Pokud to chápu správně, tak v prvním případě jste byla na pohotovosti s akutním náhle vzniklým stavem. V druhém případě jste na pohotovost šla s den starými obtížemi, které bylo možno řešit ve standardní pracovní době, což jste neudělala, takže jste pohotovost zneužila a nebyli tam na Vás hodní. Pochopil jsem to správně?
Slátanina s odkazy na několik pofidérních zdrojů (např. lékárna v IKEMu, který nemá ortopeda nebo dTEST hodnotící prodejní praktiky) + prodejce kloubní výživy. Čtenáři by mohli začít přemýšlet - kdyby napsané fungovalo, nemají ortopedi narvané ambulance na několik měsíců dopředu. A je důležité si uvědomit, že popsané preparáty jsou potravinové doplňky - tedy musí splnit ohlašovací povinnost Ministerstvu zemědělství ČR a v žádném případě nemusí prokazovat účinnost, jedinou povinností je prokázat neškodlivost. Ale proč do toho nenarvat peníze, že?
Nepravdy pisete. Medicina je náročností průměrná VŠ, s minimální úmrtností. Síto blokace je na vstupu. Astronomické doplatky vybírají jen a jen felcari, nehazejte toto na stát. Výdělky prumernych lékařů jsou astronomické, propojuji soukromou sféru se státní, profitují z účelově drženého nedostatku. Papirujou, protože kradou, vykazují neprovedene úkony a musí být kontrolovani.
No, nás nastoupilo 130 a promovalo 75, takže podle Vás minimální úmrtnost... A každá ZP má aplikaci, kde můžete zkontrolovat vykázanou péči a nesrovnalosti řešit, nikdo poctivý s tím nemá problém.
Díky za upozornění ohledně umístěnek. Ale zajímal by mne Váš názor na první část mého příspěvku. Jak se na to díváte, co navrhujete?
Aš neznám, bydlím na druhém konci republiky, ale s řešením města právní cestou souhlasím - zdravotní pojišťovna má povinnost péči zajistit. To,. že se do VŘ nikdo nepřihlásil pacienta nemusí zajímat. A bonus ve výši několika set tisíc korun od zdravotní pojišťovny je absolutně směšný, žádnému ambulantnímu specialistovi pojišťovna nezaplatí všechno, co udělal... Existuje jediné řešení - nabídnout takové podmínky, aby se někomu vyplatilo zde pracovat (ekonomové tomu říkají zákon poptávky a nabídky)...
Na rozdíl od právníků a právníků stát garantuje zdravotní péči, tak by měl mít nějaké mechanismy, jak to udělat. A ti, kdo to půjdou studovat, by s tím měli počítat.
No, nějak jste zapomněla na učitele - vzdělání stát negarantuje? A pokud bude toto podmínka, tak se noví lékaři zachovají jako stávající z Aše - po ukončení lékařské fakulty půjdou do Německa a případný dluh (podle mě právně dle naší stávající Ústavy nevymahatelný) uhradí z německého platu za půl roku. Zkuste něco jiného než řízené nevolnictví, toto není cesta.
Aš není díra, jak se někteří snaží naznačit. Aš byla a stále je krásné město. Bohužel, kvůli nedostatečným sociálním, zdravotním a bezpečnostním službám se zde nedá kvalitně žít. Zdravotní péče pro děti i dospělé je nedostačující. Která maminka s dvěma dětmi si může dovolit jezdit až do Chebu? V Aši nejsou všechny rodiny s dvěma nebo třemi auty, aby mohly maminky děti naložit do auta a jet s nimi do 30 km vzdáleného města. A pokud nemají auto, nemohou se spolehnout ani na autobus. Víte, kolikrát denně jede spoj z Aše do Chebu a jak dlouho trvá cesta? Zkuste si s nemocnými dětmi tuto projížďku a uvidíte, jaká je to "zábava". A teď si představte, že musíte běhat po městě s jedním dítětem v náručí a druhé táhnete za ruku. Představte si, že těch 690 dětí bude jezdit k lékaři nejméně 30 km do Chebu, kde je stejně všechny nepřijmou. Ani zdravotnictví pro dospělé není růžové. Podvečerní pohotovost je také zážitek. V Aši od určité hodiny není, v Chebu není lékař, v Sokolově operuje, takže musíte jet do Karlových Varů. A hned jedete s úrazem na ošetření 70 km. Jsem pro, aby lékaři dostávali umístěnky. Studují zadarmo, stát jim umožňuje studium, a tak by měli dostat umístěnku na tolik let, kolik let jim stát umožnil zdarma studovat. A jestli nechtějí státu vrátit to, co do nich investoval, ať si studium zaplatí. Dnešní generace by chtěla žít svobodně a dělat si, co chce. Mají na to právo, ale co je to svoboda? Aby ses cítil svobodně, musíš i něco obětovat. Nejde v životě jen brát, musíš i dávat.
