A to myslíte že je správné ,já určitě ne vezmete si příklad třeba Hirošimy a i z civilní sféry Černobyl mně osobně jímá hrůza jen pomyšlení a proto podle je nepřípustné jakékoliv zbraně a hlavně na cizím území ,představte si Americké na území Evropy tady se bude válčit Americkými a Ruskými atomovkami a v Americe se to bude řídit Evropa pod atomovým smogem a v Americe pohoda to se Vám líbí
Nechtěl jsem už odpovídat, ale ... nebuďte naivní.
Jaderné zbraně jsou prostředkem k odstrašení. Jasně, že si je nikdo nepřeje, ale pokud tu žádné nebudou, Rusko nebude mít zábrany zaútočit na země NATO. Po dobu studené války to fungovalo, takže buďme rádi, že nás chrání.
Jasně, třeba někdy v budoucnosti nebudou jaderné zbraně vůbec. Zatím je ale nutnost je mít kvůli rovnováze.
prosím když jste u těch jaderných zbraních kde je má USA a jinak se podívejte kde má USA v okolí Ruska základny a potom se podívejte kde jsou základny Ruska v okolí USA a potom tu vyprávějte.Až budou základny Ruska v Kanadě a třeba na jihu USA tak potom můžeme komunikovat
Zapomínáte na jednu maličkost: pokud by tu USA nemělo základny, budou tu základny jiných zemí NATO a jaderné zbraně jiné země. Evropa musí mít svůj jaderný deštník. Protože se ale Evropa spoléhá na USA, jsou tady i ty základny.
Nechápu, ... to tady je opravdu samý Rusák nebo prorusák? Divný. Tolik zla nám napáchali a lidi je tu brání.
Komunijte s kým chcete, ale vaše argumenty jsou irelevantní. Základny jsou v Evropě už mnoho desítek let, Rusko máme za rohem, např. v Kalinigradu.
Agresivní volební propagandu, založenou na lžích a strašení válkou a Ruskem předvádí mistr lží a dezinformací a lídr gangu SPOLU premiér Fiala.
Máte internet. Navštivte nějaké ruské "Novinky", kde jsou pod články i komentáře. Fakt to stojí za to si to číst. No a třeba vám pak dojde, že když to tvrdí Fiala, neznamená to automaticky, že to jsou lži.
Jsi snad fialový troll, že nevnímáš jak často Fiala lže a o jak zásadních věcech?! Nikdy tě nenapadlo se zeptat sám sebe?! " V čem všem nám tedy ještě lžou?! " Co ?! 🤪
Jéééé. Asi nečteš co tu píšu, Fiala mne nezajímá. Bohatě mi stačí si přečíst ruský noviny a diskuze pod nima, pak vidět zprávy hned z několika zdrojů. Ale jooo, chceš se utvrdit v tom, že Fiala je lhář, protože to řikal Babiš? Já nevim, ale tady v diskuzi všichni "vědí" protože to bylo v řetězáku, co poslala Máňa.
se souhlasem vlád jako je ta naše pročpak asi ta naše slavná vláda nechce o tom udělat referendum protože obyčejní lidé tu žádné základny nechtějí je zajímá bydlení drahé energie vysoké daně atd.
Tohle snad nemyslíte vážně. Copak nevíte, jak vypadají referenda? Jak dopadlo to o Brexitu? Kdejaká babička snad rozumí naprosto přesně obraně země? Před každým referendem jede obrovská kampaň, která zmanipuluje lidi a ti rozhodují aniž by o tom něco věděli, jen pod vlivem emocí. A že by se Rusko v tomto případě angažovalo, o tom nepochybujte. Každý rublík, který by dali do Petrohradské trolí farmy, by se jim násobně vrátil. Navíc pokud vím, tak USA základnu v ČR ani nechce.
Anooo, uděláme referendum o tom, jestli budeme platit daně. To bude super ... už se těším, jak dopadne a z čeho pak bude stát platit policii, státní správu atd. Ale obyčejní lidé přece platit daně nechtějí, hlas lidu, hlas boží.
Asi hledáte jinde a záměrně odvádíte pozornost jinam.
Ne, jen hledám logiku v tomto: Odkaz vašem postu. btw generalizace jsou špatná věc.
