Proč myslíte, že tomu nerozumím když mě neznáte, píšete, že je to nemoc..
Každý špatný zlozvyk i jako je kouření lze si poručit….
Ze dne na den jsem já přestala pít, když se mě před 22lety narodil první vnouček, řekla jsem si ne, abych si je postupně užila jak se rodily dcerám děti…
Nechtěla jsem jim smrdět
Tak jste evidentně nebyla závislá. Ne fyzicky. Dobře pro Vás.
Je neodpustitelné takhle propadnout chlastu, když jsou děti malé, větší už se jakž takže o sebe postarají…
V mém okolí je žena 47 letá a má dítě s s posledním třetím manželem které má 7 let….
Nic ji nepomohlo ani ty nejdražší odvykačky, je vzdělaná muž na vysoké pozici ….tak si zkazit život 🙉
Jestli obdivovat moderátorku ? Že zvítězila? Nevím jak silná osobnost je …
Hodnotíte něco, čemu nerozumíte. Závislost je závislost, ten člověk je nemocný a vězte, že se cítí hrozně a je to každodenní boj.
Jako že za války byla dostupná funkční antikoncepce a lidi byli v tomto ohledu informováni? Ne, že. Prostě jste mít děti musela. Normální je se moci rozhodnout.
Nesmysl, bylo to běžné. Jako je dneska běžné mít Tinder nebo instagram a vymýšlet, tak bylo tehdy běžné si vzít fešáka od sousedů a mít děti.
nemám ráda tohle strašení, že "děti jsou štěstí" a člověk bude litovat toho, že je nemá. Mnoho lidí lituje toho, že děti má. Dítě se vám může narodit postižené, může se dát na špatnou cestu, může být problémové nebo jen hodně nemocné, můžete tak přijít o kariéru nebo o své koníčky a sny. Děti mohou znamenat konec přátelství. A tak dále. Pro někoho jsou děti štěstí, pro někoho ne a tak je to v pořádku.
A mě zase vadí to strašení, jak s dětmi končí život atd. 🙂
Možná se na to stát dívá špatně, to že je někdo dobrý učitel neznamená, že bude dobrý ředitel a stále trvá na tom, že ředitel školy musí být učitel. Je to stejné, jako kdyby ředitel výrobního závodu musel být soustružník. Jde o zcela jinou náplň práce a jiné dovednosti. Zásadní rozdíl mezi státním a soukromým sektorem. V soukromém sektoru každého zajímá, jaký výkon na dané pozici člověk předvede a co umí. Ve státním sektoru je podstatné pouze jaké vzdělání má, kolik má všelijakých kurzů a školení, to, jestli něco umí je vedlejší. Státu ujel vlak.
Jak by pak mohl ředitel zodpovídat za výuku učitele, když by profesi nerozuměl? Stejně tak ředitelé nemocnic. Copak oni nejsou lékaři? V drtivé většině připadů ano, pokud vím.
Sjednotit osnovy tak, aby každý ročník měl jasně definované učivo a cíle.
Minimální standardy pro všechny věkové kategorie.
Zajištění stejných podmínek pro všechny školy – aby nebylo rozdílů ve vybavení a dostupnosti zdrojů. Benchmarkingové testy, které hodnotí nejen konečný výsledek, ale i pokrok během školního roku. 2x ročně testy pro žáky na celostátní úrovni.
Výsledky by sloužily k vyhodnocení potřebného zaměření ve výuce a rozvoji žáků.
Veřejně přístupné výkazy školních financí – aby bylo jasné, kam směřují prostředky. Sjednocený systém výplat: Transparentní platová tabulka, kde nejsou platy závislé na osobních preferencích nadřízených. Zrušení pohyblivých složek, které často slouží k podlízání nadřízeným. Zavést minimální technologické standardy – počítače, internetové připojení, elektronické učební pomůcky.
Centrální nákupní systém, který by školám umožnil nakupovat vybavení za výhodnější ceny díky hromadným objednávkám. Digitalizace a automatizace administrativních procesů – například elektronické systémy pro docházku, hodnocení a zápisy. Zrušení zbytečných „papírových válek“ a omezení přebujelé administrativy. Učitel jako zákon ve škole – větší podpora učitelů v rozhodování o disciplíně a vzdělání. Sociální služby by se měly více zaměřit na problémové rodiny a méně na sankcionování učitelů. Jasný systém bonusů a odměn na základě kvality výuky a dalšího vzdělávání učitelů. Zajištění stabilního platového systému až do důchodového věku, který bude předvídatelný a jasný. Zvážit zrušení plošné inkluze a zavedení specializovaných tříd pro žáky s individuálními potřebami.
Zní to hezky, ale je to nereálné. Nikomu se do toho nebude chtít.
Přeci je normální přijít domů a dát si 2,3 piva po práci, máme pít vodu jako ptáci nebo tibetský mniši? Za chvíli bude amorální jíst maso, už teď ho většina žen nejí a pořád samá zelenina jako nějakej králík, nebudu prostě kousat mrkev místo pořádné flákoty
Normální jak pro koho, každopádně 2-3 piva není láhev vodky.
Připevněná víčka, problém. Vratné PET lahve, problém.
Člověk musí obdivovat pivaře, kteří se tahají s basami a skleněnými lahvemi a nestěžují si. V lese, nebo ve smíšeném odpadu, na rozdíl od PET lahví, rozhodně láhev od piva nenajdete, Kdo by takhle vyhazoval peníze, že?
Nářky nad tím, jak se budou muset lahve doma skladovat a jak bude složitá jejich doprava do obchodu, včetně zachování nepoškozených obalů.
Vše je jen o pohodlnosti. Kdyby PET obaly byly zálohovány již od počátku, tak by nám to přišlo úplně normální.
Nepřišlo. PET lahve se výrábějí právě proto, že jsou lehce skladovatelné a lehce likvidovatelné. Tímhle nemá prakticky smysl v nich cokoli vyrábět. To může být rovnou všechno ve skle.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Letošní podzim je náročný všude, všechno zavřené, více než v létě. Spousta nehod..