Tak naštěstí všichni dobře víme, že Burešovi žádný Agrofert nepatří, takže s kradením dotací nemá nic společného, že 😄
Mimochodem, neuděláme si tady takovou malou rekapitulaci o kolik miliard už Bureš zchudl za dobu, kdy není u vesla a nemá tedy možnost sám sobě schvalovat evropské dotace? Raději ne, že... Co kdyby tak náhodou vyšlo najevo na čem je to jeho "slavné a úspěšné" podnikání založeno 😉
Mě se moc líbí jak odpůrci posouvání času argumentují tím "co je přirozené a podle přírody". Kdybyste se skutečně měli celý rok řídit tam co je přirozené a podle přírody, tak se co se týká denního režimu řídíte podle slunce. A v tom případě byste si de facto museli posouvat čas cca každé dva týdny, ne-li častěji 😉
Docela by mě zajímalo, kolik z těch rozumbradů zde diskutujících se někdy alespoň nějakým způsobem reálně setkalo s FVE. Jsem v denním kontaktu s poptávajícími klienty, takže velmi dobře vidím jaké mají při pořizování FVE požadavky- kvalitní materiál, stabilní instalační firma s odpovídajícím zázemím, kvalitní odborníci pro montáž, ať už na střeše nebo elektrikáři, dlouhé záruky na dílo i na materiál, pokud možno žádné nebo alespoň velmi nízké zálohy, solidní (rozuměj rychlé) instalační termíny. Tak si to pak zkuste probrat bod po bodu co za tím vším reálně stojí. Například kolik dnes firmu stojí jen kvalitní elektrikář. Dále za firmou musí stát skladové a kancelářské prostory, obchodní zástupci, střechaři, backoffice zajišťující veškerou potřebnou administrativu, auta, zásoby materiálu, pojistky a další věci. Například jednou ze známek kvality je, že nenajímáte "ičaře", ale máte vlastní zaměstnance. Takže si zkuste zjistit kolik firmu stojí takový kvalitní zaměstnanec. To vše klient vyžaduje, ale přitom stále tlačí na cenu a ze všeho nejvíc mu leží v žaludku kolik si instalační firma vydělá. Opravdu moc bych si přál, aby některý z těch zdejších diskutérů alespoň na týden stál v pozici majitele firmy, která by měla splňovat všechny nároky klientů a přitom mít ceny podle jejich představ.
Tak až vám někdy někdo bude tvrdit, že policie NEMUSÍ vybírat pokuty, vzpomeňte si na tento můj komentář.
Můj VELMI DOBRÝ kamarád je policistou už cca 25 let. Nejprve PČR, dnes MP. Celou svou kariéru u MP dělá v podstatě jen za základ, protože odmítá plnit nařízení svého šéfa. To nařízení je jednoduché - každý kvartál jim přinese excelovou tabulku s plánem kolik musí jejich oddělení vybrat na pokutách. A podle toho kolik kdo na těch pokutach vybere, podle toho dostane odměny. Tu tabulku jsem několikrát viděl na vlastní oči. Ten můj kamarád je normální chlap, žije na malém městě, kde se s drtivou většinou lidí celý život zná, takže celkem pochopitelně odmítá pokutovat své sousedy, kterým cely život říká "teto nebo strejdo" za to, že na přehledném úseku na konci obce jedou na padesátce šedesát. Tohle vám samozřejmě nikdy nikdo oficiálně nepřizná, ale je to prostě tak. Vybírání pokut je prostě a jednoduše naplánovaný cíl. Tečka.