Že by EU, pořád se rozpíná a přijímá další a další státečky. Začalo to bezcelním odbavením zboží a lidí přes hranice a skončí to společnou měnou, armádou a zákony. Podle mě jiná forma imperiální politiky.
Nezlobte se, ale fakt je nutné i tady reagovat. Podívejte se na současný svět, který ovládají ve všech směrech mocnosti. Myslíte si, že by malinké státečky, jako třeba ČR, nesemlely? USA je silné protože je to velká země a právě EU by měla Evropu podobně sjednotit, jedině tak budeme mít šanci. Za pár desítek let to lidem možná dojde. Můžeme si hrát na národní zájmy, hrdost atd. ale až půjdeme ekonomicky dolů, lidi to trkne, to už bude ale bude pozdě.
Žádný kotrmelec jsem neudělal. Vidím to tak že Ukrajina je sice napadenou zemí , ale před tím se nijak proevropsky neprojevovala. Až jí začalo téct do bot . A oslava Banderovců to je něco co já osobně nikdy nepřekousnu .
No jen že spojovat používání pesticidů s proevropským směřováním je trochu mimo, že jo. Země začínají ladit legislativu s evropskou až po podání žádosti, tak to bylo i u nás. I u nás jsou extrémististi a asi by se nám nelíbilo, kdyby nás někdo podle nich soudil. btw mrkněte se na to, co se děje na Slovensku a některé jejich výkřiky, adorování Husáka atd.
To jsou lehce dohledatelná fakta. Ukrajina zažádala až po napadení Ruskem . Jinak to byla země kde vládla korupce . Nedodržovaly se evropské normy. Třeba na med , používaly se zakázané pesticidy , zvířata se léčila antibiotiky . Třeba med na který dojel ČSV a její organizace včelpo a tak by se dalo pokračovat.
Jsou to samozřejmě záležitosti , které nijak nesouvisí s agresí Ruska . Jen chci poukázat že to nejsou žádní beránci jak se dnes vše prezentuje .
Směřování k EU neznamená to, že podají žádost ale že ve volbách vítězí proevropské strany a země chce v budoucnosti o vstup do EU požádat. Možná je to slovíčkaření, ale tak jsem to myslel.
Beránci nepoužívají pesticidy, jo občas se tu člověk dočte věci. Udělal jste docela slušný logický kotrmelec.
Pokud vím tak Ukrajina není členem Evropské unie. Její žádost byla podána až po invazi Ruska . Takže na dobré cestě asi nebudou .
Pokud si dobře pamatuju, tak Ukrajina pod vedením Zelenskyho směřovala do EU po Majdanu, který dokonce i Rusáci označili za "barevnou revoluci". Právě protože Putin čekal, že by Ukrajina s podporou EU šla nahoru, a to i díky surovinám, které má (a mohly by nahradit ty Ruské), ... zaútočili.
Já to ale napsal v souvislosti s tím, že chtějí do EU a proto musejí plnit určitý požadavky, který by je tý rusifikace zbavily. btw: před časem jsem viděl film z Ukrajiny před válkou a klidně bych ho životní úrovní ve městech posadil někde do EU.
A vy si jako myslíte že po rozpadu Sovětského svazu se v těch republikách ujal moci nějaký kapitalista . Vždyť tam rostla korupce a systém olidarchye jak na běžícím pásu jen se prostě stali samostatné. Vliv zůstal . A pokud se na to koukněte tak Ukrajina nebyla výjimkou.
Rusko je ztracený případ s tím souhlasím, ale oni tak nějak ani nechtějí změnu, po těch stovkách let diktatury (oni by spíš chtěli jen životní úroveň jako v EU, ale pořád mít toho svého cara). Ukrajina ale je na docela dobré cestě, však by je EU jen tak nepřijala.
To nesmíte papouškovat ty vládní narativy.
A uvidíte, bude vám líp.
Aha, takže podle vás je Rusko kamarád. Nějak jsem si všiml, že lidem docházejí argumenty, tak používají Ad Hominem. Zkuste to Strnade, argumentujte, to dáte! btw nechápu, co má společného naše vláda s tím, že Putin otevřeně lituje rozpadu SSSR.
