Osobně bych si to na barák nedal, vidím to jako riziko požáru a ve finále tam zase tak velká úspora není... Průměrná domácnost podle strejdy Googla spotřebuje ročně 3,5 MWh za cca 11 tisíc Kč. Když dám 200k do solárních panelů tak je návratnost 18 let pokud FV pojede 24/7 což asi těžko. Za mě se FV vyplatí v domě, kde je spotřeba třeba 12MWh ročně tzn. starý nezateplený dvougenerační dům, kde se elektřinou vytápí a ohřívá voda, tam je pak návratnost tipuju třeba 7 let. Cpát to bezmyšlenkovitě všude je totální nesmysl... Sorry jako.
Dneska vychází jedna mw na 8 Kč se všema poplatkama a půjde výš. Takže jedenáct tisíc je blbost, spíš se blížíme ke 30 tisícům
Tepelný odpor objektu rozhoduje o tom, kolik energie je k vytopení daného objektu třeba. Pokud nebudete mít zatepleno, budete potřebovat příliš výkonné TC a nic neušetříte. My máme celkem slušně zateplený RD o ploše 200m2 a vystačíme si se 2 MWh elektrické energie na topení. Znám lidi co zatepleno nemají a v podobně velkém domě spotřebují ekvivalent 25-30 MWh.
Máme spotřebu 3mwh za rok a to nepouštím ani bojler, natapim přes kotel. 3mwh odpovídají 8 kWh denně. To pokryje tak lednici vaření tel a svícení a něco kolem baráku. Tak tu nelzete že vám stačí 2mwh na rok na topení.
Pane Jiří, takže už nás melou i ty mlýny. Asi před 2 měs. jsem si přečetl krásný článek v novinách Zemědělec. Bylo tam popsáno jaké jsou náklady surovin na výrobu 800g chleba. Mouka, voda, sůl. Při výkupní ceně zrna od výrobce to bylo celkem 2KČ!!! Vyvalil jsem na to oči a říkal si jak je to možné? Ano dnešní kolotoč nenažranosti připomíná Centrifugu a všichni to nazývají podnikáním.
Co to píšete za nesmysly! Mouka foukana dnes stojí 12 Kč kg. Na chleba potřebujete min 500 g mouky. Tak jste na 6 Kč jen mouka. Kde je tuk, energie, přísady, doprava, práce, marže obchodníka, marže pekárny,daň atd. Tak nesirte bludy.
Praktické řešení je, že si každý dělá rezervy na zimu. Situace je známa od května. Kdo si myslí, že nevyjde, už brigádničí a snaží se zvyšovat příjmy. Nelze čekat doma na pohovce a počítat s rozdáváním ze společné kasy.
Mě se to třeba netýká, Ale jak má mít člověk co ma děti dvě práce?
Rady jako svetry a dvě práce a 18 stupňů. Já nevím, ale přijde mi že se svět zbláznil včetně lidí.
Napsal jste pravdu a dostal mračouny. Prostě Německo v té době ekonomického růstu udělalo přebytek 350 miliard eur. A v době covidu mělo polštář. Babiš měl příjmy o stovky miliard větší do rozpočtu a výsledek, utratil i rezervy z privatizacniho fondu na schodky důchodového účtu. Anoferti nikdy realitu nepochopí.
Nesvadejte to na babise. Neznám nikoho kdo nadával, že dostával prachy za home ofice a za nesmyslné karantény. Babiš dával a lidi brali. Jedete v tom všichni.
A dítě, kterému bylo 18 let v červenci, se má jít napást? Ten jako nárok nemá? A víte, že k narození dítěte dostanou porodný, které je určené právě na to, co popisujete? Nezlobte se na mě, ale pokud nemám na to mít dítě, tak si ho nepořizuji, bohužel dnešní doba je taková a pokud do toho nerozvážně spadnou a dítě se narodí, nemůžou přeci očekávat, že se o ně bude někdo pořád starat. Jsou zdraví, tak ať jdou do práce a ne natahovat ruku a pořád tady vidím obrovský rozdíl mezi osmnáctiletým studentem, který je třeba ve třetím či čtvrtém ročníku a připravuje se na budoucí povolání a dítě narozené poslední den v roce.
Si můžete najít druhou práci, když máte 18 leteho klacka. Co máme říkat my co máme malé děti!
