Český cestovatel zjistil že u moře za 12 tisíc má jídlo, ubytování, moře a za to samé v ČR dostane ubytování, snídani a 30 let staré ubytování, proč asi volí to co volí? Ubytování v ČR si přes léto dává také nesmysl podmínky ubytovat se na jednu noc i mimo víkend je leckde nemožné, chodíme přechody a koupil jsem si díky tomu stan i když jsem vůbec nechtěl.
Cena elektřiny je už skoro 2 roky na stejně vysoké úrovni a nebo lehce klesá. Ale jídlo zdražuje dál. Jsem jediný kdo tady vidí, že si někdo vymýšlí? Platy rostou jenom cash na ruku a pak jim mizerný důchod opět zaplatíme všichni ostatní. Prostě super segment, aneb proč vaříme doma a na výlet jezdím s vlastní svačinou. V 90% podniků u nás neumí ani pořádně uvařit, ale pouze to jenom draho prodat.
1/3 všech odběratelů elektrické energie žijí v bytech, kde nic podobného aplikovat nejde ani mít možnost akumulovat v bytě elektrickou energii a budou tyto lidé se spotřebou menší než 6 MW ročně platit také EDC i když jeho potenciál nevyužijí o tom se raději nemluví. Takže napřed zaplatíme dotacemi všem fotovoltaiku a pak jim ještě zaplatíme sdílení no super. Hlavně by měli představit nové tarify pro konečné zákazníky reflektují dnešní realitu.
Líbí se mne jak česká vláda rozděluje důchody spravedlivě. Je jedno kolik vyděláváš a platíš daně teď. Dostanete v důchodu všichni stejně, takže tím podporuje OSVČ a další kvazi zaměstnání ze kterého nic teď nemá a ještě se jim ostatní složí na důchod. A také se mne líbí stejná věková hranice pro ženy a muže odchodu do důchodu, akorát že český muž žije o 8 let méně než žena takže nemusím tolik šetřit na důchod dlouho v něm nebudu.
Celkem na ČEZ přes 500 milion akcií a drobní akcionáři fyzické osoby vlastní 13,6% což je přes 65 milionů akcií, kde při ceně jedné akcií dneska cca 800 Kč se bavíme o celkové sumě 5,2 mld korun. Nějak tak zapomněl že každý zaměstnanec ČEZ má možnost kupovat akcie firmy, někdo je dostává jako bonus a že těch milionářů co si je kupují jsou 2,6% zbylých 9% jsou statisíce lidí, kteří mají desítky/ stovky až tisíce akcií a na krku třeba hypotéku a stáží se dle jeho rád zajistit na důchod protože žádný nebude. Ale premiér se zároveň stáží i potopit to co u nás na burze léta vydělávalo a schovat se že na tom vydělávají bohatý! Není to pravda a sám to ví! Osobně jsem nakoupil akcie před lety aam zisk více jak 100% po započtení dividend.
Maminka jezdí na podobné zájezdy dekádu, velmi se jí líbí minule sluníčko a pláže víc jí nic nezajímá. Ale podle jejího vyprávění autor přesně trefil typické Čechy na dovolené. Vždy se poznají podle nejvíc plných talířů od prvního do posledního dne 😃. Ono to třetí místo v obezitě v Evropě a druhé mezi dětmi musíme udržet i na dovolené.
Nejsem žádný děd vševěd. Ale pokud sníte o bydlení tak počty jsou jednoduché šetřit a šetřit a šetřit. Udělat si optimalizaci rodinného rozpočtu a nejlepší investice je investice do sebe. Pokud o své co děláte není schopná pokrýt vaše sny , je potřeba začít uvažovat o jiné lépe placené. Chápu s dětmi to jde těžko ale kina cesta není. Dále je naivní si myslet že vše musím zvládnout sám, máte rodinu a přátele zkuste si domluvit bezúročnou půjčku. Osobně jsem po vysoké nebyl 4 roky na žádné dovolené a žil přesně podle harmonogramu abych se k bytu dostal. Je to velmi těžké, ale jde to.
