Ano a matkám se zase zhoršila situace, jak skloubit péči o děti a práci, protože třeba stráví navíc denně 2 hodiny dojížděním do kanceláře. Bravo. Super podpora matek. Máme tolik férově placených zkrácených úvazků, bezproblémový home office atd. Holt jdeme kupředu aneb jak smazat gender pay gap (ironie).
No zrovna ty matky maji velky problém oddelit práci a peci o domacnost. Coz casto dopada, ze zanedbavaji oboje.
Každému je jasné, že doma prostě tolik práce neuděláte a firmy už na to přicházejí také.
To zalezi na cloveku a jeho osobnim nastaveni. Ja jsem mel problem se k praci dostat v kancelari, i kdyz jsem byl mnohem vic videt a pripadal jsem si mnohem vic vyčerpaný. A to jsem casto mel az 2h obedy s kolegy.
Ja bych k tomu pridal, ze kazdy narod s pravem na sebeurčení nalozi jinak. Nemecko (nebo napr. i Madarsko) po porazce prislo o sva území, ale poprali se, nějak to az na par osob prekonali, a maji se dobre. A pak Palestinci dostavaji stale možnosti a stale nic a nic, bez ohledu na pomoc, co dostavaji zvenčí.
Vetsi lez jsem dlouho necetla🙄
Před 75 lety bylo zmasakrováno pět palestinských měst Saasaa, Safad, Tiberias, Deir Yaseen a Balad Al Sheik.
Během a po vytvoření izraelského státu v roce 1948 byly zabity tisíce Palestinců a desítky tisíc vyhnány.
Každý rok 15. května si Palestinci připomínají pochmurnou událost: Nakba („katastrofa“ v arabštině), která postihla Palestince před rokem 1948 a během něj, kdy byli sionistickými milicemi vyhnáni ze své historické země a země předků.
Během Nakby následovalo masové vyhnání, kde byly vylidněny stovky vesnic, zničeny domy a tisíce zabito.
Prováděli násilné vysídlování, aby si zajistili v novém státě na území cizího národa demografickou převahu nad původními obyvateli. A v tom pokračují dodnes.
Izraelské válečné zločiny jsou porušením mezinárodního trestního práva , včetně válečných zločinů , zločinů proti lidskosti a zločinu genocidy , ze kterých byly izraelské obranné síly , vojenská pobočka státu Izrael , obviněny ze spáchání od založení Izraele v roce 1948. Patří mezi ně vraždy , úmyslné cílení na civilisty , zabíjení válečných zajatců a odevzdaných bojovníků , nevybíravé útoky , kolektivní tresty , hladovění , používání lidských štítů , sexuální násilí a znásilňování , mučení , drancování , nucený přesun , porušení lékařské neutrality. , zaměřené na novináře, útoky na civilní a chráněné objekty, svévolné ničení, podněcování ke genocidě a genocidu .Izrael ratifikoval Ženevské úmluvy 6. července 1951 [ 1 ] a dne 2. ledna 2015 přistoupil Stát Palestina k Římskému statutu , čímž udělil Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) jurisdikci
Tak jste nam vyjmenovala Izraelske prohřešky. A co ted ty Palestinske?
Nutit někoho se učit povinně cizím jazykům a ještě ho z toho známkovat je šikana. Spousta lidí se to kloudně nenaučí, případně to rychle zapomene. Viděl jsem to reálně třeba u strojařů. Výuka ve škole , placené zdokonalovací
kurzy zaměstnavatelem a výsledek 🤣🤣🤣. Zkrátka, třeba když máte dobře vyvinuté technické myšlení, tak na jazyky nemusíte mít talent.
No dnes uz je ta angličtina, alespon v zkladech, skoro dulezitejsi nez umet psat.
Kamarád začal s trávou. Když si ji zvykl mít pořád, nestačilo mu to. Šel na tvrdé a rozpadla se mu rodina. Dostal vyhazov z práce a nekonec šel na léčebnu. Když ho pustili, předávkování byl jeho konec.
..... začalo to jenom trávou. Svinstvo co rozkládá společnost v USA a Kanadě. Doufám že to tu nikdy nepovolí a budou velmi tvrdě trestat. Tohle člověk ke štěstí nepotřebuje. A zničí to život nejen dotyčnému závislákovi.
