Milovník vodních sportů a jaderné energetiky
Zdravotnictví je klasický případ, kolik tam nasypeme peněz tolik tam zmizí. A hlášky za komunismu, že zdravotnictví je zdarma jsou nesmysly. Zdravotnictví je drahé a bude se stárnutím populace ještě dražší. Naše úroveň zdravotnictví je velmi dobrá, běžte se podívat jinam, třeba na daleký východ nebo na daleký jih od nás. A bez reformy zdravotnictvi nebude možno úroveň zachovat. To je realita.
Klasik by řekl, za chyby se platí. A dále poznámka pro autora, správný název má být paroplynové elektrárny něž psát pouze plynové elektrárny. Tak ta koncepce paroplynovych elektráren v konfiguraci Spalinový kotel - Plynová turbína - Parní turbína založená na levném ruském plynu je pryč. Bude to hodně drahý plyn a tedy dost drahá výroba elektrické energie.
Především je nutno vás opravit v tom GrýnDýlu. Ten byl především postaven na nesmyslné ideologii a samozřejmě taky na tom, že si někdo na tom GrýnDýlu pořádně namastí kapsy. A vo-vo-votom to je!
Ano, ale předpokládal ten Green deal pro mezidobí paroplynové elektrárny, které byly na ekonomicky navržené na levný ruský plyn.
Německo se nesmyslně odklonilo od jádra a odstavilo jaderné elektrárny. Teď bude pro mezidobí potřebovat paroplynové elektrárny, ale má to problém. Nejlevnější plyn je ten ruský. A problém má nejenom Německo, ale celá Evropa. Jinými slovy Green Deal byl postaven na předpokladu levného ruského plyny. A okolnosti jsou jiné a je to jinak.
Pohony palivových tyčí jsou u jaderné elektrárny high tech zařízení. Firma ŠKODA JS je jedním z nositelů know how pro tyto pohony. A je globálně jedním z leaderů jaderné energetiky v Evropě. Řeči o subvencich nebo o tom, že vše zaplatí daňoví poplatníci jsou bláboly lidi, kteří nedohlédnou dále než za první obzor. Jinými slovy, soukromá firma dělá projekty a dodává na Ukrajinu. Za peníze a určitě ne za peníze daňových poplatníků.
Energetika v Evropě v souvislosti s Green deal a emisními povolenkami může být v mezidobí dočasně částečně závislá na produkci elektrické energie z paroplynovych elektráren. To mezidobí prostě předpokládalo produkci elektrické energie z paroplynových elektráren a tedy levný plyn. A najednou je to jinak.
Celá energetická koncepce Německa po odstavení stabilních jaderných elektráren, je sebedestruujicí. Když nesvítí a nefouká, musí dovážet. Tedy hlavně v zimě. Když svítí a fouká, způsobuje to záporné ceny elektřiny. Německo je jako pacient, který si sám omezil přívod kyslíku. S dopadem na celou Evropu.
Stejně tak se může stát i opak - že ČR by mohla nakupovat "uhelnou" elektřinu z Německa, které si vyjednalo výjimku, na rozdíl od těch fialových podržtašek: Odkaz 1 Ale i tak Němci budou mít za nepříznivého počasí velký problém. Nezbývá, než celou Evropskou komisi i s dalšími Grýndílisty zavřít do ústavu pro choromyslné (asi by se pro ně mohl postavit nějaký speciální, nejlépe takový, kde si budou žít pěkně skromně a "ekologicky").
Ano, může se i stát, že budeme občas dovážet elektrickou energii, která bude z německých uhelných elektráren. A uhlí pro ně budou dovážet z Česka.
Poláci si, bez sentimentu, vyjednali uhlí až do roku 2044. Křetínský asi dobře věděl, jak to v Německu dopadne. Ono to nebylo ani tak těžké, pro normálně myslícího člověka, uhodnout. A to ještě zatím nezlobí sopky na Islandu, to by se "zeleným mozkům" teprve zatemnilo!
Kretinsky byl v podstatě geniální. Jen v Sasku vlastní jeho EPH tři obrovské uhelné elektrárny, kde masivně investuje do provozu. Celkový výkon těch uhelných elektráren je několik tisíc MW. Pozn. celkový výkon perly naší jaderné energetiky, jaderné elektrárny Temelín je 2000 MW.
A Němci jsou najednou zticha. Před rokem německý ministr přes energetiku prohlásil, že že v takových kritických dobách, budou muset pomoci jaderní sousedé! O uhlí nebyla řeč! Že by nám na jadernou technologii něco přidali? Ouvej, sami už nemají z čeho, sázka na elektromobilitu nějak nevyšla. Jejich ústavní soud jediný měl rozum, a zvýšit energetický dluh jim zatrhl! Škoda, že se tak nezachoval dříve když krachnul projekt Nordstream2. Zasklenou krajinu u mají. Hrůza!
Myslím, že majitel velkých uhelných elektráren v Německu, Sasku, tedy hlavně Boxberg atd., firma EPH pana Křetinskeho dostala povolení k jejich provozu až do roku XX. To číslo nemohu říci. A proto tam i dost investuje.
Dost také nakupují u nás uhlí, pro zbytek uhelných elektráren, které jim jsou dobré když nefouká a nesvítí. Česká dráhy tím občas pociťují nedostatek uhelných vagonů. Němci krásně předvádějí, jak zdevastovat, uspěchanými eko plány, prosperující ekonomiku diktátem z Bruselu.
Byl jsem a pracoval pro EPH jako projekt manager na uhelné elektrárně Boxberg v Sasku,.....uhelka, která vyrábí více elektřiny než nás Temelín.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Chytrolini za každou cenu . . . .
2 odpovědi
Milovník vodních sportů a jaderné energetiky
5
Sledujících
50
Sleduje
Milovník vodních sportů a jaderné energetiky
5
Sledujících
50
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Prechytracili to.