Naprosto souhlasím s tím, že bydlení je jedna ze základních životních potřeb. Pokud ovšem budeme objektivní, tak zároveň musíme říct, že tuto potřebu samozřejmě splňuje i nájemní bydlení. A pak také to, že vlastní nemovitost k bydlení není nic nárokového, jak se mnozí tváří. Neustále a ve všem se srovnáváme s Evropou, tak proč se v článku nikde nepíše o tom, že v ČR je procentuálně jeden z nejvyšších podílů bydlení ve vlastním? Další věc jsou důvody proč je dnes taková poptávka po vlastním bydlení. Vzhledem k tomu, že počet obyvatel ČR se dlouhodobě v podstatě nemění, tak je to poměrně jednoduché - vlastní bydlení dnes chtějí mít lidé, které by ještě před 15-20 lety o něčem takovém ani nenapadlo uvažovat. Jsou to především dva faktory: 1) Dnes je pomalu více lidí žijících single, než v páru. 2) Vlastní bydlení dnes chce mít každý komu je cca 25 a pokud ho nemá, je pomalu považován za "loosera". Ať se na mě nikdo nezlobí, ale toto rozhodně není normální a v pořádku. Pokud někdo chce v pětadvaceti žít sám a mít vlastní bydlení, tak OK, ale ať si na to sám vydělá a neobviňuje všechny a všechno kolem sebe, když se mu to nepodaří. Čistě hypoteticky - pokud by měl v pětadvaceti každý své vlastní bydlení, tak to bude znamenat, že ve chvíli kdy začne žít s někým v páru, bude v republice dvakrát víc bytů, než je potřeba. A poslední věc pro ty, kteří neustále s láskou vzpomínají na komunisty a vše s nimi porovnávají - tehdy bylo naprosto běžné a normální, že v jednom bytě žily dvě generace, mnohdy dokonce tři. A nesnažte se mi tvrdit, ze to není pravda.
Tak v článku jsem se dočetl, že hlavními "tahouny" inflace jsou zvyšování cen služeb, zejména v pohostinství a ubytování a dále alkoholu a cigaret. Jestli se pletu, tak mě opravte, ale co z výše uvedeného běžný člověk nezbytně nutně potřebuje k životu? Pokud jako národ v průměru můžeme za tyto věci utrácet v takovém objemu, že to dokonce ovlivní celostátní inflaci, tak to si podle mého nežijeme zase tak zle. O tom, že alkohol a cigarety jsou doménou zejména finančně a intelektuálně nižších společenských vrstev, se asi nemá cenu bavit. Ano, za inflaci samozřejmě a nepochybně můžou i ceny energií, za kterými formou regulované části ceny stojí stát. Ale kde bychom s celkovou hodnotou inflace pohybovali ve chvíli, kdy by za ní HLAVNĚ ceny energií? Je to samozřejmě hypotetická otázka, ale nikoliv nepřípadná. Jenže fakt je také ten, že kdybychom dnes s inflací byli zcela v evropském průměru, musely by se v médiích hledat jiná rádoby skandální témata 😉
Přímá volby prezidenta je prachsprosté referendum, které nezohledňuje absolutně nic. A pro zastánce takových referend mám jedno doporučení- zasaďte se o volební právo pro všechny od chvíle narození. I malé děti jsou totiž občany s právem vyjádřit svůj názor. Obrázek jak potom bude společnost jako celek vypadat a fungovat ať si každý udělá sám.
Co je to zase za bulvár??? Nadpis že byty stojí v průměru 100 tisíc za metr a v článku je tabulka, ve které je přes 100 tisíc jen v Praze a velmi mírně v Jihomoravském kraji (a to jen díky Brnu). Všude jinde jsou ceny hluboko pod 100 tisíci, ve třech krajích dokonce pod padesáti. Průměr tabulky je 71 tisíc.
Podle tohoto článku to vypadá, že v celé ČR existují jen novostavby ve velkých městech.
Teď zrovna prodávám dva byty v Praze - jeden v Nuslích, druhý na Smíchově. Oba v cihlovém domě, pohodové klidné místo, první patro, jeden má 34 a druhý 44 m2. Oba byty jsou ve standardním technickém stavu vyžadujícím investici cca do 300 tisíc. Jeden byt je cca za 100 tisíc za m2, druhý (lepší místo) cca za 120 tisíc za m2. A to se bavíme o malometrážních bytech, u kterých vždy vchází cena přepočtená na m2 vyšší. Taková je realita. Jenže kdybychom popisovali realitu, tak to nebude dostatečně skandální, jako když to napíšeme tak jako v tomto článku, že? 😄
"České eso"???
Myslím, že v případě Krejčího he nejvyšší čas si nalít čistého vína a začít nazývat věci pravým jménem. A včera bylo pozdě. Na druhou stranu dokud repre povede "pan trenér" Hašek, tak i takoví hráči mají v naroďáku místo jisté. Stačí přece, že jsou pod smlouvou v nějakém evropském klubu a co na tom, že si tam nekopnou.
9
Sledujících
1
Sleduje
9
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vždy když čtu o ruských útocích na Kyjev nebo dokonce na města na západě Ukrajiny, tak si pro klid duše musím připomínat, že to přece je ta ruská ochrana vlastních obyvatel na východě Ukrajiny.
1 odpověď