Nepil taky alkohol, ten tvuj kamarad?
Poslední dva měsíce neustále čtu, že na Ukrajině padly nějaké vesnice, občas město, pevnosti a že Rusové, přestože o nich píšeme cokoliv, se neustále sunou k Dněpru.
EU a USA do Ukrajiny už nasypaly tolik peněz, že by za to mohla být postavená nová města...a ono nic, výsledek nula...
Umí mi to někdo vysvětlit ?
Vzhledem k tomu, jak dlouho se brani, a jak se predpovidalo, jak rychle padnou, tak to vysledky jsou. Samozrejme doufame (a snad i vy), ze se to otoci, treba na zaklade toho, ze se Rusko rozsype.
Největší mýtus je ten o nabíjení v rozmezí 20 - 80 %. To si řídí už možná 15 let nabíjecí obvody samy, protože výrobci dobře vědí, že by to většina lidí nedodržovala, a pak by jim akumulátor docela rychle degradoval. Jinými slovy - to, co ukazuje indikátor nabití, není skutečný stav. Každý výrobce či model to má trochu jinak, ale v zásadě je jisté, že když indikátor ukazuje 0 %, tak v akumulátoru ještě nejméně 5 % zbývá, a když indikátor ukazuje 100 % a nabíjení se ukončí, tak je akumulátor ve skutečnosti nabitý maximálně na 95 %.
To ,,formátování“ platilo pro NiMh baterie, u Li-Ion akumulátorů se nic takového neděje. Trochu jinak je to ovšem u Li-Ion článků složených do baterie (což však žádný telefon vyrobený v tomto století nemá, to se týká například baterií elektrokol a elektroaut). U těch nabíjecí obvody řídí v poslední fázi nabíjení vyrovnávání napětí jednotlivých článků. Laicky řečeno - aby nedocházelo k tomu, že by více nabitý článek dobíjel ten méně nabitý.
Z velke casti mate pravdu, ale kdyz elektronika resi extremy 5% a 95%, tak je porad prospesne se k nim ani nepriblizovat a drzet zhruba 20%-80%, nebo alespon 10%-90%. A vyhybat se zahrivani baterie.
Tolik času ženy často nemají. Musí vybírat partnera pro manželství a děti rychleji. Víc čas mají jen do 27 let max. Pak už by měly vybírat racionálně, nejen emocionálně. Vztah po pěti letech bez směřování k manželství po 27. roce je plýtvání biologickým časem ženy.
No ale udelat chybu a zplodit deti nez se poradne znate (a na to tech 5 let potrebujete) je take problem. Pak mate deti bez tatinka, nebo na stridacce a to nevesti nic dobreho. Lepsi mit mene deti, ale od rodicu, co si umi udržet vztah (a to nejde bohuzel s kazdym). Navic zeny se umi docela dobre pretvarovat. Musite je poznat i v krizovych situacích, a az kdyz odezni prvotni zamilovani.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Homeoffice je pozitivní vývoj způsobu odvádění práce. Covid tento vývoj urychlil a firmy které to nejou schopny pochopit a teď se snaží vracet jsou zaostalé.
Jsou určitě lidé, kteří to zneužívají, to je třeba začít postihovat, ale ne rušit kompletně homeoffice.
Já osobně chodím do kanceláře jen jeden den v týdnu a musím říct že "lepší zázemí a klid na prácí" je úplná blbost. Naopak v open space tam práce udělám minimum a beru to spíš jako takový sociálně povídací den, než skutečně pracovní den. Pokud si někdo nepotřebuje zrovna povídat se mnou, tak si povídají v teamu vedle a člověk se tam může snažit soustředit maximálně s kvalitníma noise cancelling sluchátkama. Ohledně zázemí je to taky s otazníkem, aktuálně se to bude měnit ale doposud tam ani nebyly tzn. standing desk stoly, což považuju jako základ pro zdraví při práci v kanceláři (doma mám).
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Presne tak, ja v kanclu jsem take predevsim jen ze socialnich duvodu, soustredena prace se tam delat neda. To jsem tam zazil jen parkrat o vikendu, kdyz bylo potreba fakt neco dodelat nebo pripravit na dalsi tyden a bylo tam temer prazdno.