V článku tedy není moc podrobností stran přesného rozsahu zákazu, nicméně v této podobě to zní jako absrudní zpátečnický krok. Proč v roce 2024 zakazovat chytré telefony i v souvislosti s výukou, když je možné je do výuky vhodně začlenit a studium tím v pozitivním smyslu zpestřit? Děti se s technologiemi navíc budou v životě setkávat prakticky denně, pročež je dokonale smysluplné, aby kompetence související s používáním technologií byly součástí vzdělávání. Není lepší děti vést k tomu, aby telefony používaly v rozumné míře, vysvětlovat jim, jak s nimi zacházet zodpovědně a efektivně a upozorňovat na rizika s nimi související, než se jejich používání zcela bránit?
Na jednu stranu by se dalo očekávat, že politička tuto skutečnost bude znát, na druhou stranu mi podobné snahy zesměšňovat politiky kvůli neznalosti nějaké jedné útržkovité, z kontextu vyrvané informace připadají trochu ubohé. Vždyť znalost nebo neznalost jednoho dílčího faktu absolutně nekoreluje s celkovými kompetencemi daného kandidáta.
Podobně zbytečný mi připadal i výsměch na adresu Babiše po jeho výstupu na základní škole (a to rozhodně nejsem jeho volič).
Vidím v celé této situaci alespoň jedno pozitivum, tedy že se dotyčná nyní dozvěděla, jak to s tím Norskem je, a pravděpodobně na to jen tak nezapomene.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V článku je uvedeno, že získal Nobelovu cenu za mír v roce 2022, ale bylo to v roce 2002.