Hodně skutečně barevných a překvapivě kvalitních druhoválečných fotek má Imperial War Museum, zejména k letectvu RAF, z cvičení britské armády, mnoho i online, případně jsou americké provenience (americká NARA v Library of Congress, začátek 40.let a následně hodně barevných fotek z tažení v Tunisku 1943 a hlavně konec války, počínaje Normandií, z osvobozování Belgie a Nizozemí, záběry z dobývání Německa). Většinou šlo o barevný Kodachrome.
Pak jsou už léta fóra s německými fotkami, typicky barevná Agfa z 30. let a následně války, mnohdy i z východní fronty, hodně za ta léta až provařených fotek od Hitlerova dvorního fotografa Heinricha Hoffmanna, kdy portrétoval různé držitele železných křížů, vysoké velitele armády, námořnictva a letectva, vysoké členy NSDAP.
Kolorování černobílých snímků je někdy hodně do očí bijící, někdy je uděláno dobře, hodně záleží taky na znalosti autora ohledně různých odstínů kamufláží, uniforem apod. Jsou ale vysloveně fotky, kterým ta černobílá sluší.
Zajímavé zdroje nekolorovaných, ale skutečně barevných snímků:
Stejnej bizár, jako když si sami russáci vyrobili v patriot parku podlahu z roztavených německých děl a tanků pro svůj armádní kostel. Odkaz 1
Máme nejdražší elektřinu v Evropě a tím pádem pravděpodobně i na světě, protože stát vedou desítky let prodejné nuly, a je úplně jedno z jaké strany, které národní a strategické zájmy v dlouhodobém horizontu absolutně neřeší. Teď si nechají napráskat od Francouzů ohledně Dukovan, tohle je u země s přebytkem produkce elektrické energie regulérně na soudní tribunál.
4
Sledujících
6
Sleduje
4
Sledujících
6
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Při zběžném pohledu na fotku jsem se vylekal, kolik Pokáčovi jeho písničky vynesly. 😄