Nepamatuji si, že by Zeman nebo Klaus se Senátem konzultovali své kandidáty na ÚS. A proč taky, je výsadním právem prezidenta soudce do ÚS navrhnout a Senát to může schválit nebo zamítnout, pokud je k tomu relevantní důvod. Pokud je kandidát zamítnut kvůli uražené ješitnosti senátorů či kvůli nátlaku na prezidenta, tak je to špatně a senátoři jsou pro smích.
Část lidí bude na prezidenta nadávat, i kdyby to byl Vystrčil (za cestu na Tchaj-wan) či Eben (politicky nezkušený). Tato část lidí slušného člověka za prezidenta nechce, chtějí bodrého burana. Chtěli Babiše a Pavel jim do toho hodil vidle, proto se upínají na jeho minulost v KSČ, protože to je snadný terč. Jsou to lidi s mindráky, bez rozhledu a kritického myšlení.
Tenis je otevřený sport, skoro každý turnaj má ve svém názvu slovo 'Open'. Právo hrát mají všichni kvalifikovaní. Zákaz hráčů za něco, co přímo nesouvisí s daným sportem, je prohřeškem proti principům otevřené éry. Platí to jak u zákazu startu ruských a běloruských tenistů ve Wimbledonu, tak i u Djokoviče, který odmítá očkování proti covidu.
Petr Pavel je z logického hlediska nejlepší volba, válečný hrdina, elitní vojenský diplomat, na prestižní King's College vystudoval magisterský obor mezinárodní politika. Má za sebou jednání s Obamou, Trumpem a dalšími světovými politiky. A že má pár komunistických kostlivců ve skříni? Někteří obdivovaní státníci mají temnou skvrnu na své minulosti, např. Mandela byl v 60. letech terorista. Zajímá to dnes ve světě někoho?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hašek to má v té hlavě pořádně vymleto. On prostě neumí rozeznat rozdíl mezi reprezentačními soutěžemi (což je v tenise Davis Cup, BJK Cup, v hokeji mistrovství světa atd.) a soutěžemi komerčními (Wimbledon, Prague Open a další klasické tenisové turnaje). U prvních soutěží je v pořádku, že jsou z nich ruští sportovci vyloučeni, protože tam zastupují svou zemi, což je válečný agresor. Ale v těch druhých soutěžích hraje každý sám za sebe. Např. tenisté si svou účast na turnajích elitní úrovně vysloužili svým postavením v žebříčku, nikoliv tím, že by je tam nominoval národní tenisový svaz jejich vlasti. Kdysi to tak bylo, že svazy nominovaly tenisty na turnaje, kvůli čemuž před rovnými 50 lety proběhl bojkot Wimbledonu. Toho Wimbledonu, který vyhrál Kodeš.