Na více než 100% uměli pracovat akorát komunisti. My ostatní víme, že 100% znamená maximální schopnosti daného pracovníka.
Pan ředitel také nebude pracovat asi na víc než 100%. Leda by si nechal narůst druhý pár rukou a druhou hlavu.
Tyhlety manažerské kecy mi vážně lezou na nervy.
Bohužel jsem se podobným typem manažera (nikoli vedoucího - líbila se mi jedna anglická hláška "You manage things but you lead people") měl zkušenosti. Dopadne to tak, že rozloží fungující tým a způsobí vyhoření schopným a zodpovědným zaměstnancům (pokud neodejdou jinam). Ostatní, co mají hroší kůži a on jim může (stejně asi jako pacienti) tak akorát políbit, tam zůstanou.
Nejprve je třeba zmínit proč domácnosti FV instalují. Je to kvůli politice ČR a EU, která směřuje ke zdrojům neemitujícím CO2. Otázku oprávněnosti takového přístupu nebo tlaku na rychlé zavádění neemisních nebo nízkoemisních zdrojů ponechám stranou.
Momentálně jsou k dispozici následující bezemisní stabilní nebo takřka stabilní zdroje energie: Vodní elektrárny, jaderné elektrárny. Žádná termonukleární elektrárna není zatím funkční. Pak tu máme bioplynové elektrárny, u kterých se předpokládá, že CO2 vypuštěný se zase uloží do biomasy.
Tato politika nese náklady spojené s technologickými limity, které brání vytvoření stabilního bezemisního zdroje v krátkém časovém horizontu (řádu let - JE) a nebo vůbec (termonukleární elektrárna).
Zbývá nám tedy slunce a vítr. Ty příliš stabilní energii nedodávají. A jelikož elektřinu chceme, máme nyní dvě možnosti. Odpojit FV zdroje a platit drahou elektřinu (všichni) z uhelných a plynových elektráren zatížených cenou emisních povolenek nebo používat FV elektřinu s použitím dostupných technologií pro předpověď výroby/spotřeby. Takovými technologiemi jsou předpověď počasí, evidence spotřeby toku elektřiny v krátkých časových intervalech (15 minut) a schopnost hromadného zpracování velkých objemů dat. Tyto náklady by tedy měli tedy nést pouze majitelé fotovolaik a ostatní by měli mít výhodu nižší ceny elektřiny oproti elektřině zatížené emisními povolenkami v případě, že se FV odpojí? Chápu to tak správně?
Je to tedy:
Náklady na emisní povolenky - platit všichni
Ale náklady na regulaci sítě (nahrazující náklady na povolenky) platit jenom FV?
Již jsem komentoval u článku oznamujícím rozhodnutí innogy.
Přesto ještě doplním.
Samozřejmě nechci, aby na mě někdo jen tak doplácel.
Ovšem je potřeba zohlednit politiku EU, kdy je vyžadováno vyřazení stabilních zdrojů elektrické energie. To má za následek nutnost zaváděných nestabilních zdrojů, jako je FV. To přináší dodatečné náklady, o které, si myslím, se budeme muset rozdělit všichni, pokud budeme chtít alespoň nějakou elektřinu. Ať už prostřednictvím o emisní povolenky zdražené elektřiny z uhelných nebo plynových elektráren nebo dodatečných nákladů na regulaci sítě kvůli FVE nebo větrníkům.
Navíc se domnívám, že u firem Centropol a innogy se jedná o technologickou konzervativnost, pohodlnost a až neschopnost.
Např. má FV instalace.
Mám přístupný portál ČEZ distribuce, na kterém po 15 minutách vidím své přetoky nebo spotřebu. To samé může vidět (nebo by mohl vidět) i můj dodavatel elektřiny. Tyto údaje může korelovat s historickou předpovědí počasí od ČHMÚ pro moji lokalitu pro jednotlivé hodiny dne, aby si vytvořil prediktivní model. Může tak vytvořit model hustota oblačnosti - denní doba - měsíc - přetoky/odběry. Tento model pak může korelovat s existujícím modelem spotřeby u ne FV domácnosti a dojde podle mého k poměrně přesným výsledkům.
Chce to chuť, odborníka a aplikační server pro zpracovávání velkých objemů dat a databázi pro velké objemy dat.
Ohledně předpovědi počasí:
Např. má neplacená ČHMÚ aplikace mi pro dnešek předpovídá 14:00 teplota 27°C, oblačnost 18%; 15:00 27°C, oblačnost 6%, atd.
