Máte rodinu, děti budou jistě rády když jim místo bytu nebo domku odkážete nájemní smlouvu.
Proč by jim měl odkázat nájemní smlouvu? Pokud má skutečně nájem výrazně nižší než hypotéku, tak z peněz, co ušetří, vybuduje hezké investiční portfolio, které ho jednak zajistí na stáří a jednak může odkázat dětem.
Navýšit alimenty a zažádat o přídavek na dítě. 46 000,- na 5 děcek je fakt málo.
Promiňte, ale rady typu “měli by si zažádat o příspěvek na …” mě dokážou nadzvednout ze židle. Stát by měl pomáhat lidem, kteří pomoc opravdu potřebují. A ne, že se rozhodnu nasekat si 5 dětí a pak budu chtít po státu (ostatních občanech), aby mi je živil. Ano, každý může udělat chybu. Ale tady? Týpek má 2 děti s nějakou ženskou, která se o ně nechce starat, a proto se rozhodne mít s ní třetí? Zvlášť když je na tom finančně očividně špatně a musí řešit insolvenci. Dostal se do té situace sám, tak si musí i sám pomoct. Najít si druhou práci a pořádně se otáčet.
Já bych ty politiky odměňoval asi následovně:
Zajímavý nápad, velice výhodný pro politiky, ne tak výhodný pro občany. Stačilo by zrušit důchody a sociální dávky, platy v státním sektoru dát na zákonné minimum, daně vystřelit na 90 % a politik by si za jedno volební období vydělal dostatek peněz na zbytek života.
Takže turista uklouzl na skále a rovnou za ním čirou náhodou letěl dron, který ho při tom natáčel z bezprostřední blízkostí? Nebo za ním jel hlavou napřed kamarád s kamerou, aby natočil jak oba spadnou do propasti? NE, je to jasně naaranžované video z kategorie "čím větší pitomost, tím větší sledovanost".
A komentář moderátora jste neposlouchal? Dnešní akční kamery umí hodně věcí. Dokonce odstranit “tyčku”, na které jsou připevněné, ze záběru.
To není moje starost jakým způsobem mi majitel vyplatí prémie.🙂
Odpověď k bydlení :
Bydlíme v 3+1 v Havířově u Heimstadenu 70 metrů čtverečních.
“To není moje starost jakým způsobem mi majitel vyplatí prémie.🙂”
Alibizmus nejhrubšího zrna. Asi jako koupit auto, o kterém vím, že je kradené, a hájit se tím, že to přece není moje starost, kde je prodávající vzal.
Ono by Vás to totiž zajímat mělo. Jednak máte povinnost přiznávat a danit své příjmy. Pokud to neuděláte, tak FÚ Vaše výmluvy moc zajímat nebudou. A za druhé jistě víte, že černé peníze se Vám nezapočítávají do důchodu, podpory v nezaměstnanosti, náhrady mzdy v nemoci, do otcovské dovolené, atd. Takže ve finále můžete zaplakat nad výdělkem.
Ale je to Vaše věc samozřejmě. Jenom se tady potom prosím netvařte, jak strašně Vás mrzí, že musíte čerpat ze státní kasy, když se placení do ní zcela vědomě a nezákonně vyhýbáte.
Nezávidím jim to. Ja (32) jako seřizovač, programátor CNC strojů vydělám 28 500,- + 4000 na ruku. Mám ženu a dvě děti.
Za bydlení se službami, TV, elektrikou a plynem platíme 25 100,-. Manželka na mateřské. Tak že normální slušná pracující rodina a musel jsem jít na pracák zažádat o příspěvek na bydlení a zatěžovat tak sociální systém státu. Neskutečné.
Strašně se mi líbí, jak se tváříte, že Vám vadí, že vlastně musíte zatěžovat sociální systém a že vlastně nechcete. Ale ty černé 4000, ze kterých, byste měl platit daň, sociální a zdravotní vám předpokládám nevadí..
Proč do investování tlačit jen jednotlivce a nedoporučovat prostředky v penzijním systému investovat taky? No protože investovat do akciových fondů, u kterých se předpokládá slušné zhodnocrní nese riziko, do kterého se státu jít nedoporučuje.
Možná proto, že v penzijním systému žádné prostředky nejsou. Ten systém je průběžný. Co se jeden rok vybere, to se ten stejný rok rozdá. A těžko stát může investovat peníze, které nemá.
Já mít měsíčně 60 000, tak si pískám a nestěžuji si. Auto měsíčně 4 000 za benzín? Tak také nemusí pořád někde jezdit autem. Může chodit pěšky a nebo jezdit hromadnou dopravou. Pojištění domácnosti se měsíčně neplatí. Měsíčně za oblečení 2 000? Tady se dá rozhodně ušetřit. Přeci nemusí mít každý měsíc nové oblečení.
Docela by mě zajímal Váš způsob hospodaření.
