Mám na věc pět pohledů:
1) Státní výdaje na provoz systému: Nevím, to neumím posoudit
2) Spotřebitel: Je mi to jedno, zaplatím a kadeřnice nebo stánkaři. Pak ať si s tím dělá a mačká na displeji co chce, účtenku nechci a odcházím.
3) Střední firma, kde pracuji: Funkce je implenentovaná do naše účetního systému, nemusíme se o nic starat, prodáváme zboží a vystavujeme doklady úplně stejně, jako před EET
4) Malé firma v rodině: Trvalo 2 hodiny zapnout a nastavit tablet, na kterém prostě naťukáte, že jste přijali XXX kč a dáte OK. Jednou za rok 10 minut obnova certifikátu. Nevidím v tom problém.
5) Spotřebitel a služby - servis kotle, drobné stavební práce, nákup na bazaru apod.: Vím, co čekat a obě strany ví dobře, že je to načerno, tím pádem levnější. Zaplatím, všichni spokojeni, montér odchází. A bude to tak i v budoucnu, dokud bude existovat hotovost
EET mi nevadí a nemám s tím žádný problém. Ale ani to nevyžaduji, postoj neutrální.
Jak již bylo psáno: Mám chytře řízenou FVE, velké akumulátory a hodinové ceny elektřiny. Nedodávám když je elektřiny přebytek, prodávám když je nedostatek. Narozdíl od nemajitelů FVE mám výbornou predikovatelnost a pomáhám stabilizovat síť. Nesu riziko spotových cen, které znám jen den dopředu, nemám žádnou fixní cenu, tedy obchodník "pro mě" nemusí mít nakoupeno nic dopředu. Rád bych svoje odměny, prosím.
Jako vzorný občan jsem si postavil nízkoenergetický dům s fotovoltaikou vytápěný tepelným čerpadlem, abych nemusel spalovat plyn nebo uhlí a šetřil tak životní prostředí. Navíc nabíjím elektroauto, kterým dojížím do práce. To vše stálo samozřejmě nějaké peníze navíc. Tak vám děkuji, že jste to ocenili a mohu teď platit víc za to, že si většinu energie vyrobím sám. Připadám si skoro jako zloděj, ještě že se to teď narovná a bubu platit víc :)
To je dobrý. U nás na vesnici jsme posledních cca 10 let platili za to, kolik odpadu jsme vyrobili (každá popelnice měla čárový kód, obec pak posílala faktury za počet vývozů). A dávali jsme si pozor, co vyhazujeme, protože podle toho jsme platili.
Od loňska je to jinak. Kvůli nějaké údajné vyhlášce si musím dopředu předplatit, kolik popelnic ročně chci vyvézt. Když jsem na dovolené, nebo zapomenu dát popelnici ven, smůla. Platím. Tento systém funguje přesně tak "motivačně", jak je popsáno ve videu. Když mám popelnici poloprázdnou v den vývozu, tak namísto toho, abych si ji nechal vyvézt příště, tak do ní najebu vše možné - plasty, papír,.. protože za ní stejně musím zaplatit, i když jsem jí nenaplnil. a takhle aspoň nemusím jezdit do žlutých a modrých...
Daň z vlastnictví nemovitosti mi nedává smysl. Zaplatil jsem daň, když jsem nemovitost kupoval. U novostavby jsem zaplatil za stavební povolení. Platím energie, u kterých je cena složena z tolika věcí, že se v tom ani sám nevyznám. Tak proč by měl někdo, kdo často dal za bydlení všechny svoje úspory, ještě platit další daň?
Vůbec necápu, co se autor snaží říct příkladem člověka ve frontě, který byl u Bohemia energy 12 let, odebíral elektřinu za 60% ceny a teď brečí. Já bych si na jeho místě pošmakoval, jak jsem to mě levný a neremcal bych. Já bohužel přešel k bohemce před měsícem, takže jsem si až tak moc nepošmáknul. Ale fakt nepůjdu stát frontu na kWh za 7 korun 😄 Odteď už jedině za tržní ceny, bez fixace ceny i doby. Došla mi trpělivost s Čezem a Innogy, kteří vám bez vašeho vědomí na základě 20-ti stránkové bakalářské práce s názvem "obchodní podmínky" neustále fixují nové smlouvy, které nelze zrušit. O přehlednosti ceníků ani nemluvím.
Aktuální ceník ČEZ:"VÝPOČET CELKOVÉ ROČNÍ PLATBY
ZA ELEKTŘINU= (roční spotřeba v MWh ve vysokém tarifu × řádek 26) + (roční spotřeba v MWh v nízkém tarifu × řádek 27) + (+ 12 měsíců × řádek 28) + (nižší výsledek z výpočtů POZE: podle jističe: 12 měsíců × řádek 29, nebo podle spotřeby: spotřeba v MWh ve vysokém a nízkém tarifu × řádek 30)
ř. 26=vysoký tarif (řádky 1 + 4 + 21 + 22) Kč/MWh
ř. 27=nízký tarif (řádky 2 + 5 + 21 + 22) Kč/MWh
ř. 28=řádek 3 + řádek 6 až 20 podle jističe + řádek 23
ř. 21=daň z elektřiny
ř. 22=systémové služby
ř. 1=cena za dodávku vysoký tarif
ř. 2=cena za dodávku nízký tarif
ř. 4=cena za distribuci vysoký tarif
ř. 3=stálá platba kč/měs.
ř.5=cena za distribuci nízký tarif
ř. 30= podle spotřeby Kč/MWh
ř. 29 = podle jističe Kč/měsíc řádek 24 × hodnota jističe (A) × počet fází
ř. 24=podle spotřeby Kč/MWh
Křišťálově čisté
Měl jsem k Bohemia Energy přejít mnohem, mnohem dřív. Odteď už budu hledat výhradně dodavatele s tržním
Já pořád nechápal k čemu je dobré to "maskování" a dnes mi to došlo. Jen díky tomu si toho někdo všimne, natočí a dá na net, reklama zdarma. a to možná ještě natáčí samotná Škodovka. Jejich auta jsou designově tak nudný a stejný, že bez toho novinovýho papíru vzadu by si toho auta nikdo ani nevšiml 😄
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No tak to byla opravdu spousta informací v článku. U mých posledních pár telefonů vždy začnu tím, že povypínám animace přechodu, vypnu 5G, rozlišení displeje 720p pokud lze, snížit fekvenci na 30 hz pokud lze a zapínám úsporný režim (omezení výkonu procesoru). Výsledkem je dvoudenní výdrž při stále zapnutých GPS, bluetooth, wifi a mobilních datech.