Za mě je toto obrovský podraz vlády při určování pravidel pro instalace domácích fotovoltaik. Obrovské zdražení elektřiny mě přimělo k instalaci FV s vidinou alespoň minimální stabilizace nákladů a teď toto. I bez poplatků firmám, jako innogy, mi návratnost i s dotacemi vycházela na 10 až 15 let. Pokud toto zavede i můj dodavatel, návratnost investice i s dotacemi se nekoná.
Nyní k dodavatelům elektřiny.
Innogy (a pravděpodobně i ostatní, co tuto firmu budou následovat) nám vlastně sděluje následující: Máme nějaký model pro odhad odchylek. Osobu (firmu), která jej vytvořila už nezaměstnáváme (nemáme zájem objednat nové služby) a na najmutí takového odborníka se můžeme vykašlat. Na vytvoření nového modelu zohledňujícího předpověď počasí se nyní v době umělé inteligence můžeme tak akorát vykašlat a daleko menší náklady budeme mít, pokud to přeúčtujeme zákazníkům.
Myslím, že pokud jsou tak líní, tak jim jsem schopen podle předpovědi počasí s přibližně 10% přesností říci, kolik který den budu mít přetoků. A to možná i s hodinovou přesností (po 15 minutách bohužel ne).
Kdybych měl takovou firmu, jako Centropol nebo innogy, pokusil bych se navázat kontakt s ČHMÚ, abych mohl získávat aktuální informace pro lokality zákazníků a oslovil firmu v oblasti umělé inteligence (možná ani ta by nebyla potřeba - stačil by asi prostý algorimus), aby mi vytvořila předpovědní model toků elektřiny.
Sedět na zadku a přeúčtovávat náklady je samozřejmě pohodlnější.
P.S.: Překvapuje mě sankcionování domácností s FV s úložištěm, zatímco se plánují obrovské solární parky bez úložistě.
Moc nechápu, jak daňové úlevy mohou pomoci situaci řešit.
Namátkově:
Jak daňové úlevy vyřeší situaci člověka, který je v exekuci a pracuje v Bavorsku, kde má také účet v místní bance, kam exekutoři nemůžou?
Jak daňové úlevy vyřeší situaci, kdy tam nemůžou najít policisty, protože v Bavorsku jsou nesrovnatelně vyšší platy?
Myslí si snad, že český podnikatel nebo firma podnikací v Česku se rozdělí o peníze, které ušetřila na daních se zaměstnanci?
Gratuluji českému ženskému tenisu k takovému počtu nadaných hráček, který je ve světě v kontextu velikosti státu velmi ojedinělý
Novináři už by se ale konečně měli rozhodnout, zda budou přechylovat ženská jména nebo ne.
Takže buď Samsonová vs. Jovicová, nebo Samson vs. Jovic
Ty hybridy si strčte za klobouk
V článku uvedené úvahy jsou zajímavé. Z mé strany by reakce vydala na článek, ale pokusím se být stručný. Takže jen pár heslovitých tezí:
„Jako bývalý voják se ale nechci řídit nadějí nebo vírou. Dávám přednost realistickému pohledu, analýzám založeným na faktech. Jsem zvyklý uvažovat ve variantách a být připraven i na tu nejhorší,“
No, nečekal jsem, že s novým prezidentem nebudu souhlasit tak brzo poté, co jsem ho volil.
Pár ukázek, kdy naděje a víra vyhrála válku nebo bitvu:
Letecká bitva o Británii
Bitva u Stalingradu
Vítězství komunistů v Číně
Vítězství Fidela Castra na Kubě
Vítězství severního Vietnamu ve vietnamské válce
Jenom taková malá poznámka lingvistického rýpala. Čeští novináři by se konečně měli rozhodnout, jestli používat přechylovaná příjmení nebo ne. Nelze ale pro lidi s českými doklady používat nepřechylovaná a pro cizince přechylovaná.
V pravidlech spisovné češtiny jsem se nikde nedočetl, že by se v případě cizinců měla aplikovat jiná gramatika.
Tedy buď Bejlek, Contreras, Andreescu, Williams, atd. nebo Bejlková, Contrerasová, Andreescuová, Williamsová.
Už se konečně rozhodněte. Mě tyhle paskvily strašně štvou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak tohle mě odrovnalo:
Iveta bydlí ve Stodůlkách a do zaměstnání dojíždí na Smíchov. „Teď mi to kolem osmé ráno trvá tři čtvrtě hodiny. "
Pochybuju, že Iveta má auto jako pracovní nástroj. Spíše jí podezírám, že patří mezi lidi, co mají autosedačku přirostlou k zadku.
Metro má trasu Stodůlky - Anděl nebo Stodůlky - Smíchovské nádraží za cca 10 min. Ještě by chůzí udělala něco pro zdraví a nemusela zbytečně utrácet za fitko.
1 odpověď