m vůbec není jisté, že to Lyles stačí dotáhnout. Podle mne to na 60 metrů (či dokonce 60 yardů) bude extrémně vyrovnané a velmi zajímavé. Na 50 yardů (což byla původní Hillova výzva) bych si na něj dokonce klidně vsadil, tyhle krátké sprinty se v americkém fotbale trénují opravdu do extrému, atleti mají tréning trochu jiný…
Podle řádů jsou dva měsíce minimální trest, tak co jiného měla komise dělat.
Problém je, že v zdůvodnění prominutí zbytku použili formulaci, která je v dost zásadním rozporu se zápisem rozhodčího (a pak i komise). Ono je prostě dost “podivné” trestat podle paragrafu za surovou hru a pak najednou říct, že to nejen nebyl úmysl, ale vlastně šlo o naprostou náhodu danou podklouznutím poškozeného - co na tom pak je za surovou hru?
Buď měli s tímto zdůvodněním rovnou odmítnout posouzení rozhodčího a trestat již napoprvé méně (jako za běžnou ČK) anebo za tím paragrafem a rozhodčími naopak stát a při případném prominutí trestu si pečlivě ohlídat formulaci a uvést třeba jen obecné “polehčující okolnosti”. Obě možnosti by byly konzistentní a v daném případě přijatelné, ale místo toho vznikla docela fraška :-(
Už teď je jasné, že to bude maximálně pokuta. Žádný odpočet a vyloučení ze soutěže se konat nebude.
To já bych i na odpočet docela sázel... Kdyby to bylo jen o pokutě, tak to bude vnímáno jako totální slabost UEFA i anglického svazu, naopak vyloučení by bylo neudržitelné kvůli opravdu velkému tlaku i na mezinárodní úrovni.
Tak holt budou hledat kompromis a tím může být odpočet - něco v rovině 20 bodů je sice připraví o titul, ale sestup hrozit nebude (dokonce se mohou i s touto ztrátou dostat do ligy mistrů) - tím by si jakžtakž zachovali tvář všichni...
Že v USA o chystaném útoku Japonců věděli celkem dost fakt není konspirační teorie, to je dnes už celkem široce uznávaný fakt.
Konspirace jsou až věci na to se nabalující - počínaje cíleným spiknutím k zatažení USA do války, pak teorie o divokém zametání stop atd.
Osobně si myslím, že nejspíš šlo o kombinaci podcenění síly Japonců s docela velkým selháním velení na Havaji. Pro příklad ta i ve filmech ukazovaná scéna, kdy nový radar Japonce zachytí, ale informaci všichni ignorují, je holá realita. A tohle prostě bylo selhání velení na Havaji… Ono se omílá, že nedostali úplně všechna varování do detailu, ale i kdyby to byla pravda, tak prokazatelně dostali varování k pohotovosti podle plánu WPL46 (snad z hlavy nemotám číslo), který možnost překvapivého útoku bez vyhlášení války výslovně uváděl a na to zkrátka měli reagovat.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vy ale máte znalosti! Režiséra Lipského jsem znal a rozhodně nebyl prorežimní ! A že jich v té době ale bylo!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co takhle číst před odpovědí? Napsal jsem, že v tomto případě byl problém u Smoljaka s formální kvalifikací na režii, tam to asi moc politické nebylo. Lipský to pokryl prostě jako režisér, o jeho politické angažovanosti jsem nenapsal ani tečku.
Krytí s politickým podtextem bylo tehdy taky hezkých pár, ale zrovna tady si to spíš nemyslím.