Víčka jen jasně dokreslují, jakými pitomostmi se EU zabývá. Role EU se zúžila jen na zákazy, příkazy a nařízení, jak mají lidé žít, co nesmí dělat a co naopak dělat musí. Svoboda a demokracie jsou opakem toho, co je cílem politiků v EU.
Já myslím že tohle je přesně ta kristalická demokracie. Demokracie inherentně vede k socialismu a totalitě. Na jedné straně jsou politici, jejichž cílem je být zvolen a tak se předhání kdo naslibuje více nesmyslů, na straně druhé je volič který má moc rozhodovat o životě jiných a to zcela bez osobní zodpovědnosti. Výsledek je to co vidíte. A mimochodem není to náhoda, děje se to ve všech demokratických státech. Úbytek svobody a růst moci státu, zcela bez vyjímky.
Kapitalistická společnost je nastavená pro maximalizaci zisku. Bude-li vlastník soukromník, bude škubat ještě více. Spíše je potřeba volit politiky takové, kteří mají své občany na prvním místě. Poslední dobou zapomínají, z čí peněz (daní) byly tyto stavby postaveny a hlavně komu měly v první řadě sloužit. ☝️😞
Jenže soukromníkovi může vzniknout konkurence a proto bude škubat méně než monopol státu. Když něco vlastní stát tak z pravidla potlačí konkurenci a vy musíte platit i když službu neodebíráte.
Stačí třeba nepromlčitelná trestně právní zodpovědnost, ručení majetkem rodiny při prokázání manipulace se zakázkami, přijímání úplatků.... exemplární tresty. Jsou cesty, jak system menit. Nejsem právník, ale jedno vím. Vždycky je cesta. Ja se chovám stejně k vlasrnim movitym i nemovitý věcem, i k těm "nevlastnim" . Věřím, že nejsem jedina.
Všimla jste si někdy kdo tvoří zákony? Ano, jsou to přesně ti kteří jsou zároveň přisáti na státní struk. Dost utopická představa chtít po nich aby tvořili zákony které je omezí. A i kdyby takové zákony byli, tak policie a soudy poslouchají ty politiky. To je státní monopol na násilí v kostce.
Rozhodování o čem? O majetku třetích stran? To není demokratické. Společnost může rozhodovat o společném. Tedy např. zda řeka ve společném majetku má být přehrazena. Nebo zda přes společný les povede cesta, prípadně zda postavíme ze společné kasy školu, či hostinec, ale není možné, aby společnost rozhodovala o tom, zda přes zahradu Pepíka povede dálnice, nebo že hrušky u Marušky očeše pro své potřeby společnost. To je brutální zásah do vlastnických práv a popírá podstatu vlastnictví.
Souhlasím s Vámi, že je to brutální zásah do vlastnických práv a popírá podstatu vlastnictví. Nicméně, to neznamená, že to není demokratické. Demokracie je vláda většiny, a když většina bude chtít, tak Vás pošlou i do takových táborů, a stále to bude demokratické. Demokracie neimlikuje morální zásady.
To je totiž asi ten nejlepší kšeft když zdrojem peněz jsou peníze veřejné. Ale je to kšeft jenom pro vybrané jedince a stranické pokladny. Zákony okolo toho jsou jenom stafáž, buď jsou šity tak aby nepřekážely a nebo aby se daly obejít. Je to jenom "jako", aby si národ myslel, že je demokracie a že to tu někdo hlídá.
A podobně to probíhá i v ostatních resortech, však proto se lidé tlačí do politiky a proto se strany tlučou o to, která bude který resort ovládat.
Ale ona je demokracie.
Jen ste byl naučen, že demokracie je modla a dobro z definice, a tak si nechcete připustit, že selhává.
Zamyslete se, kdyby to bylo tak snadné, neexistoval by ted nejaký extra úspěšný stát kde funguje ryzí kapitalismus? Ono něco prostě privatizovat nejde. Koukněte jak dopadly vodovody a kanalizace po celé zemi. Jak dopadl pokus o trh s elektřinou (jako Bohemia Energy a milion lidí u DPI)... ted ještě zbývá, aby někoho napadlo privatizovat důchodové zabezpečení. Až nebude moct pracovat šel by jste žebrat.