Pěkně napsané a srovnání s hokejem je trochu mimo mísu, právě protože hokej už dík své ceně pro horných 10 tisíc co na to mají a rozhodně není lidovým sportem. Dneska už je problém si zajít na veřejné bruslení. A co over-turismus, který lyžování způsobuje v Krkonoších a dalších českých lyžařských obcích? Lidé chodí kam nemají, odpadu tam přibývá a nikdo neví co s tím dělat a kam ho vozit? Pokud 1 utracená koruna se 7x státu vrátí, kolik stát stojí záchranná horská služba a další infrastruktura, která se pro lyžaře buduje z veřejných peněz? A neměl by stát přednostně starat o stav školství, soudnictví a zdravotnictví a hlavně důchodů (jakožto největšího výdaje rozpočtu) a potom až podnikat?
Pěkně napsáno a děkuji za tuto krásnou připomínku této skutečnosti, na kterou hodně lidí zapomnělo.
Má to ale podle mne také ale, protože pokud my dělá radost pít denně alkohol a nebo se prejidat tak je to na pováženou, ale jak najít křehkou rovnováhu co nám dělá radost a není nebezpečné pro naše zdraví?
Je to více jak dvacet pět let kdy naše třída jela na lyžařský kurz a jelo pouze 7 děti ze 30 zbytek na to neměl peníze včetně naší rodiny. Osobně mne to nemrzi, lyže jsem si vyzkoušel později sám a jako sport mne to ničím nenadchlo. Chápu povinné plavání ale lyžování? Ať dělají školi, školu v přírodě kde jsme se učili věci o české krajině atd povinně to má smysl pro všechny. Ale proč by měli všichni umět lyžovat, kdo z toho má nějaký profit (kromě pár podnikatelů na horách) za naše peníze?
Ukázka finančního jednání typického Čecha. Zajímá se o své finance jednou za X let a čeká že ho všichni uvítají s otevřenou náručí a dostane všechno zadarmo.
Sestra dělá přímo na hypotekach v jedné bance a i tak mne nezávislý makléř zajistil lepší sazbu před lety. Dále to že platíte hypotéku bez problémů je sice benefit, ale toto zvládá 99% všech dalších klientů. Ale pokud u dané banky máte další produkty ( nemyslím běžný účet zadarmo) jako pojištění (hmotné/nehmotné) a nebo inevstujete tak jste zajímavý. Dále myslet si že po dobu deseti let budou stejně levné peníze a blahobyt bude pokračovat je snad největší naivita na světě. Na konec fixace je se potřeba připravovat několik let a investovat peníze před koncem fixace velkou část hypotéky bezplatně splatit a pak s bankou vyjednávat.
Nikdo nebude dělat byznys zpětného prodeje nemovitosti bez zisku. Bankovní domy nenabízí tento produkt z jednoho, jediné důvodu nemá zákonný rámec a dokud ho mít nebude tak to dělat nebudou kvůli vysoké politické nestabilitě. Dědic nikdy nesmí počítat že něco zdědí, protože takový dědic je bláhový a naivní. Jinak zpětný odkud nemovitého majetku je na západě běžný s více jak 100 letou historií, takže je kde brát vzory kupříkladu ve Francii. A taky je potřeba dodat jinou věc, pečovatelský dům je na západě placen důchodcem a nikoliv dotován státem a kde na to důchodce bere? No právě protože se aktivně během života na to připravuje a má nemoviti majetek ale i akcie a další aktiva která v důchodu postupně prodává a co zbyde mají dědicové.
Cestuji po Vietnamu už 4 týden, byl jsem na Phu Quoc 4 dny a bohatě stačilo. S normálním Vietnamem to má společné asi jenom vlajku. 80% jídel z pozemního Vietnamu tam prostě neochutnate protože se dělají pouze v lokální oblasti jako jídlo z Phu Quoc neochutnate nikde jinde. Jinak Noční trh je asi nejlepší místo kde se najíst za normální vietnamskou cenu. Jinak normální Vietnam je špinavý, smrdí, chodníky jsou plné skútrů nikde nejezdi MHD na čas a k každém větším městě je smog. Což ani jedno neuvidíte!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Učitel matematiky, který umí matematiku si umí spočítat kolik potřebuje na hypotéku v Praze a pokud chce založit rodinu tak i na ní, takže mu z toho jasné vyjde že zahájit kariéru ve školství nejde. To je realita dneska v Praze a nejenom ve školství ale skoro v jakékoliv pozici pro stát, kde je nutná vysoká škole.
1 odpověď