Mladsi seniorska generace s technologiemi po roce 1990 vyrustala a podle pozadavku svoji profese s nimi i "starnula". Je mi 66 a vyuzivam vsechny novinky a sluzby realne vyuzitelne v kazdodennim i pracovnim zivote - proste proto, ze mi usnadnuji zivot / umoznuji fungovat v me profesi. Je mi 66, jdu konecne do penze a tesim se, ze si necham uz jen ad hoc externi spoluprace vykonavane ciste online pres databazove platformy a ruzne "team sluzby", coz mi umozni cestovat a fungovat flexibilne. Samozrejme k tomu digitalni nastroje a sluzby potrebuju. Nejen pro placeni.
Digitalni vylouceni se tedy bude do budoucna tykat spis jen velmi starych osob, ktere maji uz vyznamnejsi fyzicka omezeni (jako blbe oči, necitlivost prstů pro ovladani miniatur), nekteri i kognitivni, a osob s nizkym vzdelanim, ktere to v pracovnim procesu proste nepotrebovaly. Ted je jeste silna generace senioru, pro ktere byly IT neznamou i v mladsim veku, ale to se meni.
Já s vámi naprosto souhlasím, však za seniorskou generaci rozhodně nepovažuji někoho okolo vašeho věku, ale spíše osoby minimálně o 10 let starší. Nicméně i těmto osobám bylo kolem roku 2000, kdy do života běžných lidí začal výrazněji zasahovat internet a technologie +/- 50 let, což za mě rozhodně není věk, kdy by se nemohli přizpůsobit soudobým trendům a naučit se využívat technologie a jak říkáte s nimi zestárnout. U někoho ve vašem věku pokládám za samozřejmost, že běžně užívá současné technologie . Já jsem svým komentářem narážel na neochotu právě té, o dekádu starší generace, kteří z principu nechtějí využívat pomalu ani platební karty či internetové bankovnictví, natož NFC platby, QR, různé aplikace pro bankovnictví, booking atd., jelikož k tomu buď mají iracionální nedůvěru, nebo jak jsem psal prostě jsou jen neochotní se učit nové věci, které by právě jim mohly velice usnadnit život.
Mladší generace sice vyrostla obklopena digitálními technologiemi, ale to nic nemění na absolutní neochotě seniorů se učit cokoliv nového. Naopak je to spíše jejich bojkot současné doby, kdy od nich slýchávame "už jsem starý, tak to nepotřebuju", nebo něco v tom smyslu. Čest výjimkám, kteří mají zájem se věci naučit, ale všeobecně je to jen jejich vina, že nejsou ochotni přijmout současné věci, které nám usnadňují každodenní život
Celá záležitost je dost složitá. Prvně je třeba říct, že to bylo veřejnosti velmi špatně prezentováno, jelikož to vypadalo, jakoby manželka prezidenta měla v podstatě dostávat plat za funkci, kterou naše právní normy vlastně ani neznají a tudíž z ní neplynou žádné povinnosti. Pokud se jedná jen o přesun prostředků z peněz určených prezidentovi na první dámu, tak v tom nevidím problém. Na druhou stranu nevěřím, že si i tak svoje aktivity první dáma platí z vlastní kapsy. A kdyby se poskytování náhrad v konkrétní výši ukotvilo v zákoně, šlo by to ruku v ruce s tím, že by z této "funkce" plynuly i zákonem stanovené povinnosti? Což je opět diskutabilní, protože být první dámou (nebo prvním mužem či jak by se tato pozice nazývala), si to dotyčný až tak dobrovolně nevybere a co když právě jako manželka Miloše Zemana prostě nechce v této pozici být aktivní ve veřejném životě, přece k tomu nelze nikoho nutit, jen proto, že jeho manžel/ka je prezident republiky. Prezidentská kancelář přece musí mít daný nějaký rozpočet, ze kterého konkrétní aktivity první dámy ve veřejném zájmu musí být placené a v případě že jde o aktivní první dámu, žádat o navýšení tohoto rozpočtu.
Tak o čem to vlastně ve finále je? Brusel násilně zavádí zákaz spalovacích motorů, aby se co nejdříve rozšířila elektromobilita, ačkoliv ceny elektroaut jsou úplně někde jinde, ale když Čína v podstatě umožní i normálnímu člověku uvažovat o jeho koupi, tak zavedou brutální clo. Ono to asi nebude jen o ochraně životního prostředí....