Navrhujete selské řešení, které je hrubě nedomyšlené. Takže do Aše byste umístila pediatra (umístěnky se dávaly po škole), který nemá atestaci a nemůže pracovat samostatně bez dozoru na 5-6 let. Za 5-6 let Vám tento odatestuje a půjde z tohoto regionu pryč. Takže budete se svým dítětem / vnukem apod. chodit na lékařem, který nemá ukončenou specializaci?
A právníky, učitele, lékárníky apod. také zahrnete "benefitem" umístěnek? Pokud ne, by to bylo diskriminační a každý soud to smete...
Pane doktore, to je asi pravda, že se u nás na pohotovost obrací lidé, kteří by měli jít třeba k praktickému lékaři, ale spousta lidí ho nemá. Pokud ano tak z vlastní zkušenosti vím, že po kovidu je složité se k praktickému lékaři objednat a bez objednání vás nepříjme . Taky mám problém se tam dovolat, přitom tvrdí že napřed musíte zavolat. Protože bydlím na vesnici tak pokud chci ke specialistovi, kterému důvěřují tak jezdím přes 100km. Vím, že práce lékaře je velmi náročná a zodpovědná, ale nedovedu si představit jak lékař na obrazovce počítače pozná jestli pacient simuluje nebo je vážně nemocen. Kdo bude zodpovědný za chybnou diagnózu a vy sám si budete s pohledem na monitor jistý 100% že jste správně a bezchybně určil nemoc. Jsem důchodce a mám vážné pochybnosti že současné zdravotnictví má zájem nás léčit nebo jen nám chce popřát on line doktor pěkný den. Jinak si lékařů, specialistů ke kterým jezdím, velmi vážím. Vám přeji pěkný den.
Já v žádném případě nejsem pro zrušení pohotovosti, to bych ji jinak nesloužil. Ale jsem pro výrazné zpoplatnění pro ty, kdo ji zjevně zneužívají (např. mám 2 týdny vyrážku, od minulé neděle mě bolí záda, potřebuju vytáhnout stehy - byl jsem v práci). Už se mi stalo, že jsem ošetřil 6 pacientů s neakutními obtížemi (kteří se ale hlasitě dožadovali ošetření) za nimi byla starší paní, kterou bolelo na prsou a nechtěla volat zbytečně sanitku. Měla infarkt a než jsme ji zaléčili, přechodně měla poruchu srdečního rytmu. Nakonec se to zvládlo, ale moc nechybělo a mohlo to dopadnout špatně... To si bohužel málokdo uvědomuje...
Vážně nemocný pacient nebyl řádně vyšetřen a byl poslán do bezprizornosti domova.
Nařízení Ministerstva zdravotnictví říká o pohotovosti m.j. toto:
Lékařská pohotovostní služba pro dospělé (LPS) není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které lze vyžádat v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení.
Jak píšete, jste zdravotník, pak tedy nechápu jak jste dopustila, že člověk s akutním problémem nebyl patřičně vyšetřen, ev. proč jste nejeli do jiného zdravotnického zařízení.
A jako soudnímu znali jste mi nevysvětlila tu příčinnou souvislost mezi odbytou návštěvou na pohotovosti a úmrtím oné osoby...
Tomuhle nápadu tleskám. Jako zdravotník jsem nedávno přivezla osobu blízkou na pohotovost Motol. Pacient byl ve vážném zdravotním stavu neschopen se sám dopravit k lékaři. Mladá lékařka se na něj usmála a poslala ho druhý den k praktickému lékaři na krevní obraz a RTG se slovy, aby se nenechal odbít. Vyšetření pacienta lékařkou trvalo 2 minuty. Potom krátká zpráva a další. Druhý den jsem pacienta odvezla do ÚVN. Jak to dopadlo? Pacient za 14 dnů zemřel.😢 I takto se dnes dělá medicína mladými lékaři. Více peněz za méně času, hlavně osobní volno a výhody z farmaceutického průmyslu. Už někdo dělal statistiku, kolik jde dobrovolně z mladých na pohotovost do služby? Ne jen se píše kritika, jestli se sestřička usmívala. Laici hodnotí profesionalitu podle toho, jestli se usmíváme a děláme , co zrovna chtějí. Ne co je potřeba. Takže sláva on line medicíně. Neztrácet čas něco udělat. Stačí zapnout PC..Usmát se na sebe chvíli do obrazovky. A je vyřešeno. Připomíná mi to on line výuku při Covidu. Dnes se na ní půl společnosti vymlouvá, co napáchala za škodu.