Ano, pojištění nemovitosti a domácnosti se většinou platí jednou ročně, ale jelikož je to už vyšší částka v řádu několika tisíc, tak si na to každý rozumný člověk odkládá bokem každý měsíc. Takže je to v podstatě stejné, jakoby se platilo měsíčně. Stejně tak jako pojištění auta, daň z nemovitých věcí, dálniční známka, vánoční dárky, školní potřeby na začátku školního roku, dovolená, atd.
Můžete to vyzkoušet a třeba si budete pískat i s nižším příjmem než těch 60 000.
Nejlepší věta majitele je "on nic neudělá". To fakt miluju. Nestojím o to, aby po mně cizí pes skákal.
No a ten pán měl mít uzavřenou pojistku odpovědnosti z činnosti členů domácnosti.
Na základě čeho jste usoudil, že pojistku uzavřenou neměl? Přece jenom částka to není malá. Takže buď řekl v pohodě, zaplatím to, protože mám hromadu peněz. Nebo řekl, v pohodě, zaplatím to, protože to zatáhne pojišťovna. Myslím si, že v ostatních případech by “bojoval” za snížení částky.
Rozjela se hezká diskuze o tom, jak jsou mladí líní, rozmazlení, nevychovaní, nezodpovědní… Ale je potřeba si uvědomit, že ti mladí sem nespadli z Marsu. To vy jste je vychovali, vy jste vytvářeli prostředí pro jejich dosavadní život. Takže pokud chcete nadávat na mladé, nejdřív se zamyslete, jestli byste ve skutečnosti neměli nadávat sami sobě.
Mimochodem, já se mladým nedivím. Vždyť jaké mají vyhlídky. Vlastní bydlení si dnes nekoupí ani člověk s průměrem, nájmy jsou vysoké, důchod na ně nečeká, podpora mladých rodin prakticky neexistuje. Tak je jasné, že chtějí dostat dobře zaplaceno, aby mohli žít alespoň trochu podle svých představ. Že nechtějí hákovat za minimálku? Kdo by chtěl, když to nestačí ani na ten nejskromnější život. Sorry, ale dělat někde u pásu dvanáctky za mizerné peníze není žádná cnost. A do toho všeho jim starší předhazují, jak jsou rozmazlení, jak žijí v mamahotelech, jak by už dávno měli zakládat rodiny, jak by si měli spořit na důchod, protože my se kvůli nim uskromnit nehodláme…
Nedivím se, že se raději uzavřou do virtuálního světa a ten reálný tak nějak ignorují. Nedivím se, že se nechtějí bavit se staršími, když z nich jenom dělají neschopné blbečky, aniž by si dokázali připustit, že ti mladí to skutečně jednoduché nemají. Starší žijí v přesvědčení, že když to šlo za nich, musí to jít i teď. To, že se svět, i jejich přičiněním, výrazně změnil, to je tak nějak nezajímá.
Svoboda a hypotéka - to opravdu nejde dohromady. Tak tedy užívejte svobody 😄
Jé, zase téma hypotéka a svoboda, vždycky se někdo takový najde.
Chtěl bych se zeptat na otázku, na kterou mi ještě nikdo nedokázal odpovědět. Mám hypotéku, dokonce dvě. Po zaplacení splátek mi zbyde více peněz, než kolik si většina lidí vůbec vydělá. V čem jsem míň svobodný než člověk, který hypotéku sice nemá, ale dělá za minimálku a každý měsíc se strachuje, jestli vůbec vyjde?
Ano hypotéka je závazek, ale v čem je to větší závazek, než že se celý život musím postarat o sebe a svoji rodinu?
A co jako? Já mám život skoro za sebou a taky nemám nic, žádné drahé auto, žádný barák, ani vlastní byt nebo miliony v bance. Když život aspoň trochu žijete, moc vám nezbyde a život není o tom, že furt jenom na něco škudlíte.
PS: A to, že si kluk udělal hloupý dluh, který teď splácí. To je vlastně super. Má zkušenost, je velká pravděpodobnost, že příště si to líp rozmyslí a ukazuje to charakter, že se k tomu postavil a splácí ho.
To je dle mého názoru v pořádku. Pokud někdo chce radši užívat života, cestovat, bavit se, tak klidně může. Ale pak si takový člověk nemůže stěžovat na to, že nemá peníze na rodinu a vlastní bydlení.
15
Sledujících
0
Sleduje
15
Sledujících
0
Sleduje
Obávám se, že správně je varianta dvě, neboli utře. Stejné je to přece s důchodovým spořením. Celý život si spoříte na důchod se slibem státní podpory, ale pokud umřete, šmik vše co jste dostal je tahem tužky pryč.
2 odpovědi
35
Sledujících
1
Sleduje
35
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak ono i když si koupíte třeba chalupu na stáří a pak umřete, tak si jí moc neužijete. To je celkem logické a nijak to nesouvisí se státními důchody.
Jinak soukromé důchodové spoření se samozřejmě stane součástí dědického řízení, rodina o nic nepřijde.
1 odpověď