Kapitalistický stát je v podstatě oxymoron. Stát je monopol na násilí, je to v podstatě legalizovaná mafie. Privatizovat lze všechno, podmínka ale je aby to pak bylo volnotržní, což ve všem co jste popsal, stát zcela zamezil, proto se zdá že to nefunguje "kapitalisticky". Vše je svázáno zákony, regulacemi a byrokracií, to se volnému trhu ani neblíží a proto to nefunguje. Mimochodem, sociální stát je v podstatě relativní novinka a už vidíme jak selhává. Stát Vám mimochodem sebere víc jak 60% všeho co vyprodukujete v souhrnném zdanění a pak to rozháže kamsi. Opravdu máte pocit, že nějací cizí lidé (politici, úředníci) rozhodnou o Vašich penězích lépe a efektivněji než Vy sám? Věřím, že kdyby Vám stát nebral spoustu peněz které pak zmizí kdesi, že byste se na stáří zajistil výrazně lépe než to udělá nějaký politik. Nicméně, Váš názor chápu, stát Vás naučil, mimo jiné ve svých státních školách, že ho potřebujete. Parazit potřebuje parazitovat a proto Vám vnutí myšlentu, že ho potřebujete. Je mi jasné, že Vás zřejmě nepřesvědčím, ale položte si jednoduchou otázku. Když se podíváte, kolik lidí dělá práci, jejíž výsledek má hodnotu pouze proto, že existuje stát, nějaká regulace či zákon (neziskovky, úředníci, politici, různé komise, svazy atd.). Tito lidé jsou živeni lidmi, kteří vytvářejí nějakou reálnou hodnotu a stále jich přibývá, zatímco lidí, co něco tvoří, ubývá. Jak dlouho myslíte, že to ještě bude udržitelné a o kolik jsme díky tomu chudší než bychom mohli být? To je totiž inherentní vlastnost státu a demokracie, která skončí socialismem a totalitou.
Centrálně řízené,ale blbě.Konkurence je důležitá, ale vytahuje z pojišťoven zbytečně peníze.Když konkurence, tak za své.
Centrálně ani nejde řídit dobře, není totiž možná ekonomická kalkulace v centrálním řízení. A souhlasím, jediné řešení je zcela zrušit státní monopol na zdravotnictví. Ať stát dokáže, že umí obstát v konkurenčním prostředí.
zatím vlastně jak říkáte státní zdravotnictví funguje, dokud stát neukradl peníze z pojištění na snížení schodku. Jen by mohlo být lépe bez managementu pojišťoven.
Záleží co myslíte tím "funguje". Komunisti ten svůj experiment taky drželi 40 let, než jim to zbankrotovalo. Všechno co dělá stát, je jen nekonečná černá díra na peníze, můžete tam nalejt kolik chcete ale efektivitu z toho nevykřešete, to umí právě a jedině volný trh a konkurence.
Zdravotnictví se zhoršuje a to nejen, že začíná být nedostupné, ale i v kvalitě. Východisko je obnovit OUNZ tzn., že zubaři, pediatři, praktici atd. by byli zase zaměstnanci zdravotnického zařízení, která by patřilo obci.
Zdravotnictví je plně centrálně řízené a socialistické, proto se zhoršuje a bude zhoršovat. Řešení tedy není více centralizace ale více decentralizovat. Zrušit státní monopol a umožnit konkurenci.
Trh zdravotních pojišťoven je naprostý nesmysl, žádné pozitivum pro pacienty ani zdravotní systém nemá. Zbytečně se živí několik managementů v luxusních barácích a duplikuje administrativa. Důkaz je i v tom, že za 30 let trvání tohoto kocourkova je stejně většina lidí u VZP. Experiment se nepovedl, je čas to zrušit a zavést jednu státní ZP.
Trh funguje pro zákazníka skvěle, to proč to nefungovalo u těch pojišťoven je právě fakt, že tam trh nebyl, stát stále drží monopol. A nevýhoda monopolu je ta, že se chová jako monopol, může být drahý a neefektivní a vy to stejně musíte platit.
A od kdy znamená demokracie, že si může každý dělat co chce? To si trochu pletete s anarchií. Demokracie je odpovědnost sám za sebe. A za to jsem opravdu na Václaváku a Letné zvonil klíčema. A jsem tomu moc rád. Nepotřebuju, aby mi nějaký soudruh říkal co mám dělat a že se o mě postará. Já se postarám s dovolením sám.
Podle mě je to přesně obráceně.
Anarchie implikuje odpovědnost sám za sebe.
Z demokracie to nijak nevyplývá. Všechny demokracie jdou stejným směrem, stále více odpovědnosti z lidí přebírá stát, protože si to lidé demokraticky přejí. Všechny demokracie nakonec skončí socialismem a totalitou, protože výherní strategií demokracie je populismus, a lidé chtějí aby se o ně staral stát.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Samozřejmě, všem přeji, aby vydělali spoustu peněz na bitcoinu a žili šťastně až do smrti, ovšem peníze nerostou na stromech. Jediná věc, co dodává bitcoinu hodnotu je Vaše poptávka, a pokud se necháte zmanipulovat kdejakým joudou, co Vám říká, že je čas zainvestovat, protože hodnota poroste, a Vy tu hodnotu opravdu vidíte růst, je to pouze dalšími osobami, kteří zainvestovali, tak jako Vy s vidinou zisku. Nicméně zisk je vždy něčí ztráta. To mějte na paměti a snažte se, aby jste se nestali něčím ziskem. Je mi líto, že tomu propadlo tolik lidí a zároveň Vás prosím, ikdyž tomu opravdu moc věříte, trošku si svoje úspory diverzifikujte a nesázejte vše na jednoho koně.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neexistuje na světě nic co by mělo hodnotu bez poptávky. Hodnota je totiž subjektivní. A teze o zisku a ztrátě je úsměvná. Pokud je jakákoli transakce oboustranně dobrovolná, je vždy výhodná pro obě strany, jinak by neproběhla. (teorie užitku)
1 odpověď