Motám se v zemědělství od svých cca 10 let. Teď mi bude za chvíli 70. Zažil jsem chlévy v gruntech na vesnici, zažil jsem cedulky s názvem TBC či Bruceloza, Brigádně jsem pracoval v zemědělství manuálně / i během SVVŠ/, pk jsem jako veterinární lékař zažil několik JZD. Někde špatný, někde dobrý, zažil jsem velkochovy a další administrativu, která byla občas zajímavá. Zemědělství relativně fungovalo, tudíž lidé byli zaměstnáni. Museli pracovat rukama, nikoliv úředníci. Po roce 1989 byly všechny investice v zemědělství a v podstatě veškeré zemědělství ve starém smyslu slova zrušeny. Bavím se o období od roku 1968, za 50tá léta fakt nemohu. Začalo docházet k ještě větší " industrializaci", likvidaci živočišné výroby, chemozaci / ale cílené/ a výsledek vidíme . Ve Španělsku velkochovy prasat, u nás likvidace prasečích chovů. Totéž je i v dalších kategoriích " spotřebních" zvířat. Jak říkali naši ekonomové z 90tek - co si nevypěstujeme, to dovezeme. U např. elektrické energie je to naopak - vyrobíme, vyvezeme, a pak draho nakoupíme zpět. Svět se zbláznil a naši tzv. ekonomové asi taky. A stejně dodnes žvaní a někdo jim i věří. Asi jsou dobrými managery a mají dobrý PR systém. A oslovují nevím, jak to nazvat, asi občany. Sice jsou již poněkud obstarožní, ale " stále nám mají co říci". Tak nefňukejte, mládí vpřed a staří na to dohlédnou. To by to bylo, aby to nevyšlo. Bude jaro, pampeliška poroste i jetel bude, tak si natlačíme do bříška. Krávy nám to nesežerou, ty vyžírají západní Evropu, pouze s tou řepkou opatrně - způsobuje ve větším množství gastrointestinální problémy / prů
Mladí se do zemědělství nepohrnou. 300 hodin měsíčně za 25 čistého. Soboty, neděle, svátky v práci. Ve skladu Maj stejný peníze za 170 hodin a přijdou domů a nesmrdí. Jak stoho ven?
U nás je hlavní problém v nedostateku zaměstnanců v podnikatelské sféře a průmyslu, což vede k růstu mezd, které neodpovídají výkonu ekonomiky. Drahý a přebujelý státní aparát s nadrůměrnými platy, které také přispívají k růstu mezd v podnikatelské sféře. Nad strukturou našeho školství by se také měl někdo zamyslet, zda odpovídá potřebám a zda je opravdu nutné tak dlouhé studium ve všech oborech. Zdravotní sestra studuje 8 let, pak je dalších 8 let na mateřské a do práce nastoupí v nějakých 35 letech. Ze školy už si nepamatuje nic a začíná od nuly
16 +8 = 23 a mateřská 6 let =29 let
Pane nevím,jestli jste podle jména cizinec , nebo Čech. Víte já už jsem trochu starší ročník,tak vám řeknu toto. Já pamatuji kdy nás Sověti v r.68 násilně obsadili,i když byli oficielně pozvání..
Od místních kolaborantů,co zradili vlastní zemi. Jen co si teď vzpomínám,těsnė před 2.svět. válkou napadli malé Finsko,které se statečně bránilo,proti obrovské přesile. Muselo SSSR postoupit Karélii, tj.území,kde se těžila ruda. Také byli v Afghánistánu. Pak všechny baltské země,které jsou teď samostatné byly částí SSSR. Nedobrovolně. To samé Kazachstán,Uzbekistán,nakonec i Ukrajina. Nakonec si to mūžete vyhledat.
No a co vám dala EU. Sice ne válku ale za to vás položí ekonomicky. Tak to vyjde na stejní.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Když máte jistou zkušenost, tak víte dobře, že hypotéku bez spoluúčasti Vám banka poskytla jen v případě, že jste měl dostatečný příjem, tj. splátka+ životní minimum+ případné závazky (děti například). A jako jednotlivec jste neměl téměř šanci. Zárukou nebyla jen nemovitosti, ale i záruka jiného a životní pojistka. A ta také sakra něco stála.
7 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kupoval jsem dům v roce 2004 za 940 tisíc a nepotřeboval jsem žádné peníze předem,ručil jsem pouze nemovitostí a splátky činily 5.500 Kč. Stačil jim v té době plat 18 tisíc čistého!!!neměl jsem manželku, děti, prostě nic. Mám 5 let splaceno. Dokažte to dnes!!!dnes nemožné!!.
1 odpověď