Jen proto, že je to ve skle, není důvod platit až dvojnásobek ceny. Do nedávna jsem sice taky zastával názor, že stáčené vína jsou něco méně kvalitního a snad až příliš český přístup ke konzumaci, ale téhle názor jsem rychle změnil poté, co jsem to sám vyzkoušel a od té doby v tom nevidím nic špatného a teď, pokud kupuju víno "na doma" v tom nevidím nic špatného
Neříkám, že mají chlapi v kraťasech vystavovat gule na odiv celému světu, prostě sedím tak, abych tím úplně neobtěžoval své okolí, ale je to taky dáno fyzickými dispozicemi jednotlivých pohlaví. Pro ženy je přirozené a soudím, že rovněž i komfortnější sedět s nohou přes nohu, kdežto pro muže, tedy alespoň pro velkou většinu, to rozhodně přirozené ani komfortní není a musí tedy sedět s částečně roztaženýma nohama.
Cyklista je řidič nemotorového vozidla a tudíž pro něj platí zákon o silničním provozu platí úplně stejně, jako pro řidiče auta. Pouze se na něj nevztahuje bodový systém. Nechápu, proč by pokutováni cyklisty být mělo bráno jako nějaký extrém a ještě o tom psát článek. Tedy spíše to mi přijde absurdní. Naopak, když za jízdy drží telefon je nebezpečný nejen sobě, ale i okolí.
Konečně se k tomu někdo odhodlal. Za to velké uznání. Přechylování jmen je hrozný nešvar a nerozumím, jak může mít v dnešní době místo v pravidlech českého pravopisu.
Je to v podstatě to samé, jakoby zahraniční komentátoři usekli u našich ženských jmen koncovku ová. Prostě se tak nejmenují a mělo by být užíváno jejich skutečné jméno.
Fascinuje mě, jak se Francie prezentuje jako otevřená a vstřícná země a vlastně že celé OH chtějí být zaměřené na rozmanitost a genderovou vyváženost a připadá jim normální ta zvrácenost při zahájení nebo to, že v boxu nastupují chlapi proti ženám, ale pár holek z muslimské země se šátkem na hlavě, kde to pro ně je naprosto běžná součást života, vyvolá poprask.
Pro mne to teda zábava není. Mám určitou představu kam chci jet, hledám většinou v okruhu asi 20 kilometrů a často je to zoufalost. Když vyřadím rozkládací gauče a společné koupelny tak mi toho často zbyde hodně málo. A když chci ušetřit čas a práci a chci i snídani, tak už to bývá dost kritické. Nehledám taková ubytka jednou za rok, jezdíme někam vícekrát za rok, všude s nějakým přemísťováním.
Teď zrovna chystám na srpen cestu po části Rumunska a hned první nocleh velký problém, protože kromě výše zmíněných parametrů ještě pozdní příjezd a aby to nebylo daleko od města kde je druhý den event a abychom se ten den nemuseli hned stěhovat jinam.
Chápu, že pro někoho to hledání asi nemusí být zábava, ale já také jezdím alespoň dvakrát až třikrát do roka a k tomu mám zkušenost i s dlouhodobým cestováním v délce bezmála rok a opravdu si nedokážu představit, že bych to podnikal s cestovkou. Ale asi je to otázkou priorit, nikomu neberu, když chce jezdit s CK, ale z mého pohledu to rozhodně není výhodné a ani nijak jednodušší. Tady bych zase uvedl příklad, kdy letos v dubnu jsme využili manželčin benefit z práce a (zcela výjimečně) jeli s CK do Egypta, nicméně jsem v tom nespatřil žádnou výhodu a spíše naopak. Komplikace před odjezdem, kdy jedna z největších cestovek u nás tak nějak opomněla dočasné uzavření runwaye v Mošnově a následné, neskutečně dlouhé vyřizování odletu z jiného místa, kdy ze strany CK nebyl nejmenší náznak situaci jakkoli řešit a nakonec i špatný pokoj v hotelu jehož výměnu jsme pak museli řešit s delegátem.
No nicméně, ať si každý jezdí jak mu to vyhovuje, nakonec je důležité, aby byl člověk spokojený z cest. Přeji Vám, co nejméně špatných cestovatelských zážitků. Ať se daří...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Snad lidí chápou, že jim neodpovídá jejich mazlíček, ale povídají si jen s AI obojkem, podobně jako funguje Alexa nebo Siri. Prostě holý nesmysl a pokud někdo věří, že si reálně povídá se zvířetem, tak by měl místo AI přemýšlet o svém IQ.