A jaká byla příčinná souvislost mezi popsaným vyšetřením v Motole a úmrtím osoby blízké?
Ještě není zmíněný jeden problém - flagrantní zneužívání záchranky, které je neskutečně demotivující. Většina nočních služeb znamená "svážení" opilců do nemocnic či na záchytky, s medicínou to má pramálo společného. Toto byl jeden z důvodů, proč já osobně noční služby nesloužím a jsou regiony, kde v noci lékař dostupný není. A věřte mi, že resuscitace ve dvou nebo třech lidech je sakra jiná disciplína...
A tady se prokazuje, že co lékař, to názor. Ten můj mi doporučil nohu cvičit a posílit její svaly. Ortopedickou vložku zavrhl z toho důvodu, že právě potom noha zleniví a svaly ochabují. U dětí, když se nohy vyvíjí, chápu, že má smysl ji nějakým způsobem korigovat. Ale ve vyšším věku? Jdu cestou instiktu a sama vidím na otisku mokré nohy na dlažbě, že moje ploutev dostala po nošení barefoot trochu i tvar nohy. Ono totiž když v práci devět hodin denně plus cesta do a z práce trávíte v užších botách, na těch nohou to musí být vidět. A i když většinou v práci sedím, tak v barefoot mám nohy jako v papučce.
Podiatrů je nás v ČR asi 20 a pokud vím, na BF obuv máme poměrně stejný názor... Ale pokud Vám to vyhovuje, nic proti ničemu.
Tak jaké boty byste mi doporučil na hallux, když v klasických botách mě palec bolí?
V první řadě je dobré mít nohy vyšetření,. Spousta pacientek s vbočeným palcem má současně i tzv. kalkaneovalgus (patu vybočenou zevně) a dokud se nespraví osa paty, nepomůže nic. Takže doporučuji vyšetřit, nechat udělat vložky na míru a dle vyrobených vložek pak vybírat boty s širokou špičkou (např. DiaWin).
Myslím,že by se dalo odpovědět i lépe. řekněme,že velká část populace trpí nějakou vadou pohybového vzoru chůze. Je naivní si myslet,že bota tuhle chybu opraví. Určitě zvýší citlivost nohy,ale s velkou pravděpodobností se objeví nějaké potíže. To je asi to o čem Vy píšete jako o vyrábění pacientů. Moje zkušenost je ,že ta bota je nástroj ,který Vám umožní lépe pracovat s nohou a při spolupráci s fyzioterapeutem je možné odstranit chyby v pohybovém vzoru,ale je to poměrně obtížné a vyžaduje to soustředění a snahu,což se obecně dnes lidem moc nechce. V okamžiku kdy máte aktivní obě klenby a noha funguje jak má,tak neni problém barefoot ani na tvrdem povrchu. Já jsem tohle absolovoval,odesla bolest paty,zlepšily se kladívkové prsty,zlepšila se příčná klenba a v těch botech ujdu klidně 20 km. Je ale pravdou,že měnit krokový vzor a sledovat při chůzy co dělá noha v botě není v 45letech pro každého.
No, ke mně nechodí ti, co v barefootech nemají problémy, to je poměrně logické. Bohužel barefooty se kupují jako móda a dle svých slov pacienti nebyli specialistou (= prodejcem) informováni o tom, že pro užívání budou muset sami něco dělat... ...takže ve finále jsou barefoot boty producenti mých pacientů, tak to je. Zkuste si sečíst cenu bot + několik sezení s fyzioterapeutem a pak tuto částku řekněte těm, co nad koupí barefootů uvažují (nehledě na to, že koupí vše teprve začíná, aby to mělo smysl) - a vystřízliví ze své představy. To jim ale bohužel nikdo moc neříká...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Každé vyšetření s sebou nese nějaká rizika a gastroskopie nebo kolonoskopie nejsou výjimkou. Mému otci bylo při kolonoskopii perforováno střevo a byla nutná operační revize břicha s drény. Jako lékaři mi bylo jasné, že to nikdo schválně neudělal, jedná se o popisovanou komplikaci, která je zmíněna v informovaném souhlasu, který jste nepochybně podepisovala. Možná, kdyby Váš syn 2 roky opakovaně nezvracel a neměl stěnu jícnu jako pergamen, tak by se to nestalo...