Tak pro zkušeného klavíristu, který je schopen ocenit rozdíl mezi klavírem pro začátečníky a kvalitním koncertním křídlem by byl takový nákup vhodný, ale kolik je mezi těmi dětmi takových, které by ten rozdíl rozeznaly?
No možná právě proto, že děti mají doma nějaké levné šunky by mohly ocenit to, že tohle je kvalitní nástroj a mohli by se naučit slyšet ten rozdíl.
Uf!
Dokážeš si představit lemura, který má mozek objemu 1deci a celkovou váhu 11-12 kilo?
To by asi bylo zvířátko s největším poměrem váhy mozku ke zbytku těla, které v té době existovalo.
Nebyla to tvoje prapraprabába?
nevím co to melete a proč urážíte. Jestli mi nevěříte, najděte si zprávy z aktuálních výzkumů.
Vezmu to malinko z gruntu: lidé nejsou opice, žádné mezi svými předky nemáme.Tady se Darwin mýlil. Ovšem, nemohl za to. Nicméně různých druhů homo byste napočítali desítky. Čtyři z nich v sobě máme. Homo sapiens sapiens, homo neandrtalis, homo denisovjans a pak ještě jeden vyhynulý zástupce rodu homo, který dosud není blíže určený.
Ovšem společného praprapředka, od kterého se oddělil náš druh asi před 17 miliony lety, máme !(...tedy asi 40 milionů let po dinosaurech). Pokud si o něm chcete udělat hrubou představu, zajděte se podívat do ZOO na lemury.
Konkrétně naše větev se pak od ostatních vydělila asi před šesti miliony let.
Před 150 000 lety přežila skupina našich předků celosvětovou katastrofu. Moc jich nebylo.
Situace se pak opakovala před 72 000 lety, pravděpodobně s výbuchem supervulkánu Toba.
Zbylo odhadem 2000 (slovy: dva tisíce!) lidí, schopnych mít další potomky. Tedy taková vesnice...ovšem, pozor, rozprsklá po celém světě!!!
Toto jsou naši Adamové a Evy.
(Že došlo k příbuzenskému křížení je tím pádem mimo diskuzi a ti co na to neměli schopnosti, už tu dávno nejsou .)
Darwin netvrdil, že jsme z opice, už tehdy psal o společném předkovi před miliony let.
Jak vypadal společný předek je stále předmětem výzkumů, ví se, že byl v dospělosti cca. 11-12 kg těžký, s malým čenichem jako giboni, mozkem velikostí lemura (100cm3), končetiny uzpůsobené spíše pomalému šplhání a občasnému pohybu po zemi jako šimpanzi. Vzhledově spíš než lemury připomínal miocenské primáty podobné dnešním gorilám a šimpanzům.
A bylo to před 6-7 miliony let.
Pár věcem nerozumím
Tak je zjevné z toho videa, že tam fakt žádná viditelná cedule není a z vyšlapané cesty je zjevné, že tam takhle chodí spousta lidí a zjevně to nikdo neřešil a už vůbec ne tak, aby se tomu snažil zabránit.
Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo, ale tady bych spíš obvinil železničáře z obecného ohrožení
Reálně v Itálii a Řecku je mnoho míst, kde prostě když kopnete kdekoliv do země tak narazíte na nějakou antickou památku, byť třeba ne větší či zachovalou. Přes tisíc let to bylo kulturní centrum světa, tu a tam nějaké zemětřesení, které udělalo z baráků ruiny, staré baráky při stavbách nových zbořené ale zachovalá přízemí a podzemí atd.
promítání na čelní sklo má jednu skvělou vlastnost - je to ve vzdálenosti, kdy už lidské oko vnímá "na dálku", nemusí přepnou "na blízko" jako u klasických displejů, tj. řidič může jedním pohledem vnímat silnici i stavové údaje/mapu.. Ale musí to být jednoduché, ne to co je tady na té ukázce, to by děsně rozptylovalo.