Ah, 4 tisíce skrytých reakcí, tedy trol. Nojo, nějak si na tu obživu člověk musí vydělat, že jo.
Jenom jeden příklad, Rusko bylo vojensky přítomno v Sýrii na pozvání tehdejší vlády, Američani ne. Tak vidíte jak tady lžete.
Jako tohle myslíte vážně jako argument? Jasně jsem psal o primárních cílech Ruska, ovládat bývalé svazové republiky.
V Sírii Rusko pomáhalo diktátorovi, tedy přijelo na pomoc vládě Bašára al-Asada s tím, že jim "odměnou" byly vojenské základny, které jim zajistily přístup ke Středozemnímu moři. Teď Rusko podlézá nové vládě, protože se jich nechtějí vzdát ale imho o ně přijdou.
Přesně takové články potřebuje 5 demolice k strašení lidí před volbami.Strašit a manipulovat s lidmi EU umí dobře. Teď je hit před volbami,strašit lidi válkou a vydávat enormní částky na zbrojení.To je jediný volební program,strašit lidi aby se báli a znovu volili SPOLU .Trochu to nechápu Rusko sousedí se státy,jako např. Norsko, Kazachstán, Azerbajdžán, Čína, Mongolsko,Bělorusko,Gruzie,Japonsko mají z kuryl 130 km atd a neslyším od těchto států ,že by se tak toho Ruska bojí ,že jím vezmou území tak jak se to mluví u nás a tomu Rusku stačí udělat jenom krok a jsou na jejich území, Možná se bojíme ,že by nám tady Rus vzal těch 3,5 bilionů dluhů ,které tady ODS udělala od roku 89.Většina těchto sousedících států není ani v NATO.USA a tím vlastně i NATO mají 775 vojenských základen po světě,Rusko sedm.Okolo Ruska přímo za hranicí jich mají několik desítek a nás tady straší.
To nevnímáte realitu nebo to jen děláte? Nebo jste ruský trol? Rusku jde primárně o bývalé svazové republiky, které buď přímo nebo nepřímo ovládá nebo chce ovládat. Mohl bych vám je vyjmenovávat a ukázat např. na Bělorusko (kde Lukašenko dělá to, co Putin chce), Gruzii (ze které si kousek už Rusko vzalo a současná vláda je už s Ruskem "loajální"), Moldavsko (Podněstří, kde má Rusko své vojáky a vliv), Ukrajinu (by také rádo), ...
Pokud jde o vojenské základny: ano, USA jich má ve světě hodně, ale s vědomím a souhlasem těch států. Rusko neváhá okupovat cizí území bez jakéhokoli mandátu (např. Krym). To je ten zásadní rozdíl.
Takže místo pohádek o tom, že se tu straší válkou, bychom si měli připustit, že válka se už vede – a to v Evropě, s agresorem, který má jaderné zbraně, neomezenou moc a imperiální ambice.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
prosím vynechte slovo odstrašení to nás dnes a denně masíruje tento slepenec pod vedením Fialy ,který prohlásil jsme ve válce at se zbaví obě strany jaderných zbraní, už k tomu bylo nedávno nakročeno jestli se pamatuji
1 odpověď
39
Sledujících
11
Sleduje
39
Sledujících
11
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Říkejme tomu klidně vyvážení jaderné síly Ruska, jestli vám slovo odstrašení vadí. Ale nemůžete vážně věřit, že ruské kroky v Gruzii, Moldavsku, na Ukrajině, v Sýrii nebo Africe byly vedeny nějakou touhou po světovém míru a slovanském bratrství.
Pobaltí sleduje Rusko už dlouho a kdyby Estonsko, Lotyšsko a Litva nebyly v NATO, velmi pravděpodobně by tam "chránilo práva" ruskojazyčných obyvatel podobně jako všude jinde. Mimochodem - proč že tam ti Rusové vůbec jsou? To je přece pozůstatek "přátelské dohody" mezi Stalinem a Hitlerem, která umožnila Sovětům tyhle země zabrat. Na tohle bratříčkování z roku 1939 dneska Rusko jaksi zapomíná.
Přítomnost amerických jaderných zbraní v Evropě není touha po válce. Je to garance, že si Rusko dvakrát rozmyslí, než zkusí další "osvobozovací misi".
1 odpověď