Lidé se přeci také učí na lidských dílech. Všechny umělecké školy učí techniky mistrů kteří je sami vyvinuli a nikdo nenazývá profesory zloději. Picasso, Michelangelo nebo Davinci si nepatentovali svoje osobité techniky, dnes se vyučují a považují za základ osnovy známých uměleckých škol. Když AI je zkombinuje a vytvoří nový styl který obohatí náš svět taky bude volně k mání. Nehledě na to, že většina těchto děl spadá pod doménu veřejného vlastnictví. Stejně tak jako hudba kterou může hrát každý protože je starší než určité datum.
právě, že se AI učila na dílech, která jsou chráněna autorským právem, zejména se jednalo o webovou grafiku. Kdyby se učila na těchto starých mistrech, tak nikdo nic nenamítá. Tady bylo cílem vyšachovat lidské grafiky. Další věcí je rozdíl mezi člověkem, který kromě své profese musí zvládat i běžný život, který si vezme mnoho z mozkové kapacity a mezi specializovaným strojem, který se soustředí pouze na jednu činnost.
Nejde o krádež ale o inspiraci.
Stejně tak když někdo jiný použije fotografie díla mistrů pro svoje vzdělávání a inspiraci k vlastní tvorbě podobnou technikou. To že malíř vidí v muzeu, katalogu nebo na fotografii obraz někoho jiného, ho také inspiruje a vzdělává. Nicméně to není nikdy nazváno krádeží..
Je to normální drzá krádež. Navíc bylo zjištěno, že se musí umělá inteligence učit na lidských dílech. V momentě, kdy se učí na dílech od jiných AI, tak z ní lezou paskvily. Což dává naději do budoucna.
Vetsina omezencu radeji sahne po predrazene bide z EU, v chimere, ze za ty prachy to je kvalitnejsi a hlavne lepsi Takze by si Cinani stejne neskrtli 😄 Ted vazne, Cina ma nyni sve problemy a nemuze si dovolit dalsi pokles exportu. Zautoci az se z toho dostane a bude jeste silnejsi.
Sorry, ale kromě pár špičkových oborů je čínská kvalita opravdu hodně nízko. A jestli jste někdy pracoval v automotive, tak víte, že mnohé evropské automobilky na kvalitu dbají až extrémně a to holt něco stojí.
Marná sláva Čína dokazuje, že model imperialistického kapitalistického světa je prostě neživotaschopný a vývojově přežitý. Může se nám to líbit nebo ne, Marx a Engels měli pravdu.
Vtip dne. 😃 V Číně je komunistické akorát vedení, jinak je to kapitalismus nejhrubšího zrna, že by se za něj nemuseli stydět ani dávní fabrikanti z přelomu 19. a 20. století.
dobry for, ja budu cist 90 stran az zapomenu vo co go
co takhle uvest i cislo stranky, na ktere se nachazi ten vas priklad, kdy bylo na vraha rodicu prihlizeno, ze je to chudak sirotek (soudem, nikoli jeho obhajcem, ten muze beztrestne rikat cokoliv)
😉
Takže vy jste to nečetla a pořád fabulujete, proč to tak nebylo. Slyšela jste někdy o funkci "Najít na stránce"? Napovím klíčové slovo "sirotčí".
Tak Kateřina Neumannová vypadla na otázkách týkajících se hollywoodských filmů. Pokud někdo celý život intenzivně trénuje, tak opravdu nemá čas koukat se na filmy nebo chodit do kina. A co se týče těch otázek v rychlém testu, většinou se spletli na chytácích, což se v odpovídání v časovém limitu, kdy nemáte možnost si otázku promyslet, snadno stane. Navíc ti lidé mají talent na jiné věci než biflování faktů a díky němu nám ve světě udělali skvělé jméno. A kdy se přihlásíte do Lovce vy, abychom se podívali, jak vám to půjde, autore?
ubozaku
a ti, co vam davaj srdicka, ti taky
nevím proč bych měl být ubožák, když se to prokazatelně v Evropě děje. Dávám sem link na diplomovou práci, která uvádí případ, který se stal dokonce u nás: Odkaz
To, že je v USA, neznamená, že bude i v Česku.
myslel jsem spíš projekty obdobného rázu, které realizovaly podobně velké evropské země v posledních 20 letech. Tam to bylo 8x. V USA to dokázali i víc, ale tam není taková byrokracie a většinu z toho má za poslední dobu na svědomí Musk. Jestli to tedy nedokážeme i u nás, tak bychom se nad sebou měli hodně zamyslet, a to se netýká jenom kosmonautiky, ale i dalších oborů. Já ale věřím, že tuhle příležitost české kosmické firmy chytí za pačesy a tu investici zhodnotí.
konkrétnè neni v článku nic, co by nam do statního rozpoctu přineslo 8x víc, než zaplatíme.
Jsou to vyhozene peníze.
Dokážu v rozpočtu najít jiné položky, u kterých je naprosto zřejmé, že jsou to vyhozené peníze. Jak jsem psal, u podobných projektů ta návratnost investice je, takže by měla být i u nás.
To je ale blbost.
Napište, čím kokrétně se několikanásobně vrátí peníze, které z našich daní zaplatíme za tento výlet do vemíru?
V článku to máte rozepsané. To je pořád keců, že jsme jako ČR jen montovna a když máme možnost tady podpořit průmysl s vysokou přidanou hodnotou a kdy se ta investice, vzhledem ke zkušenostem z obdobných projektů, násobně vrátí, tak už tady skvělí čeští odborníci ví, že je to blbost. Takže k politologii a trénování fotbalu a hokeje přibyla ještě kosmonautika. Bravo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A mně bylo hned divné, že atentáty na prezidenty USA ustaly prakticky s příchodem Gorbačova a následně pádem SSSR. Není nad to se v opilosti přiznat.
1 odpověď