Informace bez které bych nemohl žít. Pane redaktore strčte si to za klobouk. Koho to zajímá.
Vážený pane Kočí,
přeji Vám krásné odpoledne. Zřejmě to zajímá například Vás. A to natolik, že Vám po přečtení titulku stálo za to nejen článek rozkliknout (a možná si jej i přečíst), ale navíc i zamířit do komentářové sekce a přispět nesmírně obohacujícím komentářem.
Sbírka??? Těžký úraz. Chápu. Ale hned sbírka? Sbírky na malé těžce nemocné děti. Ano. Ale pro každého s úrazem hned zakládat sbírku?
Vážený pane Čepku, přeji Vám krásné poledne.
Proč ten údiv? Kdokoliv si může založit sbírku pro lecjaký účel a je na každém, zda se zcela dobrovolně rozhodne přispět. Nikdo není nucen zaslat jedinou korunu, tak kde je problém?
Nehodnotil bych celou generaci z pouhých několika mladistvých 🤣 Všichni víme, že je to čím dál více v háji. Stačí se dívat kolem sebe.
Vážený pane Malíku, přeji Vám krásný večer. Říkáte, že se "stačí dívat kolem sebe", ovšem i tehdy zvládnete rovněž zhodnotit chování poměrně zanedbatelného zlomku mladých lidí, na které náhodou narazíte. Zkušenost Vámi popisovaného typu musí být také nutně omezená a naprosto nezobecnitelná na všechny mladé lidi, kterých u nás žijí statisíce.
Ten Pavel má na ty ženské na tom hradě pech 🙂 Je tam rok a půl a už třetí "jde" pryč. Evidentně tu personální politiku vůbec neumí. To se ale dalo u gumy předpokládat.
Vážený pane Stockere,
přeji Vám krásný večer. Mluvčí odchází na mateřskou dovolenou. Měl podle Vás prezident aktivním zásahem zabránit tomu, aby otěhotněla?
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Vážený pane Kubáčku,
přeji Vám krásné odpoledne. Na toto jsem v článku také narazil, ale kladu si otázku, jaké procento dětí má k dispozici vlastní notebooky nebo tablety, které si mohou brát do školy, případně jak solidně jsou italské školy momentálně vybaveny těmito zařízeními. Tyto informace k dispozici bohužel nemám. Z mé strany je to pouze spekulace, ale připadá mi pravděpodobnější, že vlastním chytrým telefonem bude dnes disponovat většina dětí (především těch starších), tedy jejich používání pro výukové účely mi z laického pohledu připadá efektivnější. Ale samozřejmě vnímám, že některé děti je k dispozici nemají.
V článku tedy není moc podrobností stran přesného rozsahu zákazu, nicméně v této podobě to zní jako absrudní zpátečnický krok. Proč v roce 2024 zakazovat chytré telefony i v souvislosti s výukou, když je možné je do výuky vhodně začlenit a studium tím v pozitivním smyslu zpestřit? Děti se s technologiemi navíc budou v životě setkávat prakticky denně, pročež je dokonale smysluplné, aby kompetence související s používáním technologií byly součástí vzdělávání. Není lepší děti vést k tomu, aby telefony používaly v rozumné míře, vysvětlovat jim, jak s nimi zacházet zodpovědně a efektivně a upozorňovat na rizika s nimi související, než se jejich používání zcela bránit?
...no, ideál budoucnosti. Cálovat vše předem jak zdravotní pojištění a když má dojít na vlastní ošetření, platit znovu.
Vážený pane Suchomele,
přeji Vám krásný večer. Ovšem naštěstí na rozdíl od zdravotního pojištění, jehož placení si stát bez kompromisů vynucuje, jsou podobné kampaně založeny čistě na bázi dobrovolnosti, každý se může zcela svobodně rozhodnout, zda je finančně podpoří, nebo nikoliv. Proto na tom osobně nevidím nic závadného.
Je možné, že mi něco uniká (jako mnoho věcí ze současné "moderní" doby), ale jaké výhody plynou z toho, že pošle někdo prachy nějakému, říkejme mu třeba vývojáři, který vytvoří nějaký IT produkt? Vždyť prachy z toho produktu bude stejně rejžovat zase jen ten vývojář?
Vážený pane Ševče,
přeji Vám krásný večer. V rámci podobných kampaní autor předem navrhne několik různých výší příspěvku, které mohou lidé posílat. Každá z těchto sum finančních prostředků definuje určitou úroveň odměny za příspěvek. Pokud bych měl uvést příklad, první úroveň příspěvku může odpovídat třeba 100 kč, druhá úroveň 300 kč apod., záleží na autorovi kampaně.
Každá úroveň vymezuje, jakou odměnu přispěvatel obdrží, jakmile bude produkt realizován. V případě této konkrétní kampaně přispěvatel může za první úroveň obdržet právě onu vyvíjenou sadu chytrých šachů, za druhou úroveň sadu šachů plus nějaké další odměny apod.
Autor kampaně tedy získá předem finanční prostředky, které mu umožní projekt realizovat. Jakmile k tomu dojde, rozešle slíbené odměny svým přispěvatelům. Přispěvatel tedy v okamžiku zaslání finančního příspěvku předem kupuje nějaký produkt, který ovšem dosud neexistuje, případně si předem rezervuje jakoukoliv jinou odměnu popsanou v rámci kampaně.
Pokud ovšem někdo chce autorovi projektu z jakéhokoliv důvodu zaslat dobrovolný příspěvek bez nároku na odměnu, klidně tak může učinit také.
Mnozí lidé například pouze chtějí podpořit projekt, jehož popis je zaujal, a nevyžadují žádný zisk ve svůj prospěch, mnohdy je pro ně užitkem samotné idealistické vědomí, že daný projekt, který se jim líbil, je skutečně realizován.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proboha, koho tohle zajímá? A co jako? Máme se za něj snad pomodlit, nebo co?
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vážená paní Kopecká,
přeji Vám krásný večer. Žijeme ve společnosti, kde se každý může svobodně rozhodnout, zda se bude za něco modlit, nebo ne. Nemusíte mít vůbec obavu, že by Vás k takovému úkonu někdo snad nutil! Stejně tak se každý může dle svých představ rozhodnout o tom, zda bude tento článek komentovat. Vy jste se rozhodla, že to uděláte, jste tedy pravděpodobně jedna z těch, které dané téma značně zajímá. Tolik jen k odpovědi na Vaši první otázku.