Tu v Evropě vnímáme Taylor Swiftovou jako úspěšnou zpěvačku, ale v Americe je superhvězdou, jakou byl Elvis Presley nebo Michael Jackson. Její podpora skutečně může Kamale Harrisové pomoct, protože řada jejich příznivců, co jsou z větší části mladí lidé a ti na účast ve volbách hřeší, tak právě podpora Taylor Swiftové je popostrčí, aby se voleb zúčastnili a hodili to Harrisové.
Bylo by dobré si poslechnout Kamalu přímo v akci, a myslím, že většina z vás, co umí anglicky mi dá za pravdu, že sice věty dokončí, ale je to možná ještě horší, než kdyby držela h.... To se jen tak nevidí. Prosím o hodnocení mého příspěvku jen ti, co si opravdu poslechnou originál a anglicky umí. Ať již jsou komentáře pozitivní nebo negativní. Ti, co neumí Aj nebo Kamalu nikdy neslyšeli se vyjadřovat by neměli vůbec reagovat... A to neříkám, že Tramp je můj idol.
On je totiž problém, že kdyby demokraté Kamalu obešli a nasadili místo ní třeba Joshe Shapira (guvernéra Pensylvánie), tak by tím mohli naštvat černošské voliče a zejména černošské baby, protože ty by to obejití Kamaly vztáhly na sebe, nasraly by se a nemusely by dorazit k volbám.
Nemám nic proti tomu, aby hlasovali Češi v zahraničí, protože ti, co volit nechtějí, distanční volbu stejně nevyužijí a ti, co se o dění a směřování své vlasti zajímají, pro ty to bude úleva, že už nebudou muset absolvovat stovky/tisíce km dlouhé tůry na ambasádu a zpět. Rovněž se chci vymezit vůči často vytahované poznámce, že zahraniční občané neví, co se zde děje. To je v době internetu a soc sítí argument mimo mísu. Dnešní moderní demokracie je úzce provázána se sdělovacími prostředky, posledních 100 let s rozhlasem, 50/60 let s TV a 10/20 let s internetem a soc sítěmi. Jinými slovy, lidé si své názory a volbu politiků utvářejí z informací, které mají z médií. Na příkladu Maďarska můžeme vidět, co se stane, když všechna média ovládnou kumpáni napojeni na vládnoucí personu, v tomto případě Orbána. Běžní lidé, co sledují TV či čtou noviny, tak neprohlédnou, co Orbán dělá špatně. Není pak divu, že volby vyhrává hladce a mnohokrát za sebou. Když lidi nemají relevantní informace, budou hlasovat pro populistického šmejda. U nás se to nestalo za Babiše proto, že máme média ctící liberální demokracii jako ČT nebo Seznam Zprávy.
Češi v zahraničí, co chtějí volit, jsou z velké části vzdělaní lidé s rozhledem a kritickým myšlením. Populisté z ANO či SPD jsou na ně krátcí a proto za každou cenu chtěli korespondenční volbu překazit. Zavedením volby poštou se naše demokracie zbaví restu, který měla vůči našincům v zahraničí.
Lžete. Přehoupnutí přes 5,00 % nebylo ani zdaleka u posledního okrsku, bylo mnohem dříve. A ano, bylo to u sčítání početně velkých pražských okrsků (tedy i vždy posledně spočítaných), kde i v minulosti TOP09 patřila k nejsilnějším. (pouze doplním, že jsem je nevolil). Kdo chce, dohledá průběh voleb na internetu, to snad každý zvládne.
Máte pravdu, průběh sčítání voleb 2017 jsem tehdy sledoval a je to tak, jak píšete. TOP 09 byla postupně nahoru vytažena Prahou.
Nikdy se o tom moc nepsalo, ale i " tatíčka " Masaryka " doběhlo " stáří tak, že nebyl poslední rok schopen prezidentskou funkci vykonávat. Při setkání s velvyslanci často jen mlčel a vše za něj vyřizovali jeho tajemníci.
Masaryk sám chtěl v roce 1934 skončit, ale musel ještě rok přesluhovat, jelikož jeho vyhlédnutý nástupce Beneš neměl v parlamentu sjednanou dostatečnou podporu.
Vlevo dole mám celkem rád, ale nemůžu si pomoct, jakym zmarem mě naplňuje, že tohle je fakt nejobjevnější a nejkvalitnější podcast v Česku. To je opravdu bída.
Za mne jsou Vlevo dole mezi politickými podcasty na 3. místě za Kecy & politikou a Dobrovským & Šídlem. Oba jmenované podcasty mají dvě rozdílné osobnosti, které se doplňují či si oponují, zatímco u Vlevo dole jsou Vašek s Luckou z redakce Seznamu. Nemají rovněž problém poznat si hosty, když chtějí jít ještě víc do hloubky, myslím tedy K & P a D & Š. Takže ty dva podcasty mají z mého pohledu rozvinutější formu než Vlevo dole. Přesto Vlevo dole vítězí. Asi to svědčí o tom, že všechny podobné ankety jsou na h., protože lidi, co tam hlasují, nemají ucelený přehled.
"Oponoval", asi jako současná slovenská opozice, že? Ta stejně jako české vládní strany jenom špiní a uráží, rozděluje společnost. Mimochodem, poslechl jste si Ficův projev celý? Nebo jen onu ukázku společně se sáhodlouhým komentářem, jak máme "správně progresivisticky chápat jeho slova".
Vy to fakt máte v hlavě vymaštěné lol.
Mě uniká, o co vlastně trumpovci svá tvrzení o zmanipulovaných volbách opírají. USA mají volitelský systém, tudíž jejich volba není přímá, ale má převodovku. Lidé v listopadu rozhodují na úrovni států, volitelé v lednu pak na úrovni celé federace. Pro Bidena bylo rozhodující zvítězit v těchto státech - Arizona, Georgia, Pensylvánie, Michigan, Wisconsin. V Georgii došlo na přepočet hlasů, jeden strojový a druhý ruční. Oba přepočty sice ukázaly odchylku od oficiálního výsledku a lišily se i navzájem, ale oba potvrdily, že Biden v Georgii vyhrál právem, dle ofic. výsledku o necelých 12 tisíc hlasu. Georgia byla druhým nejtěsnějším Bidenovým vítězstvím, těsněji vyhrál jen v Arizoně, kde se projevila nevole obyvatel kvůli Trumpovým kecům vůči jejich rodákovi McCainovi.
Vlastně se tím snažíte říct, že kdokoliv kdo nemá stejný názor jako Vy je příznivec Putina. Je to trapné a hloupé. Jste jeden z těch kteří tu společnost rozdělují jen protože potřebujete mít svět černobílý. Nejste schopen chápat že nic jako "dobro" a "zlo" v mezinárodní politice nefunguje, což jen svědčí o Vaší nedovzdělanosti.
Nemusí to být příznivec Putina, ale jste patrně člověk, který neví, která bije.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
To je povyku. Další stylizovaná popová pipka, která v tom umí chodit.
2 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
To jste mimo. Taylor Swiftová má v USA takový vliv a popularitu, jakou měli ve své době Elvis, Beatles či Jackson.
1 odpověď