Je to velká ostuda toho kdo je správcem budovy na Sněžce. Pokud je návštěvnost tak velká už dávno se měla kanalizace vybudovat a určitě by se vzhledem k návštěvnosti a ceně lanovky rychle zaplatila.
Ale je lepší rýžovat, vytřískat hromadu peněz za minimální náklady.
Zajímalo by mně jak a kam se investují vydělané peníze jestli opravdu do oprav a údržby budovy a lanovky a zvelebování vrcholu hory pro návštěvníky nebo se v přilehlém městě koupí odpadové koše a lavičky do parku kus za 10 tisíc jak se běžně vyhazují peníze nebo nová pohovka do kanceláře ředitele příslušné chráněné oblasti jak jsem kdysi posílal pravidelně a slušné finanční částky na Dítě v tísni a pak se člověk dozvěděl, že vedení této organizace a její obchodní přátelé si uspořádali přátelskou žranici na jednom lodním hotelu v Praze.
Tím neurážím Pražáky, ale je mi zle z podobných chytráků jako byli nebo dosud jsou v této jakoby charitativní organizaci.
jaksi naprosto nechápete situaci. Jedna věc jsou finance, druhá věc je ochrana krajiny. Sněžka je národní park, představa, kopání kanalizace je tam tak velmi ztížené, navíc samozřejmě technická složitost vzhledem k terénu, výšce, počasí atd. Tohle fakt není něco, co může řešit správce nějaké budovy na sněžce, ať je jím kdokoliv a rozhodně to není něco, co by dokázal sám zafinancovat z nějakých turistických příjmů. Samozřejmě by to šlo snadněji za předpokladu, že by se za vstup do národního parku a výstup na Sněžku platilo.
Tahle dohoda s Poláky je optimální pro všechny strany
Děti ovoce a zeleninu milují, ale prostě se musí umět připravit. A kuchařky musí být ochotné se to naučit a dělat, což s minimální mzdou je dost složité, mnohde jsou rádi, že vůbec někoho mají. Polívku z prášku nesmí udělat nikde, všude musí být schopni vzít zeleninu, hodit ji do vody a vařit, to není žádná věda ani extra práce, zrovna tohle se dá dělat snadno pro stovky lidí, skoro se stejnou časovou náročností jako když byste to dělali doma pro jednoho.
Otázky
Na obou těchto místech mohla požádat o pomoc, pomohli by jí s umístěním dítěte po porodu jinam.
Jestliže nebyla ani na vyšetření, ani nerodila v porodnici, tak už to prostě nutně bylo 9 měsíců plánované. Tohle se nesvede na poporodní psychózu.
podle definice gymnázia jsou více všeobecná a zaměřená na jazyky a lycea jsou napůl cesty mezi gymnáziem a střední odbornou školou.
ona existuje nějaká definice gymnázií, že jsou zaměřené na jazyky?
A naopak tady v těch rozhovorech říkají, že to má být ještě více všeobecné, než gymnázia, tak nevidím právě, že by to mělo být napůl mezi gymnáziem a střední školou. Tam bych to chápal, ale tenhle článek a rozhovory tvrdí pravý opak.
V dubaji jsem byl u kadeřníka chvíli před půlnocí. Venku lidi tou dobou hráli na mnoha pláccích fotbal. Přes den je tam venku na chcípnutí, všichni tam fungují v klimatizovaných domech či autech, venku pracují jen ti nejchudší imigrantni, kteří při tom umírají v šílených počtech a nikoho to tam nezajímá.
13
Sledujících
2
Sleduje
13
Sledujících
2
Sleduje
Tohle je něco jiného než gerrymandering. Je to jako kdyby Kalifornii v prezidentských volbách ubral Trump volitele, protože volí demokraty.
Gerrymandering jsou změny v hranicích obvodů a největší roli má v těch lokálních volbách, které odtud ani nevidíme.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Jenže přesně tohle oni udělali - oni jim osekali obvody aby snížili počet lidí.